Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégiában mindenhol drága...

Norvégiában mindenhol drága az élet? Vagy csak Osloban?

Figyelt kérdés

Mindig mondogatják hogy milyen drága minden norvégban, meg osloban ennyi meg ennyi az ásványvíz stb... De ez az egész országra igaz? Kisebb városokban is ez a helyzet? Pl Tromso, Trondheim stb... ? Albérleti árakat nézegettem, és azok eléggé hasonlóak város mérettől függetlenül, de mi a helyzet minden más költséggel? Autó szervizeltetés árak, élelmiszer árak, sportolási lehetőségi árak?


Köszi előre is a válaszokat



2020. nov. 28. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tromsøben, Bergenben voltam, mindkettő rettentő drága. Lehet, az albérlet és a szolgáltatások a fővárosban drágábbak kicsit, de vidéken is nagy drágaság van.
2020. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tromsø simán van olyan drága, mint Oslo, mert a világ végén és mindent sok száz kilométerről kell hozni.
2020. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bergen és környékén jártam, iszonyat drága minden. Nagyon jó munka és fizetés kell, hogy normális életszínvonalon élj.
2020. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg az életszínvonal rohadt jó,de gondolom drága is minden.
2020. nov. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a finneknél meg svédeknél is jó, de ott nem hallani ilyesmiről hogy minden atomdrága. Akkor ez rohadtul nem éri meg oda kimenni :D Hacsak nem valami orvos az ember vagy ilyesmi, de szakmával akkor kétlem.
2020. nov. 29. 15:45
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Más nagyváros(Bergen,Tromso,Alesund,Bodo)is van olyan drága, mint Oslo. Ennek ellenére a norvégok jönnek ki a legjobban a fizetésükből, a norvég háztartásoknak van a világon a legtöbb megtakarításuk.
2020. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Én tavaly voltam. 4€ egy liter kóla, 2€ egy liter tej, kenyér 4€ alatt nincs, cigi 14€, benzin 1.80€ (most nyilván kevesebb), én inkább vadkempingeztem mondjuk szeretem de Norvégia annyira drága hogy az is meggondolja aki eddig nem tervezte.


Én egy 16 éves kocsival voltam, meg merem kockáztatni hogy egy mezei kerékcsere többe került volna mint amennyit az autó ér.


Elektronika ruházat kb hasonló mint Nyugat Európában, de az import termékeken nagyon magas az adó amennyiben van belföldi alternatíva.


Tekintve hogy Osloban 6.000€ az átlagfizetés, ennyi pénznél kevesebbért szerintem nem éri meg kimenni

2020. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Norvégiában minden drága mindenhol. De nem Oslo a legdrágább hanem a messzi északi területek mert rohadtul messze vannak mindentől és helyben a sziklán a havon meg a jégen kívül semmi nincs.
2020. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Tudom nem mai kérdés. Már nem kell kimenni Norvégiába mert utólértük őket árakba :D

De hittétek volna hogy tojást, tejet, és még sok élelmiszert meg lehet venni

ugyanannyi pénzért mint itthon? Egy jobban felszerelt jó állapotú lakást meg annyiért lehet bérelni Budapesten mint odakint. Nagyon durva!!! Szerintetek a fizetések mikor követik le az árakat?

2023. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 azóta már éltem kint norvégiában, a legminimálisabb bevásárláskor is legalább 300 koronát hagytam ott (értsd kenyér,sajt,gépsonka stb...) :D De igaz amit mondasz, most már itthon is kb ugyan ezek az árak vannak (habár a svédeknél azért még mindig olcsóbbak a dolgok mint a norvégoknál), a különbség csak az hogy ez náluk tartható, itthon meg tarthatatlan, előbb-utóbb ebből komoly gondok lesznek.
2023. jan. 4. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!