Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tiszta időben egyszerre...

Tiszta időben egyszerre látható bizonyos magasságból a Tisza-tó és pl. a Balaton?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nemhogy a Tisza-tó, de egy Budapest fölött feleresztett magaslégköri ballonról simán ellát a kamera az Adriai-tengerig, és még az olasz partok is felsejlenek. Persze ehhez jó magasra kell menni, 30-40 ezer méterre, azaz több mint kétszeresére az utasszállító repülőgépek repülési magasságának.
2021. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Több 100 kilóméterre vannak egymástól. Biztos van az a magasság, de 30 km még nem az. Kamera meg bárhonnan ellát. A google maps felvételei kb 680 km magasságból készültek, részben egy viszonylag kicsi 40 centis műholdra szerelt optika és szenzor segítségével. Ezek a képek a balatonról készültek 30 km-es magasságban. Én mondjuk nem látnám meg a tisza tavat budapest felett se, illetve fel se ismerném. Viszont a balatonnál nincs gond ilyesmivel. Nagyon jellegzetes a formája. [link]
2021. febr. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
2-es, de, 30 km bőven elég, és onnan tudom, hogy küldtem már fel ballont.
2021. febr. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Na és ezek a képek? 30 km magasságból készültek. Biztos hogy a tisza tavat látta a kamera optikája? Bár eleinte úgy értelmeztem a kérdést, hogy egyszerre lásd, vagy 1 fotón szerepeljen mindkét tó, úgy hogy ne kelljen elfordítani a kamerát.
2021. febr. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A miénk nem a Tisza-tó felé nézett. Csepel fölött repült dél felé, Dömsödnél pukkant ki. Onnan tökéletesen fel lehetett ismerni a Balatont, végig rálátott az egészre hosszában, és a távolban csillogott az Adria víztükre. Láttunk a felvételen egy repülőt is elszállni a ballon alatt, és olyan picinek látszott, mint ahogy a földről látni őket.
2021. febr. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos magasságból egyszerre láthatod akár az Atlanti-óceán keleti partját és a Bajkál tavat.
2021. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Megnyitod a Google Maps lekicsinyíted és akár egyszerre láthatod Oroszországot és Amerikát is.
2021. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!