Kezdőoldal » Utazás » Európa » 10 nap karantén feloldható ha...

10 nap karantén feloldható ha nem tudok pcr tesztet csinálni mert nincs rá lehetőségem a környéken méltányosságból nem fogadnak el helyette antigen tesztet ?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell karantén végén negatív teszt.

Tünetek megjelenésétől 10 nap vagy az utolsó tünetes nap +3 nap, de így sem lehet 10 napnál kevesebb.

2021. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nincs tünet

határon elrendelt karanténból szeretnék szabadulni de sehol nem csinálknak pcr tesztet 100kmeres körzetbe ahol igen ott egy hónapos várakozási idő van antigen tesztem negativ de azt nem fogadják el nekem meg vissza kellene mennem sűrgösben

2021. márc. 26. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha sem negatív PCR tesztet nem tudsz felmutatni, sem a 10 nap nem telt le, akkor maradsz karantéban, az nem érv, hogy neked sürgös valahová menni.
2021. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beléptél az országba, a rendőr felajánlott három lehetőséget. 1.Ha van oltási vagy védettségi, vagy munkáltatói igazolásod akkor korlátozás nélkül beléphetsz 2. Az előzőek hiányában kapsz egy határozatot, amiben kötelező 10 nap karantént rendelnek el, amiből tíz nap tán automatikusan, vagy két negatív PCR teszt után azonnal szabadulsz (a részletek a határozatban) 3. Nincs védettségi papírod, és nem is vállalod a karantént, akkor minden következmény nélkül visszafordulhatsz, és nem lépsz be az országba.

Te gondolom a karantént vállaltad, pedig ha halaszthatatlan dolgaid vannak kint megtehetted volna hogy a határnál visszafordulsz.

Tudom, mert én is tíz nap karanténban voltam, most járt le. Még orvosi igazolással sem hagyhattam el, max úgy, hogy mentő visz a kórházba. Ha a karantént megsérted,és lebuksz, akkor 100-600 ezer a büntetés. Annyit azért megsúgok, hogy nem töltöttem le az alkalmazást, és tíz nap alatt egyszer sem ellenőriztek. De erre ne bazírozzál, mert a barátomat ellenőrizték egyszer. Ha meg letöltötted a kötelező alkalmazást,akkor naponta kell bejelentkezned, ha nem teszed meg akkor jó eséllyel a második után kimennek a yardok.

2021. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!