Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországban vagy Németország...

Svédországban vagy Németországban laknátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy nem választhattok helyettem, nem is várom el, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A jövőben tervezek külföldre költözni és Németország plusz Svédország jött szóba. Viszont nem szeretnék nyelvtudás nélkül kiköltözni, tehát ideje lenne elkezdenem tanulni az egyik nyelvet.

Németországban él a nagymamám, ő ott tudna annyiban segíteni nekem, hogy mivel ő is egészségügyben dolgozik, mint én is tervezek, vannak kapcsolatai. Plusz amíg nem találok munkát, albérletet vagy kapom meg az első fizetésemet, tudnék nála lakni. Ez egy óriási segítség lenne természetesen.

Svédországban nem ismerek senkit, ott teljesen egyedül lennék. Kicsit megijeszt, de nem annyira, hogy eltántorítson. Mindig is vonzódtam a nyelvhez, a tájhoz és teljes mértékben el tudom képzelni, hogy ott éljek. Nem tudom megmagyarázni miért, de egyszerűen vágyom oda. Úgy érzem mintha az a hely nekem lett volna kitalálva. És nem mondom, hogy Németországot nem tartom szépnek, mert de. Ám ha Németországra gondolok, nem kap el ez a sóvárgás. Úgyhogy tudom is, hogy mit gondoltok: egyértelműen Svédországba vágyok, tehát hol itt a kérdés?

Egyrészt Németország biztosabbnak tűnik, el tudom képzelni, hogy ott a nagymamám segítségével el tudjak helyezkedni. Másrészt félek, hogy megbántanám a nagymamámat. Pár éve mindig mondtam neki, hogy szívesen kiköltöznék hozzá, és őszintén is gondoltam. Még mindig szívesen kiköltöznék oda is, csak nem annyira mint Svédországba. Látom rajta, hogy nagyon várja már, hogy odaköltözzek és egyszerűen nem akarom elrontani az örömét. Azt se szeretném, hogy emiatt esetleg rosszabb legyen a kapcsolatunk. Bűntudatom van, hogy anno ennyiszer mondtam neki, hogy kimennék hozzá, aminek a végeredménye az lett, hogy ennyire beleélte magát. Őt, és a családom többi tagját ismerve, meg sem értenék, hogy mi vonz jobban Stockholmban. Egy olyan helyen ahol senki nem vár rám. Én se tudom megmagyarázni mitől jobb Stockholm, mint Németország bármely más pontja. Csak azt tudom, hogy boldoggá tesz ha elképzelem ott az életemet. De félek a nagymamám reakciójától, úgyhogy ezt a Stockholm-álmot még egyszer sem hoztam szóba nála. Annyiszor segített már nekem, elvitt ide-oda kirándulni is amikor a szüleim nem tudtak. Sokkal tartozom neki és valamilyen szinten úgy érzem, hogy cserbenhagynám, ha nem költöznék ki, azok után, hogy mondtam van kedvem.

Ti mit tennétek a helyemben?

Üdv: egy 18 éves lány.



2021. ápr. 5. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Voltál valaha Stockholmban? Vagy csak álmodsz róla?


Amondó vagyok hogy menj először Németországba. Mert ott ugye kapsz segítséget. Utána néhány év múlva tudsz tovább utazni Svédországba.


Németeknél muszáj a német nyelvtudás. Svédországban viszont szinte senki sem tud németül. Itt mindenki perfekt angol. Stockholmban élek.

2021. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én Németországban élek, húgom egy évet volt Stockholmban...ezerszer inkább Németország.
2021. ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Esetedben egyertelműen Németország lenne a nyerő.
2021. ápr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én Németországot választanám. Egyszerűbb, több ott a magyar aki akár segíthet is (no persze ha nem az alja kategóriás lehúzós, átverős alakokat fogod ki), és neten is könnyebb utánanézni mindennek, több az információ és kikeresni az információt is könnyebb.

Másrészt mégiscsak 80 milliós ország ennek megfelelő mennyiségű munkahellyel ami mégiscsak jó pont.

2021. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Igazatok van, jobb ha először kimegyek Németországba, megnézem milyen ott hosszútávon élni és ha tetszik maradok, ha nem akkor kint könnyebben össze tudok gyűjteni pénzt, hogy megpróbáljam Stockholmot később. Tegnap óta én is gondolkoztam, néztem videókat Frankfurtról és ott is el tudom képzelni az életemet. Plusz az is mellette szól, hogy gyakrabban láthatnám a nagymamámat és nem érezném magam egyedül, így hogy ott lenne.

Tényleg köszi a segítséget! Legalább németül alap szinten már tudok, úgyhogy nem kell a nulláról kezdenem. :D

Még annyi kérdésem lenne a másodiktól, hogy neked mennyire volt nehéz beilleszkedned? Még nem most szeretnék kimenni, hanem olyan 22-23 évesen, és tartok tőle, hogy olyan korban nehezebb lesz barátokat/párt találnom. Ez nem akadályoz meg abban, hogy kimenjek, de azért néha elgondolkozom rajta, főleg, hogy nehezen ismerkedős típus vagyok.

2021. ápr. 6. 12:46
 6/11 anonim válasza:
65%
Svédország jobb :)
2021. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
5: 25 voltam, amikor kiköltöztünk és ez a része nem volt egyszerű, de nem lehetetlen.
2021. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
81%
Bár már eldöntötted(?), de azért leírom én is a véleményemet. Ha Svédország/Stockholm az álmod, akkor azt valósítsd meg. És ne hátráltasson az, hogy erről mit gondolnak mások. Ha a nagymamád szeret téged (márpedig az alapján, amit leírtál, szeret), akkor meg fogja érteni és ha tud, talán még támogatni is fog benne. Eü dolgozóként nagyon hamar állást fogsz tudni találni, nagyon örülni fognak kint neked, hidd el. Igen, a nyelv egyelőre akadály, de ha csak pár év múlva tervezel menni, addig simán meg lehet tanulni jó szinten angolul/svédül. Ami pedig az egyedüllétet illeti, szerintem hamar fogsz találni párt magadnak (a magyar lányok szépek :-)). Az elején biztosan nehéz lesz, de minden kezdet nehéz (tudom, közhely, elcsépelt, de igaz).
2021. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
16%
Mind a 2 kalifátus lett, ezért egyikben sem.
2021. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
97%

Szia. Szerintem, ha van benned egy ilyen érzés, hogy nem tudod miért, de ennyire Svédországba vágysz, akkor oda kell menned, és megtapasztalnod az érzést. Valami oka kell, hogy legyen, hogy pont oda vágysz és ennyire. Ne add fel az álmod azért, mert félsz, hogy megbántasz valakit. Èrtem én, hogy sajnálod, hogy a mama beleélte magát. Szerintem meg fogja érteni. Esetleg ne úgy add elő, hogy most akkor csakis Stockholm és soha Németország. Mondd azt neki, hogy először oda akarsz menni, körülnézni, talán maradsz pár hónapot, aztán alakul.

Attól ne félj, hogy magányos leszel, találsz barátokat hamar, ez biztos.

Svédországba kijutni először kicsit nehézkesebb de mint ahogy már írták, az eü dolgozók hamar találnak munkát. Viszont svédül tudni kell, bár mindenki tud angolul, elvárják a svédet. Szóval állj neki.

2021. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!