Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érkezéskor érvényes személyiga...

Érkezéskor érvényes személyigazolvány és hitelkártya felmutatása szükséges, mi van ha nincs hitelkártyám?

Figyelt kérdés

Bookingon foglalnék szállást, de nekem dombornyomott kártyám van, ami nem hitelkártya.


Pénzem van kifizetni a szállást, de nem hitelkártyával.


Mi van akkor, ha érkezéskor nincs hitelkártyám, csak debit???


Foglaláskor megterhelik a számlát gondolom, de akkor nekem pluszban kell rajta legalább ugyanennyinek lenni? Mert ha érkezéskor terhelve van és nem oldják fel, akkor bukta gondolom, ha nincs rajta dupla fedezet.


Meg eleve nem hitelkártya


Vagy nem értek valamit?


Segítsetek légyszíves.


Köszi


2021. ápr. 20. 10:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Szállásnál nem fontos a hitelkártya, de azért arra készülj, hogy az otp*-szerű himihumi visa electron meg maestro kártyákat nem feltétlenül kezelik a rendes országok leolvasói.

Hitelkártya alapvetően az autókölcsönzéshez nélkülözhetetlen, bookingos szállásfoglaláshoz nem igazán kell.

Bár ha elfogadsz még egy őszinte tanácsot, a hitelkártya nem ördögtől való, csak valahogy nem része az átlag műveletlen magyar pénzügyi kultúrájának. Lényegében ingyen van, és ingyen használhatod, ha van eszed.

2021. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Tudom, de nekem nincs rá szükségem. Van saját pénzem, annyi amennyire szükségem van, és évente csak 1* utazom külföldre, max 2*,ezért én nem szeretnék plusz stresszt, hogy mindent időben fizessek vissza stb.


Kiírja, hogy figyelem fel kell mutatni a szálláshelyen, de hát ugye nincs.


Készpénzzel tudnék fizetni, vagy az OTP-s dombornyomott kártyámmal

2021. ápr. 20. 10:42
 3/22 A kérdező kommentje:

Csak ilyenkor pluszban rászámolnak valamennyit, vagy ki se adják vajom a szállást?


Mindig úgy foglalok, hovy hitelkártya nélkül, de úgy sokkal drágább a bookingon.


Valamint nem mindig van hitelkártya nélküli opció

2021. ápr. 20. 10:43
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Az autókölcsönzés mellett a magasabb kategóriás szállodák is szoktak kérni hitelkártyát vagy letétet. Én már jártam úgy, hogy csak betéti kártyám volt és egy Hiltonban pofára estem bejelentkezéskor, mehettem elég sok pénzt kivenni egy ATM-hez. Szóval jól tud jönni, ha van az embernek hitelkártyája - ha jól használod , nem veszítesz vele semmit, csak rugalmasságot nyersz. (És elég egy hónapban egyszer figyelni .)
2021. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%
Hitelkártyát azok használnak, akiknek van saját pénzük és magukhoz való eszük. És ennek azok fizetik meg az árát, akiknek nincs saját pénzük. Ezt ne feledd.
2021. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Lényegi válasz nem jött még a kérdésre.



Tehát mehettél egy halom pénzt kivenni. Ez nem baj, de többé került így a szállás?

2021. ápr. 20. 11:27
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedvesem, értelmesen le lett írva, nem kell neked hitelkártya.

De kérdezősködj csak tovább :)

2021. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Megkérdezed az adott szállásadótól.

De logikusan, ha a feltételek közt van a szem. ig. + hitelkártya megléte, akkor anélkül nem sokra mégy.

2021. ápr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Értelmesen le lett írva, hogy kérjek hitelkártyát, mert az olyan jó, tényleg, de nem ez a kérdés.



Egyszer azt írják csak irányadó, meg jó a aima debit is, egyszer meg, hogy nem jó.


Az nem gáz, ha kell legyen nálam készpénz, eleve készpénzt is viszek mindig, nem kell ATM igazából.

2021. ápr. 20. 11:41
 10/22 A kérdező kommentje:

Tehát még az jó is lenne, ga ennyivel elintézhető.


De ha 69000 pl egy szállás, de ha nincs hitelkártyám ott már 150000, az már nem lenne olyan jó.


Szóval így értettem, amikor azt kérdeztem, hogy drágább lett e a szállás.

2021. ápr. 20. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!