Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen feltételekkel lehet...

Milyen feltételekkel lehet Finnországban élni és munkát találni?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd kiköltözni Finnországba.Mennyire lehet kint állást találni?Finnül nem tudok az angol is egyelőre csak alap szinten.Sok magyar él kint hol tudom őket megtalálni?
2008. dec. 6. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En peldaul egy Finnorszågban elö magyar vagyok! :D

En mår 11 honapj elek, s dolgozom itt, a pårommal egyutt.

Igen , valoban sok magyar van kinnt, bår munkåt nem egyszeru talålni, ha nem tudod a nyelvet, s az angol is nehezkesen megy, akkor szinte semmi eselyed.

Nos , a feltetelek: 3 honapig tartozkodhatsz itt , mint turista ha nincs munkåd.

Mihelyst van munkåd,es munkaszerzödesed, mehetsz regisztråltatni magad, es igy megkapod a tartozkodåsi engedelyt.

A "fekete" munkåt itt nem nagyon szeretik, tudomåsom szerint itt nincs is, minden hivatalosan megy.

Nagyon segitökeszek egyebkent, szeretik a magyarokat, mert jo munkaerönek tartjåk öket.

Viszont ha nem beszelsz semmilyen nyelvet, tenyleg nehez lesz munkåt talålnod.

A munkatalålåsnak igazåbol ugy nincs feltetele, vagy felvesznek vagy nem, attol mi a szakmåd, es ahhoz legalåbb ertsel! :D

Nos , remelem remelem tudtam segiteni!

Sok sikert a kijutåshoz!

Udv! :D

2008. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Nem tudom, milyen végzettséged van, de egy idegen nyelv ismerete azért nem árt.

Nekem Svédországban él kint nagynéném, az végülis ott van mellette. Ő úgy került ki (orvos egyébként), hogy volt egy pályázat orvosoknak, ő azt megpályázta, sikerült, 1 évet csak a svéd nyelvet tanulta, fizették neki, és utána ment ki a kisfiával együtt (egyedül neveli egyébként is), aki most 7 éves, azt hiszem, a lakást bérlik, egyébként elég jól keres.

Érdemes figyelni a végzettségednek megfelelő pályázatokat, mert ha találsz jót, és a cég is jó, akkor a nyelvtanulásodat ők állják, és jó helyre kerülhetsz.

2008. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre kérdeznék: középfokon beszélek svédül, alapfokon angolul (de ez folyamatban van, szeretnék egy erős középfokig eljutni egy éven belül), nemrég kezdtem a finnt. Francia- és orosztanári végzettségem, orosz társadalomtudományi és gazdasági szakfordítói oklevelem van. Milyen munkákat kaphatok kinn ezzel a végzettséggel és nyelvtudással? Mert ahogy nézem, mindenhová IT-st, mérnököt, orvost, ápolónőt keresnek, vagy parkgondozót, temetőgondnokot. Semmi bajom a fizikai munkával, szívesen végezném azt is, de nem szeretnék potyára kimenni... Tudna nekem is tanácsot adni valaki? Svédország és Finnország is érdekelne.
2008. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo neked irom, hogy en a helyedben inkabb Franciaorszagba mennek, hiszen franciaul perfekt vagy. A franciat es az oroszt kituoen tudnad kint hasznositani, biztos hogy lehetnel tanar kint is. Amikor kint elsz kulfoldon, akkor pedig mar konnyebben tudsz helyezkedni. Vagy, esetleg lehetnel Finnorszagban francia tanar is, vagy tolmacs, de akkor inkabb a finnt tanuld inkabb, es ne az angolt.

En is kulfoldon elek, es szerintem igazabol abban az orszagban tudod meg hogy milyen lehetosegeid vannak, ahova kimesz. Igy, otthonrol ez nagyon nehez dolog.

Kulonben pedig, millio ember kezdi egy kulfoldi orszagban fizikai munkaval, es amikor mar kelloen bent van a masik orszag rendszereben, akkor valt, akkor talalja meg az igazi munkajat.

Szerintem ha tenyleg kiszeretnel menni, akkor vallalj el egy fizikai munkat, az jo lesz ugrodeszkanak. Utana, kint pedig valts!

2008. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.Tudom rákell feküdnöm a nyelvtanulásra:)
2008. dec. 7. 08:16
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó válaszolónak köszi az infót, de Franciaország sajnos szóba sem jöhet. Mindenképpen északi országon gondolkodunk, hogy a férjemnek is legyen esélye (ő angolul, németül és svédül beszél, a franciára nincs hajlandósága). Nem mellesleg azt a társadalmi biztonságot keressük, amit itthon nem találunk.
2008. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs csak, középfokú végzettségem, meg egy félig elvégzett főiskolám, de igazából diplomám nincs, azonban beszélek angolul, németül, a svédre meg ha kell, ráfekszem, mármint a nyelvre :-) ÍGY mennyi esélyem van bármilyen munkát kapni?
2008. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miert nem mesz mashova? Ha nem tudsz finnul megesz az ordog anyja mivel angolul nem nagyon tudnak, magyarokat nem szeretik

Keress munkara nemetorszagban

2011. okt. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A finnek pont hogy nagyon jól tudnak angolul, még az idősebbek is.
2012. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!