Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban milyen nyelven...

Horvátországban milyen nyelven érdemes ég kommunikálni a horváton kívűl?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mely nyelveket beszélik még a leggyakrabban. Nyilván a horvát mellett az angolt is sokan beszélik. Esetleg a németet megértik? Érdemes azzal próbálkozni? Ha igen mennyire gyakori hogy beszélik a németet? Azért érdekelne, mert a németet jobban beszélem mint az angolt. Köszi előre is a segítő válaszokat!

2021. máj. 11. 22:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel igen sokan Németországban keresték régebben a pénzüket, ezért az idősebb generáció többnyire beszél németül.

A fiataloknál, egyetemistáknál inkább az angol lesz a nyerő.

2021. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is az a tapasztalatom, hogy az átlagember németül beszél. Szupermarketben, apartmanok van, meg az utca embere legalábbis. Azt viszont meglepően sokan. Angolul csak egyetemistáknak tudtam pár szót váltani. Viszont jó tudni, hogy ezentúl az olasz tudásom is hasznosithatom ott. Bár fel nem foghatom, mitől jobb egy olasznak a horvát tengerpart, mint az olasz riviéra pl, vagy akar Szicília. Rejtély.
2021. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

#12: 'Bár fel nem foghatom, mitől jobb egy olasznak a horvát tengerpart, mint az olasz riviéra pl, vagy akar Szicília. Rejtély.'


Talan hogy feleannyiba kerul es Isztrian akar meg rokonai is elhetnek?

2021. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
@12 Ha valaki a tisztább vizű partokat szereti, annak Horvátország sokkal jobb.
2021. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"az átlagember németül beszél. Szupermarketben, apartmanok van, meg az utca embere legalábbis"


Tőlem Zágrábban tört angollal azért meg tudta kérdezni a negyvenes nőci, hogy elmúltam-e már 18 :D

2021. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#12 nem kérdeztem egyiktől se, de sok évben csak a mi autónknak volt nem olasz rendszáma a kempingben
2021. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
80% angol, 20% német. mi 2 éve voltunk a horvátoknál németül szinte alig tudtunk elintézni/kérni valamit, mert a legtöbb helyen csak lestek. angollal jobban állnak.
2021. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!