Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Észak-Európai országok...

Az Észak-Európai országok közül (Izland, Norvégia, Svédország, Finnország, Dánia) szerintetek melyikbe lenne érdemes munkát vállalni akár évekre is? (persze nyelvtudással)

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 19:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20%
Norvégia. Jóval magasabb az életszínvonal, mint a többi országban.
2021. máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

#11-nek igaza van abban, hogy Norvégiaban a legmagasabb az életszínvonal. Ha az 1 főre jutó GDP-t nezzuk.

Viszont ha valaki évekre akar kiköltözni, szerintem nagyon nagy hátrány a rossz időjárás és a hosszú téli sötétség. Még a helyiek közt is kiemelkedően sokan küzdenek alkohol- és drogfüggőséggel, súlyos pszichiátriai problémákkal. Egy délebbi országból odakoltozonek pedig még keményebb elviselnie az éghajlatot.


Persze, mindenki a gyönyörű fjordokkal jön ilyenkor, de hogyan élvezze őket az ember, ha vízszintesen csapja az ember arcába a jeges esőt a szél? És ilyen a julius sokszor.

2021. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

12:

Mondjuk megjegyzem, Magyarországon nagyobb probléma az alkoholizmus, mint Norvégiában, nagyobb is az egy főre eső alkoholfogyasztás. Lehet mondani, hogy azért, mert ott magas adók vannak rajta, cskahogy ez inkább csak Nyugat-Európához viszonyítva értelmezhető, mivel Magyarországhoz képest ital árkaban fizetés arányosan ugyanott vannak.


Hozzáteszem még, Norvégiában a legtöbb ember nem a fagyos Trondheinben, vagy északabbra él, és még csak nem is a mindig esős Bergen környékén, hanem Oslo és környékén, ahol ugyan valóban rosszabb az éghajlat a magyarországinál, de a jeges esőt nem fogja júlisban az arcodba csapni a szél, és nem számottevően rosszabb, mint Stockholmban vagy Koppenhágában.

2021. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

#13: Jaja, Norvegian belul Oslo relative jo eghajlattal rendelkezik. Viszont az azert tulzas, hogy ne lenne komoly kulonbseg pl Koppenhagahoz kepest. Oslo jobban eszakabbra van Koppenhagatol, mint Budapest Firenzetol. Eszakabbra fekszik Oslo, mint Skocia barmely pontja. Persze, az eghajlatot sok minden mas tenyezo is meghatarozza, de a nap horizont felett eltoltott idejet egyertelmuen a szelesseg. Szoval nagyon szurke es komor a tel.


Visszaterve az elejere: osszessegeben szerintem Svedorszag vagy Dania az az orszag Skandinaviaban, ahol a legjobb az eletszinvonal es idojaras aranya. Persze van olyan hely, ahol magasabb az eletszinvonal, es ha valaki nagyon kemeny legeny vagy csak par evet tervez ott tolteni, akkor megerheti Norvegia vagy akar Izland, sot Gronland is (Gronlandra jarnak a danok gyorsan penzt keresni).

2021. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem friss kérdés, de azért írok valamennyit.

Norvégiánál senkit ne tévesszen meg a fizetések nagysága. Forintba jól hangzik, gyakorlatilag hiába keresel sokat forintba, orbitálisan drága ország. Konkrétan a helyiek is már lakhatási gondokkal küzdenek sokszor, olyan szinten drágák a lakások bérlése is.

Norvégiában, Dániában, Svédországban tudomásom szerint elég jól beszélnek mindenhol angolul (Dániáról tudok nyilatkozni, ott tényleg jól beszélnek), de ez is becsapós. Hiába beszélnek jól angolul (EÜben 100%, hogy mindenki beszél angolul), de sokszor megkövetelik az adott ország nyelvét is.

A nyelv meg megint érdekes téma, mert sokszor hasonlítanak egymásra. Svéd-norvég szóban megérti egymást, norvég-dán írásban megérti egymást, a svéd-dán viszont sehogy se érti meg egymást. Kiejtésre a svéd a legkönnyebb, dán a legnehezebb. Utóbbi nyelvről tudok nyilatkozni, konkrétan majdnem mindent másképp írnak, mint ahogy kimondják. "Jeg hedder Példa Béla". Ezt úgy mondod ki kb, hogy "Já hille Példa Béla". Úgyhogy a nyelv megtanulásával lesznek nehéz időszakok.

Személyesen Dániában jártam pár hetet (nem úgy sikerült a munka, ahogy elterveztem, szóval inkább mentem németbe félévre). Lakhatási árakról nem nagyon beszélni, mert szállást kaptam a munkához. A boltok árai meg változóak, vannak amik olcsóbbak, vannak amik drágábbak. Érdemes online katalógusok oldalait nézegetni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2021. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!