Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svédországban milyen most a...

Svédországban milyen most a "légkör"?

Figyelt kérdés
Érdeklődöm azoktól, akik mostanában voltak Svédországban, hogy ott is alkalmazzák-e ezt a sok életmentő intézkedést. Valójában az érdekelne, hogy kényszerítenek-e a maszkviselésre, távolságtartásra, otthoni házi őrizetre, embertársak bántalmazására, drága tesztek elvégzésére stb. Nyilván nézem az M1-et, beszorzok mindent -1-gyel, de nem vagyok biztos abban, hogy csak valótlan dolgokat állítanak. Neten is böngésztem, de kíváncsi lennék olyan véleményére, aki személyesen ott volt/van, mert még mindig az a leghitelesebb. Köszi!

2021. márc. 11. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Szia :)

Itt, Svédországban, egy dolog biztos: annyira nem szigorúak mint otthon :D A maszkviselést nem kényszerítik senkire sem, de pár hete behozták hogy „nagyon ajánlott” hordani a buszokon például. Egyébként így vannak a távolságtartással is, melegen ajánlják. Amit viszont (szerintem) jó látni, az az hogy az emberek azért megpróbálják betartani ezeket az ajánlásokat, mindenki kiállja azokat a hosszú sorokat kint a hidegben a 2 méter távolsággal :) Ha betegek akkor otthon maradnak (mondjuk amúgy is majdnem mindenki otthonról dolgozik/tanul) és ha valaki a környezetében pozitív lesz, akkor neki is teszteltetnie kell magát. Az olyan tesztek amiket saját magadon végzel el ingyenesek (14 napon belül 2 db). Az óvodák nyitva vannak és a 0-6. osztályba járók is bemennek. A nagyobbak 2-3 hetente járnak be 1-1 hetet míg a munkahelyeken max 25% az alkalmazottaknak mehet be egyszerre.

Remélem tudtam segíteni :)

2021. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, nagyon is segítettél. Semmi humorom elmenni innen, de az itteni műsor még nagyjából legalább május 23-ig eltart, ha talán nem is minden. A mi népünk talán az egyik legértelmesebb; igen, sok más helyen sokkal rosszabb; de még így is nehezen elviselhető. Meg nem tudom, hogy őszre mi a terv; azt nem mondják meg, ők sem hülyék ugyebár.
2021. márc. 12. 06:40
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Te azt hallasz ki mindenből amit akarsz, de a valós statisztika némileg mást mond.

A "svéd modell", hogy felesleges a védekezés és szabadjára engedik a gyeplőt csúfosan megbukott!!

A közvetlenül szomszédos országokkal összehasonlítva a covid-halottak:

Pl.

Finnországban a halottak száma: 776 fő

Norvégiában a halottak száma: 632 fő

Svédországban ezzel szemben: 13.088 fő

Vagyis 20-szor többen haltak meg Svédországban mint a szomszédos Norvégiában.

Amúgy már a hercegi pár is covidos.


De menjél csak Isten hírével!


[link]

2021. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Csaóóóó!
2021. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

3-nak: biztos hogy ez csak a szigorítások hiánya miatt van? Több olyan ország is van (többek között Magyarország) ahol úgymond komolyabban vették a dolgokat, és mégis rosszabb a statisztikájuk ha a halálozási arányt nézzük..

És a "svéd modell" NEM arról szólt hogy felesleges a védekezés és szabadjára engedik a gyeplőt, egyszerűen csak az emberek józan eszére bízták a dolgot és kevesebb dolgot korlátoztak mint máshol. Itt is meg volt tiltva hogy többen legyenek egy helyen 50 személynél, az üzletekkel és éttermekkel kapcsolatban is vannak korlátozások...

2021. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nincs kedvem elmenni, mert hülyeségnek tartom amúgy. Csak nem mondják meg, hogy a nyári szünet után mit találnak majd ki. Egy 4. hullám már 'unalmas' lenne, a fegyveren kívül meg más nem jut eszembe. Az embereket már feldühítették rendesen, l. 3-as/4-es úr; így már könnyebb lesz palávert csinálni.
2021. márc. 14. 10:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Már nem úgy értve, hogy a 3-as/4-es van feldühítve; ő amúgy valószínűleg nem ilyen.
2021. márc. 14. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!