Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért jönnek mindig ezzel a...

Miért jönnek mindig ezzel a külföldön sincs kolbászból a kerítés szöveggel?

Figyelt kérdés

Bárki aki külföldre akar/akart költözni, mindig megkapta ezt.


Azt nem állítom én sem, hogy kolbászból lenne a kerítés kint. De miért mindig ezzel jönnek az emberek?


Nekem ha valaki külföldre költözési szándékkal beszélt, próbáltam támogatni, főleg hogy valóban jobb ott a kereset (🇩🇪 🇬🇧 🇸🇪), csak én érzem azt, hogy ez egy kicsit ilyen ''magyar'' rosszindulatú dolog, hogy ha én már nem lehetek / vagyok külföldön, más se akarjon kimenni?



2019. júl. 11. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Mert nagyon sokan bizony azt hiszik, kolbászból van a kerítés is.

Külföldön élek, benne vagyok egy Facebook csoportban, ami itt élő magyaroknak lett létrehozva. A nagy többség háborog, hogy miért kell olyan magas egészségbiztosítást fizetni, miért kell az ország nyelvét beszelni, miért olyan ah oktatási rendszer, amilyen, miért nem lehet csak ugy szakorvoshoz menni a háziorvos helyett, stb.

Azt hiszik, hogy ők most kiköltöztek a nagy Magyarországról és minden, ami nekik ott megfelelt ugyanúgy lesz majd itt is, csak több pénzt kapnak. Felháborodik, hogy a fővárosban miért 1000euro felett van egy kis szoba bérleti díja és különben is, miért nem ad ingyen szállást a munkáltató és miért csak xar munkát kap nulla nyelvtudassal

2019. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
70%
Pontosan azert emit az 1-es is irt.....mert rengetegen komolyan azt hiszik,hogy kimennek nulla nyelvtudással nulla szakértelemmel nulla ambicioval nulla mindennel szó szerint pucér seggel,és ők ott azonnal több ezer eurot fognak keresni természetesen úgy,hogy szinte dolgozni sem kell.....de ha ez esetleg mégsem jön össze,akkor sincs semmi baj mert majd élősködünk az adott állam nyakán,majd valamilyen segelyt meg tamogatast felveszünk,és hát az csak természetes dolog,hogy neki jár minden szinte alanyi jogon,még úgy is ha még egy percet sem dolgozott miota ott van
2019. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Miért jönnek mindig ezzel a külföldön sincs kolbászból a kerítés szöveggel?"


Miért? Szerinted kolbászból van?

Akkor mutass kérlek egy ilyen helyet. Hadd okosodjunk.

2019. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 azt se olvastad el amit a kérdés alá írtam 😓, a többieknek köszi
2019. júl. 11. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

1.a magyar irigység páratlan

2. Sajnos vele együtt a magyar butaság is az

2019. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát mert tényleg nincs. Sokszor tényleg rosszindulatból fakad, de attól még igaz. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne boldogulni és boldognak lennie. Nekem az a tapasztalatom, hogy aki Magyarországon is szidott mindent, az a külfölddel sem elégedett, mert eleve irreális elvárásokkal vágott bele.
2019. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 pontosan ugyanezt gondolom, de jó, hogy valaki kimondta
2019. júl. 13. 08:37
 8/8 anonim válasza:
Kolbászt én is kérek 😂
2020. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!