Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri szerintetek egy ilyen...

Megéri szerintetek egy ilyen "rohanós" utazás?

Figyelt kérdés

[link]


Három naposak írja, de valójában egy napos - péntek este indul, buszon alvás, szombaton buli, és szombat éjszaka már haza.

Anyukámat lepném meg vele, sose volt még tengernél - de én se, úgyhogy igazából nem is tudom, mire kell figyelni. :D

Megéri ez az árát?



2021. jún. 9. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fárasztó, és nem nagyon fog tudni csobbanni. De ki tudja, hátha neki tetszeni fog.
2021. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Valóban fárasztó, viszont ennyi pénzt szerintem megér. Ha valaki hozzá van szokva az autóhoz, repülőhöz nem menne ilyenre szerintem, de ha nem nagyon utazgattatok még eddig, nem láttátok a tengert akkor szerintem ez egy nagyon jó élmény lenne:)
2021. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Felmosórongy lesz a végére, két éjszaka buszon... rohadt fárasztó.
2021. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Na ezen felröhögtem. Piran és Portoroz szép kikötővárosok, de eszembe nem jutna csak a kedvükért oda- és visszabuszozni Pestről. Szlovénia olyan picike, 6-7 nap alatt végig lehet mindent járni, szóval egy ilyennek mi értelme van?


Ja, és a csobbanás emlékeim szerint betonmólóról történhet csak itt. Nem véletlenül jár majdnem minden szlovén az Isztriára, ha tengerre vágynak.

2021. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4, Nem jártam még Szlovéniában, így nem tudom, mennyire van értelme, ezért tettem fel a kérdést. :)

Csak megláttam, hogy jó áron van, és pont anyum születésnapjára esik, és beugrott az ötlet, mi lenne ha.

Nyilván csalódást én sem szeretnék, ezért a kérdés.

2021. jún. 9. 18:52
 6/10 BeefEater ***** válasza:
65%
Két napot zötykölődik a buszon hogy egy napot strandolhasson. Végül is ha nagyon haragszol rá miért ne?
2021. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Maximum egy olyan embert tennek ki ennek, akinek ez az utolso kivansaga. Nem gunybol, komolyan.
2021. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Vidd el inkább belföldön kirándulni. Az élvezhető turistáskodási idő ott is ugyanannyi lenne, cserébe nem buszoznátok oda-vissza kétszer 6-7 órákat.


Két éjszaka szállás, normális fürdőszoba nélkül a legtöbb embernek rémálom lenne.

2021. jún. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

NAGYON attól függ a válasz a kérdésedre, hogy anyukád mihez szokott, mennyire rugamas/kényelmes és mennyire erős vágya tengert látni. azt is vedd figyelembe, hogy milyen az egészségi állapota és a kondíciója. (túl azon, hogy a járványnak még messze nincs vége). mennyire bírja az egész napos sétákat, mennyire bírja a terhelést, mennyire bír egy helyben ülni hosszú időt - aztán sokat sétálni, majd utána megint sokat ülni a buszon...


előtte mindenképp tartsatok egy-két hasonló buszos "próba kirándulást" belföldön, hogy azt hogy bírja a terhelést, mennyire viseli meg - és közelítsdd meg kellő empátiával, hogy tényleg bírja-e, vagy csak ne meri bevallani, hogy szenved!


én egy kicsit túlzásnak érzem a többiek nagy ellenkezését a buszozással kapcsolatban. olyan 10 éve voltam többször Velencében, Rómában, Brüsszelben, rövidebb, 6-8 órás és Párizsban, Londonban, Vilniuszban hosszabb, 20-30 órás busz utakon is. gáznak nem érzem még most sem, szerintem túlélhető és lehet jó ár/érték arányú megoldás. (de azért ma már én is kétszer megfontolom, hogy belevágjak-e egy ilyen útba).

az tény, hogy nem a legkényelmesebb utazási forma, nem mindenkinek kellemes élmény, nem mindenki tud zötykölődő buszon rendesen aludni, pihenni. idősebbeknél pláne probléma lehet a tartósan állandó és kényelmetlen testhelyzet, kevés mozgási lehetőség. nyáron a hőmérséklet, testszagok pláne ronthatják a komfort érzetet.

aztán pedig kipihenetlenül, mosdatlanul belecsapni egy villám nyaralásba, amikor rövid idő alatt akartok mindent megnézni, ezért jó esélyel folyamatosan rohantok, nehogy lemaradjatok valamiről.


magát a helyszínt nem ismerem. attól, hogy nem egy világváros, még lehet kellemes uticél. így még kevésbé uralkodik el, hogy minden látnivalót meg kell gyorsan nézni és mi maradjon le a listáról. ha csak a tenger látványa, hangulat és közös pihenés a cél, akkor akár egy kis halászfalu is megfelelhet. kérdés, hogy az utazás nehézségeivel együtt megéri-e.

2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hulla fáradt lesz.


Mi utaztunk éjjeli busszal, tök jó volt, aztán megérkeztünk a szállásra és kb aludtunk vagy 4 órát, mert olyan kimerültek voltunk.


Plusz király, hogyha szr idő lesz, akkor leutazik a semmiért. Mi Tortugán jártunk így, betervezett snorkeling, aztán még félúton sem jártunk megjött a hidegfront (induláskor reggel 30 fok volt). Tortugán konkrétan mindenki szétfagyott, egy pár merészkedett a tengerbe, de amúgy végigjártuk a szigetet aztán még dideregtünk ott vagy 4 órát, mert a hajó nem indult előbb vissza.

2021. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!