Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyben egy benzinkúton...

Erdélyben egy benzinkúton vagy egy élelmiszerboltban nyugodtan lehet magyarul beszélni az eladókhoz?

Figyelt kérdés
Ha az illető eladó román, és nem tud magyarul, akkor megsértődhet, megharagudhat? Inkább angolul-németül érdemes próbálkozni?

2021. jún. 15. 13:01
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
68%

Van szlovák vezetéknevű békéscsabai ismerősöm, és egy szót nem tud szlovákul. Egyik barátnőm pedig tótkomlósról származik, az anyai nagyszülei mindketten tótok, de ő sem tud már semmit. Általában azok vallják magukat szlováknak, ahol a családban még hagyománya van a nyelvnek. (A békéscsabai ismerősöm legalábbis ezt mesélte. Az ő családjukban már nem használják, úgyhogy nem is íratták szlovák iskolába)


Persze, lehet hogy mondjuk Fogarason valaki pont beszél egy kicsit magyarul, de erre kb akkora az esély, minthogy a szlovák Tescoban neked elkezdenek Delux hűtőre felvehető kamatmentes törlesztőhitelről szlovákul értekezni.

2021. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
44%

''e erre kb akkora az esély, minthogy a szlovák Tescoban neked elkezdenek Delux hűtőre felvehető kamatmentes törlesztőhitelről szlovákul értekezni.''

Amúgy Szlovákiában élek.

Dél-Szlovákia pontosan, nem tudom mennyire jártál már külföldön,de itt színmagyar részek vannak.Párkány, Komárom, Dunaszerdahely,Gúta,Nagymegyer bemész a tescoba, vagy akárhova, és magyarul beszélnek.Akkor néznek rád furán ha szlovákul elkezdesz dadogni valamit.

Persze ha északabbra mész, ott már szlovák magyar vegyes települések vannak, még északabbra meg full szlovákok.

De itt a déli részen full magyarul beszélnek, akármilyen fura ez most neked.

Szóval bemész az üzletbe, és magyarul elmondják a Delux hűtődre hogyan tudsz kamatmentes hitelt felvenni.Jó mi?

Gondolom suliban ez kimaradt.

2021. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
71%

A színmagyar meg a kb 4% között érzékeled a különbséget? Vagy ennyire buta vagy?


Mondom egy olyan emerbe kötsz most bele, akinek 91%-os törétnelem érettségije van, valamint társadalomtudományokból szerzett diplomája.

2021. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Mennyire járátl már külföldön? Elég sok helyen voltam, köztük Párkányon és Füleken is;)


Fú, de utálom az ilyen irritáló, buta embereket.

2021. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
38%

Pityuka!

Előbb írtad, hogy idézem tőled, ''de erre kb akkora az esély, minthogy a szlovák Tescoban neked elkezdenek Delux hűtőre felvehető kamatmentes törlesztőhitelről szlovákul értekezni.''

én meg erre írtam előző válaszom.

Valamit benéztél öcsisajt.

Itt elmondják neked magyarul hogy kapsz kamatmentes hitelt a deluxe hűtődre.

Amúgy mit tanultál?

Én is egyetemet végeztem,de inkább lettem vállalkozó azzal sokkal többet tudok keresni, de a falon attól van a diploma.

Amúgy ha kell meló, osztrákba itt szlovákba van pár cégem, ha beszélsz nyelveket, dobjál egy üzit, többit megdumáljuk.

2021. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
*békéscsabai Tescot akartam írni, ezer bocsánat.
2021. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Amúgy ha kell meló írjál.

Azért kérdeztem mit tanultál, milyen nyelveket beszélsz.

Szlovák, cseh, lengyel, német,ha beszéled valamelyiket középszinten, hogy ha elküldelek valahova és nem veszel el, akkor nyert ügyed van.

2021. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Valószínű már nem sokkal a magyar-román határ után akarok tankolni, esetleg vásárolni egy boltban, szóval nem feltétlen a Dél-Kárpátokra vonatkozik a kérdés.

Az egyébként mennyire jellemző a románokra, hogy tudnak kicsit magyarul, de úgy tesznek, mintha nem értenék?

2021. jún. 15. 19:32
 29/29 anonim válasza:
100%
Én kovásziban lakom, a nagylaki határhoz közel, itt mondjuk sokan vannak magyarok, de a boltokban, orvosnál stb csak románul beszélnek.
2021. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!