Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európai német, vagy francia...

Európai német, vagy francia nyelvterületen élnétek szívesebben?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 00:30
A kérdező szavazást indított:
Francia: 🇫🇷🇧🇪+Nyugat-Svájc
Német; 🇩🇪🇦🇹+Kelet-Svájc+Liecheinstein
39 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Francia nyelvterületből tényleg csak Genf-Vaud jöhetne szóba, maga Francziaország állam-szinten ellenkezik az egész értékrendemmel. A németeket meg annyira nem bírom, még ha az első állítás miatt nyilván az is a következetes válasz a kérdésre, de így legyen mondjuk Dél-Tirol, azzal kiegyeznék.
2021. jún. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Francia videken ereznem otthon magam, es budapesti lakas araert olyan helyeken lehet hazat venni, amik semmihez sem foghatok. Tortenelmi mesekonyv varosok, falvak. Nem munkavallalast, hanem nyugdijas eletet vagy tavmunkat itt.
2021. jún. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Csak német, franciául nem tudok.
2021. jún. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nyelvtudás miatt én is a németet választanám,mert azt felsőfokon beszélem. Viszont ha ez svájci német,akkor nagyon nehéz dolgom lenne így is. Egyszer beszéltem egy svájcival angolul aki mondott pár "német" mondatot...hát az a tájszólás amit ott használnak megkockáztatom nehezebb mint a magyarországi német svábok megértése. Persze ezen belül is lehet vannak,akik az irodalmi németre hajaznak ott is és biztos meg lehet szokni, de szerintem nagy kihívás.
2021. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Franciaország egy mindne tekintetben sokkal kifinomultabb, mélyebb kulturális gyökerű sokszínűbb, hihetetlen vidék.

Egyetlen percig nem gondolkodnék a választáson. Igaz, én tanultam a francia nyelvet és értékelem a francia kultúrát.

2021. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a Német nyelvterület országait bírom. Főleg Svájcot. Én ezt választanám, a vidéki Svájc, ódon faház egy falu szélén a hegyoldalban.

De mondjuk Ausztria nyugati részével is kiegyeznék.

2021. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Francia nyelvterületre mennék, vagy Franciaországba vagy Nyugat Svájcba. Belgiumba inkább nem.
2021. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Franciaországba, Elzász-vidékére. Nekem nagyon tetszik például Straßburg, Colmar. Ezen a vidéken keveredik a német és a francia kultúra.
2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
A németeken jobb az életszínvonal.
2021. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!