Kezdőoldal » Utazás » Európa » ODESSZA az utolsó két évben...

ODESSZA az utolsó két évben RENDKÍVÜL megdrágult (cikkek szerint drágább lett mint Kijev). Nyaralni kívánó turistaként egy hónap üdülés Odesszában például Calabriához/Pugliához viszonyítva mennyivel drágább (v. ha olcsóbb akkor kb. hány százalékkal)?

Figyelt kérdés

Tudtok saját, vagy ismerőseitek tapasztalatival szolgálni? Numbeo tudjátok, hogy nem mindig mérvadó, eltérések még egyetlen város ként pontja között is bőven lehetnek.


.


Apartmanok, panziók árazása érdekesebb inkább kedvesemnek és nekem, nem feltétlen hotelekre kérdezünk rá. (Igaz, ha van/lenne olcsó hotel is...)


Éttermeket hetente csak legfeljebb háromszor kívánunk meglátogatni, de a kávézókat és cukrászdákat mindketten imádjuk! :) Így ezekbe naponta, akár naponta kétszer is betérnénk. :)


Ezeken felül strand és múzeum belépők érdekelnek minket és a helyi közlekedés (villamos, autóbusz) jegyeinek árazása.


.


Mivel nem egy megszokott turista-célpontra kérdezünk rá, ezért minden egyes használható hozzászólást előre is köszönünk szépen! Ha ez érdekel valakit: felpontozni is fogunk! :)



2021. jún. 30. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a Booking.com kitűnő támpont a szállásárak tekintetében. A helyi közlekedés változatlanul igen olcsó.
2021. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Minket nem csupán ez a kettő érdekel! ;) Ennek ellenére a Booking.com-mal egyetértünk.


Akik járatosak Ukrajnában, netalán Kárpátalján élnek - egyedül az ő válaszaik mérvadóak. Ők majd leírják, hogy egy nyugati országgal szemben a mai Odessza árazása kb. hány százalékkal tér el a fenti olasz területekhez képest.

2021. jún. 30. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ezen az oldalon találsz olyan kárpátaljait, aki olyan jól ismerné ezeket az olasz területeket, ugyanis általában a kárpátaljai fizetések nem teszik lehetővé az olasz nyaralásokat, szóval százalékos összehasonlítást aligha kapsz.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, én jól ismerem Ukrajnát, voltam Odesszában. A tömegközlekedés filléres, a múzeunok is olcsók, a strandoknál vannak különböző árkategóriák vannak az ingyenestől a 8000 ft-os belépőig. Az ingyeneset nem ajánlom, elég igénytelen. A 8000-s sem, mert egy gyümölcstál is horror árakon van. Sokan a Lanzseron strandot szeretik, de egyébként rengeteg van. Ha tudsz oroszul, akkor az interneten rengeteg infó van róluk.

Az éttermek is különbözőek, vannak egészen drágák is, de pl shaurmát lehet kapni 80 hr-ért. Ha boltban akartok vásárolni az ATB a legolcsóbb. Ha esetleg van még konkrét kérdés, akkor írj nyugodtan, ha tudok válaszolok.

2021. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jajj emlékszem rátok:D Korábban feltettél egy olyan kérdést, hogy hova mehetnétek extrém olcsón tengerpartra, mert még Nápolyt is iszonyatosan drágának találtátok, és 1,5 eurót sem akartatok fagyira költeni. Szerintem pont én mondtam, hogy extrém low-budget helyet kerestek, akkor Odessza. Amúgy megnyugtatlak, hogy elég sok helyen jártam már, és nyaralás előtt sosem kutattam fel az adott országban élő magyarokat, hogy megtudjam milyen szállás, és éttermi árak vannak. Létezik egy varázslatos oldal, a numbeo.com - ahol baromi pontos árakat kaphatsz. Ezen felül ott a trip advisor, ahol ajánlanak éttermeket különböző árkategóriákban, és meg tudod nézni a honlapjukat, ezáltal a menüket is.


Na de mivel ez már majd másfél hónapos kérdés, remélem azóta megjártátok már Odesszát!

2021. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!