Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába szeretnék menni...

Ausztriába szeretnék menni biciklitúrára, de nem vagyok képben pár dologgal?

Figyelt kérdés

Jól tudom hogy útlevél/vízum nélkül léphetem át az osztrák határt?

Illetve arra lennék leginkább kíváncsi, az ország mely részei a leginkább alkalmasak kerékpáros túrákra? Főleg a hegyekbe szeretnék menni, és hasonló természetközeli helyekre.

Illetve mennyire legális arrafelé a vadkemping?

A válaszokat előre is köszönöm.


2021. júl. 14. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriába közel 20 éve nem kell útlevél , a vízumkötelezettséget ennél is jóval régebben törölték el. Ellenben az éppen aktuális járványügyi belépési korlátozásoknak nézz utána a Konzuli Szolgálat és az osztrák külügy, egészségügy honlapján.


Bringás infrastruktúra rengeteg helyen van, óriási a választék, nehéz volna egy régiót kiemelni. Tipikusan az alacsonyabban fekvő, kevésbé hóbiztos síterepek álltak a leginkább rá a (hegyi) bringás turizmusra.


A klasszikus értelemben vett vadkempingezés legális keretek között nem lehetséges, bivakolni tudsz legfeljebb, sátor, tűzrakás stb. nélkül. Esetleg magánterületre lehet bekéredzkedni, de túl sok rugalmasságra e téren se számíts.

2021. júl. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
100%

Karintia tele van jobbnál jobb bicikli utakkal.

A vadkempingezes felejtős.

2021. júl. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 subrette ***** válasza:

Vízum... 1978-óta nem kell magyar állampolgároknak... Csekély 43 éve.

A beutazáskor a járvány miatt a 3G szabály van érvényben: geimpft, getestet, genesen. Azaz vagy oltásod van (Európai Gyógyszerügynökség vagy WHO által elfogadott, azaz a Szputnyik nem jó) vagy 72 óránál nem régebbi PCR- vagy 48 óránál nem régebbi antigén teszted van vagy 6 hónapon belül igazoltan átestél a betegségen. Szálláshelyeken, ha a másik két feltétel (teszt vagy kigyógyultál) nem teljesül, csak EMA által elfogatott oltás jó elvileg, azaz Sinopharm sem jó.

A magyar oltási igazolványt elfogadásáról nincs megállapodás, így elvileg nem jó. Gyakorlatban sok helyen elfogadják, de ne erre alapozz.

2021. júl. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, milyen előzetes túratapasztalatod van? Főleg hegyi tekintetben...?


A lényeget már leírták előttem, a covid-releváns témát is.


Karintiában tudsz viszonylag nem túl megerőltető útvonalakat is találni, de persze lehet menni erős hegyi szakaszokra is...

NEm tudom, milyen nyelvet beszélsz, de minden bicajos kis régiónak van saját honlapja.


Pl. itt a Dráva-menti bicikliút:

[link]


Ezen kívül a kisebb-nagyobb tavak körül is lehet tekergészni, alig van szintemelkedés... Wörthi-tó, Millstättersee, stb. stb.


A salzburg környéki / Salzkammerguti tóvidéken is nagyon klasszakat lehet tekerni - ajánlom neked Cobranco videóit a youtube-on...!


ITt a salzkammerguti trailer - mellette megtalálod az összes többi részletes filmet.


https://www.youtube.com/watch?v=em9czCIl3so

2021. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!