Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szabályok Angliába való...

Szabályok Angliába való költözés esetén? "

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A barátnőmmel szeretnénk Angliába költözni körülbelül két hét múlva.


Én ezelőtt három évvel éltem ott hét hónapot, van NI numberem de neki nincsen semmilyen papírja.


Jelenleg a brexit miatt a kinti munka kicsit necces, illetve olvastam, hogy a pre settled státuszra a jelentkezési határidő június 30 volt, 2021. Mi ezután megyünk, de az egyik ottani barátom szerint ez csak azokra vonatkozik akik ott élnek és ha megyünk akkor mi ezután is fogjuk tudni igényelni.


A kérdésem az, hogy jelenleg igy ebben az esetben nekünk mi a teendőnk? Elég ha ki megyünk és akkor igenyeljük a megfelelő papírokat vagy már késő és nem valószínű, hogy letelepedés jogot, vagyis vízumot kapunk?



2021. júl. 16. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

te mennyi időd töltöttél anglián kívül? lehet neked is elúszott már ez a lehetőség. a barátnődnek esélytelen, ha csak nem szerez munkát, úgy munkavízummal mehet. nézz utána a pontrendszernek


"de az egyik ottani barátom szerint ez csak azokra vonatkozik akik ott élnek és ha megyünk akkor mi ezután is fogjuk tudni igényelni."

ezt nagyon rosszul tudja az itteni barátod. január 1. óta aki nem volt itt azelőtt, arra az új pontrendszer vonatkozik. akik jan 1. előtt már itt voltak, azoknak júni 30ig lehetett pre settled vagy settled statusra jelentkezni.

2021. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nincs kikoltozunk. Brexit is Brexit.
2021. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

pre setled státuszt nem fogtok kapni mert nem éltetek int amikor " kellett"

(neked talán van egy hangyányi de annak is csak egy bizonyos szervnyi)


kijönni csak akkor tudtok ha van munkátok. illetve ha megvan még pár feltétel.

2021. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kijonni dolgozni nem azonos a kikoltozessel. Nem lesz tobb munkanelkulin maradas meg mindenfele tamogatas, munkaszerzodes igen.
2021. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, ezen átsiklottam: "Én ezelőtt három évvel éltem ott hét hónapot"

sajnos mindkettőtöknek esélytelen, kivéve ha megugorjátok a ponthatárt. de ha ezt itt halljátok először, akkor nem két hét múlva fogtok költözni, ezt most megmondom.

2021. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha van érvényes munkavállalói vízumotok, akkor ki tudtok költözni. Egyébként nem.
2021. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90 napot kint lehet tölteni, vagy nem? ez hogy működik?
2021. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 turistaként lehet, de akkor nem lehet munkát vállalni, se házat/lakást bérelni
2021. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!