Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lehet a legolcsóbban...

Hogy lehet a legolcsóbban megúszni egy londoni kirándulást?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok tanácsokat!

Szeretném bejárni London-t tetőtől talpig...kb. 5-6 napot eltölteni.

Hogyan lehet a legolcsóbban megúszni az utazást + szállást, kaját?

Nekem a legfontosabb hogy bejárjam az angol fővárost!

Tudnátok tanácsokat adni szállásra, repjegyre, stb.??

Előre is köszi ;)


2010. aug. 28. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A repülőjegyet viszonylag olcsón meg lehet úszni főleg a késő őszi, téli időszakban. Nézd meg a fapados cégeket pl. Easyjet, Wizzair. Az easyjet-nek vannak fapados szállodái Londonban (easyhotel.com), melyek elég olcsók, 25 font/szoba/nap áron is lehet foglalni. Kaját lehet találni olcsón, pl. a KFC, Pizzahut az ottani viszonylatban elég olcsó.
2010. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Repülőnek én is Easyjet vagy Wizzairt javasolnám, mint az előző. Transfernek a reptrérről az Easybust.


Szállásra még az easyhoteleknél is vannak még olcsóbb Youth hostelsek, de sajnos nem tudok egyet sem, annyit, hogy távoli isminek sikerült tavaly £10/éjból megszállnia a Piccadilly circusnál szóval hajrá, csak guglizni kell.


A tömegközelekdésben a legolcsóbb, ha buszozol. Kb 15 font a hetijegy, ezzel bejárhatod keresztül kasul Londont, de azt azért tudd, hogy ez így piszok lassú lesz és, ha tömegközlekedsz kevesebbet fogsz látni. Bár nem igazán tudom, hogy neked mi a keresztül kasul, mert London annál jóóóóóval nagyobb, mint ahogy az a túrista könyvekben mutatva van. 5-6 nap nem is lenne elég rá.

Tömegközlekedés linkje: [link]


A legtöbb múzeum ingyenes (mint National Gallery, British múzeum, Imperial War, Natural History, Science) és ha gyalog mész, akkor rengeteg mindent láthatsz. Vannak website-ok, ahol rengeteg sétaútvonal tippet is lehet találni.


Kajázni még olcsóbb, ha megveszed a kenyeret, sonkát, sajtot, csompapírt egy Tescoban, vagy Sainsbury's-ben és minden reggel megcsinálod aznapra a szendvicseket. Ez nem lesz drágább, mintha otthon csinálnál hasonló kaliberű szengákat.


Ha olcsón akarsz kijönni, akkor tervezd meg minden lépésedet előre, mert akkor totál kitudod számítani az egészet és mindent a minimumra tudsz csökkenteni.

2010. aug. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul írtam. Nem ha tömegközlekedsz, hanem ha busszal tömegközlekedsz, akkor mivel lassabban jutsz el Aból Bébe, így kevesebb helyre fogsz eljutni. Amúgy buszozás közben meg klasszul lehet nézelődni.


Ha igazán akarod látni Londont, akkor a túrista központokon kívül én felkeresnék egy igazi gettó helyet, meg egy igazán posh helyet is, bár még akkor sem fogsz látni mindent. :D

2010. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi anno úgy mentünk, hogy Lutonra fapados repcsivel, onnan Easybus (7 font volt akkor), az letett a Victoriánál, ott vettünk metróbérletet, 1 heteset (22.4 font volt). Csak metrót használtunk (plusz Greenwichbe DLR-t, de azon blicceltünk 3 megállót :), a metróállomásoktól meg sétáltunk mindenhova, laza távok voltak. Metróval mindenhova gyorsan eljutottunk, megérte. Mi drága double-ben laktunk, az 175 font volt 7 éjszakára /fő, ennek töredékéért vannak diákszállások (youthhostelek) -> hostelworld.com-on kinéztek egyet és lefoglalhatjátok online. Ezen az oldalon vannak vélemények is az egyes hostelekről, érdemes elolvasni. A szobatípusokról: single (egyágyas), double (kétágyas), dorm (x ágyas szoba, ált. közös fürdővel és idegenekkel együtt, de kaptok saját zárható szekrényt, nem para egyáltalán, sőt jófej emberekkel találkozhattok, plusz ez a legolcsóbb). Szerintem valahol a 2. zóna határán nézzetek ki egyet, mert ott már viszonylag olcsóak és a legolcsóbb metróbérletet kell akkor csak vennetek (mi is at vettük, 1-2 zónára érvényes). Ezek a zónák a belvárostól induló koncentrikus "körök" a külváros felé számozva. (térkép róluk: [link] A látnivalók nagyja az első két zónán belül van úgyis.


A múzeumok ingyenesek jórészt, szerintem a British múzeum nagy falat egy ilyen rövid túrára, de pl. a natural history és az imperial war beleférhet. Séta a parkokban, London Eye, London Aquarium, Greenwich és a csillagvizsgáló, 0. szélességi fok, Covent Garden, stb. Érdemes előtte összegyűjteni az egy környéken lévő dolgokat és egy-egy napra rendezni őket. Amúgy a Parlamenttől, ami a zónák kb. közepe, mi szűk 1 óra alatt elsétáltunk a 2-3 zóna határáig egyik éjjel :D, szóval nem vészesek a távolságok.

2010. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja igen, kaja. Gyorskaján éltünk végig :) Egy hétig ki lehet bírni.
2010. aug. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, tanácsokat! :)

Naggyon hasznosak voltak, majd felhasználom őket! ;)


Igazából tavaly busszal bejártuk az iskolámmal Skóciát, ígí visszafelé Londonban is eltöltöttünk egy napot, bár akkor én inkább a Stamford Bridge-t néztem meg, majd pedig Park Lane, Oxford Street, Picadilly Circus, Trafalgar Square útvonalat jártam be.

Most inkább a nagyobb látványosságokat nézném meg, mint a Towe Bridge, Parliament, Big Ben, stb. esetleg ezek után bármit a városban.

Ha jól számolom kb. 60-70ezerből nagyjából meg lehet úszni 5-6 napot.

2010. aug. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!