Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a külömbség Linz és Debrece...

Mi a külömbség Linz és Debrecen között?

Figyelt kérdés
Kb egyforma méretű a két város de az egyik ismerősöm azt mondta hogy Linz mennyivel jobb város mint Debrecen. Mi közöttük a külömbség?

2021. aug. 22. 22:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból érdekel a különbség?


Turistaként, ott élő lakosként, ott tanuló diákként, vagy mi érdekel? Hol könnyebb elhelyezkedni például? Hol vannak jobb fürdők, vagy hol vannak kedvesebb emberek? Hol olcsóbb egy ebéd?


Konkretizáld a kérdésed, kérdező!

2021. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Linz az egyik legtökéletesebb város ahol voltam. Igazából nehéz elmondani, de menj el egyszer és megérted.

Debrecent gondolom nem kell bemutatni

2021. aug. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te még nem jártál nyugati országban, mert akkor nem kérdeznél ilyet. Mi a különbség? Kb 50-100 év lemaradás, ha nem több! Én Angliában élek, nyilván nem a legjobb hely a világon, de itt is teljesen más az élet, mint otthon. Más a pénz, amit megkeresel, másra tudod elkölteni, könnyebben tudsz megvenni dolgokat, vagy nagyobb/drágább dolgot tudsz megvenni ugyanannyi idő alatt. Más a felfogás, mást jelent csórónak lenni, mást gazdagnak. Például egy egyszerű munkás is a tengerparti szállodában tud eltölteni két hetet, mert Spanyolország és Törökország sokkal olcsóbb. Nem kell hozzá kölcsönt felvennie, mert eleget keres ahhoz, hogy könnyedén ki tudja fizetni és vannak, akik évente többször is mennek "nyaralni".


Kb ilyen nyugatabbra élni. Magyarország szegény, Ausztria pedig az egyik legjobb hely manapság Európában. Az, hogy a szomszédunk, az hagy némi elgondolkodni valót arról, hogy mennyit ártott a Szovjetúnió nekünk, amíg irányítottak minket kelet felé.

2021. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13-as: " hogy mennyit ártott a Szovjetúnió nekünk, amíg irányítottak minket kelet felé."

Hát, 30 év után nem ez a legjobb duma...

A rendszerváltás lett alapjaiban elcseszve, és ennek isszuk a levét - miközben a volt "baráti" országok elhúztak mellettünk!

Linz és Debrecen közt annyi a különbség, mint Ausztria és Magyarország között! (és a többi magyar nagyvárosról ne is beszéljünk!!!)

2021. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Igazad van, nem biztos, hogy ez az oka csak. Arra akartam utalni, hogy a nyugati kapitalista társadalom már vagy 200-250 éve így működik (a történelem nem az erősségem). Nálunk meg a háború után jöttek az oroszok és teljesen más irányt mutattak. A rendszerváltás is csak 30 éve volt, azóta próbálunk valahogy felzárkózni. Tény, hogy van, akinek jobban sikerült, a mi kormányunk pedig nem erre figyelt, hanem a saját zsebére. Nyilván ezt is visszavezethetném a szovjetekre, de mindenki ezt kapta. A baráti országokból is rengetegen vándoroltak nyugatra. Akárhogy is, nem tudjuk, nem lehet 30 év alatt utolérni a nyugatot. Kijövetelemnek egyik nyomós oka az volt, hogy '87-ben voltam Svédországban. Amit ott láttam, arról azt gondoltam fiatalon, hogy ezt utolérni nem lesz egyszerű, kell vagy 25 év. Eltelt a 25 év és a technikai fejlettségen kívül nem láttam más haladást. Nemcsak pénzügyileg, emberileg sem. Ennyi év után is azt látom, hogy az a 25 év még most is áll, de mostmár inkább dupláznám ezt a számot. Debrecen pedig az ország keleti felén van, szóval eleve szegényebb, mint a nyugati rész. Foghatjuk akármire, magyarázhatjuk akárhogyan, mi magyarok távol vagyunk a nyugattól még akkor is, ha Ausztria a szomszédunk és ők már ott vannak. Ha meg azt nézem, hogy az életünk csak pár évtized, akkor azt látom, hogy nem érdemes gürcölni valahol, ahol nem éri meg. Az EU-ba menetel jól jött ahhoz, hogy mindenki szabadon, kötöttségek nélkül kiválasszon egy helyet, ahol az életét le szeretné élni, ahol egy szép, más felfogású családot szeretne alapítani. Én hallgattam Gyurcsányra, amikor azt mondta, hogy "Akinek nem tetszik, el lehet menni!".


Megint sokat írtam a semmiről. Bocs mindenkinek!

2021. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

15# "Debrecen pedig az ország keleti felén van, szóval eleve szegényebb, mint a nyugati rész."

Melyik város gazdagabb Debrecennél???

És miben?

2021. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
16 - pontosabban: melyik magyar vidéki város gazdagabb Debrecennél?
2021. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

#17

Győr, Veszprém, Pécs - és nem a város önkormányzatának költségvetésére gondolok, hanem az emberek átlagfizetésére, életszínvonalára. Nagyon nagy a különbség. De ettől még Debrecen szép város és gazdag múlttal rendelkezik, hiszen mint tudjuk, valamikor főváros is volt.

2021. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%

18: ez nettó baromság így.


A város gazdagságát az infrastruktúrája, a költségvetése, a beruházásai határozzák meg, nem az, hogy mennyit keres egy villamosvezető - már ha van ilyen - vagy egy informatikus?

De pl. a nővéremék azért költöztek Debrecenbe Kaposvárról, mert ott megkapták az előző fizetésük másfélszeresét...

Ami számít a város gazdagságát illetően: 2021-es költségvetési mérlegfőösszegek:

Győr: 67,1 milliárd Ft

Debrecen: 162,5 milliárd Ft

Veszprém: 46,1 milliárd Ft

(Persze ez kitérő, mert nem ez volt az alap-kérdés: Linz városa sokkal gazdagabb Debrecennél!)

2021. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Lint egy nagyon fejlett Nyugat-európai város.


Debrecen pedig egy mocskos, fejletlen, fidernyák putri.

2023. nov. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!