Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországból Magyarországra...

Németországból Magyarországra Ausztrián vagy Csehországon és Szlovákián keresztül érdemes utazni?

Figyelt kérdés
Nem a Google Maps utazástervezőjére vagyok kíváncsi, azt én is tudom használni, inkább tapasztalatokra. A tervező szerint minimális időbeli eltérés van a két verzió között, a gyakorlatban gondolom ez azért másképp van. Akik rendszeresen utaznak a két országot, mit ajánlanak és miért? Lipcsénél délre (tehát Ausztria felé) vagy kelet (Csehország felé) forduljak?
2021. szept. 18. 06:25
 1/6 qkker1 ***** válasza:
Csehország, bár attól is függ, hogy mi a pontos uticélod Magyarországon.
2021. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az ausztriai nagyon hosszú és fárasztó volt mindig is hannover környékéről, csehek felé szerettem járni. Viszont covid előtt fel volt túrva prágától brnoig, ott 60-as átlagot lehetett menni 3 órán keresztül, plusz jött a covid, és osztrákul tudok valamennyire, szlávul nem. Így egy ideje ausztriának megyek.


Nyáron hazafelé simán átengedtek mindenhol, visszafelé viszont állt a dugó, mert ellenőrizgettek.

2021. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 qkker1 ***** válasza:

"és osztrákul tudok valamennyire,"


Az milyen?

2021. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

3 tanulj meg németül, aztán próbáld megérteni az osztrákokat. Már mint az alpokban. Kis faluban.


Megkérdezheted tőlük miért Stelze a Haxe, Topfen a Quark, Lekvar a Konfitüre vagy Vogerlsalat a Feldsalat. :)

2021. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 qkker1 ***** válasza:
Köszike, de tudok németül, osztrák akzenttel is, bajorokat is megértem, meg a szászokat is.
2021. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 akkor meg nem értem mit nem értesz azon, hogy “oszrákul”-nak hívom azt a nyelvjárást. Egyébként Dialekt.

És max addig érted szerintem ameddig ők is akarják, hogy értsd. Én is értem az ostfriest meg a nordfriest, amíg akarják, hogy értsem.

2021. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!