Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy 4-5 napos olasz nyaralás két főre? (Még sosem nyaraltam külföldön, köszönöm előre is)

Figyelt kérdés

A barátnőmmel fogunk utazni. Mivel csak most lett munkám,fiatalok vagyunk, eddig nem volt pénzünk ilyenre.


Nagyjából közösen lenne rá 380 ezrünk. Ez 1100 Euró nagy vonalakban. Elegendő lehet Rómaba?


Egy két ismerős azzal dobálózik, hogy 2000 euro minimum kell. Szerintem az tulzás, vagy tényleg kell annyi?



2021. nov. 13. 10:01
 1/9 anonim válasza:
78%
Olaszországban kb. minden annyiba kerül, mint nálunk, 380 ezer bőven elég.
2021. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most szeptemberben voltam 1 hetet Szicíliában az repjegy plusz szállás volt 68 ezer 1 hétre ellátás nélkül. A repjegy fapados volt ryan, én csak elsőbbségit vettem akabin méretű kézipoggyászért, nekem az úgy bőven elég egy hétre, a szállas egy tip-top kis apartman volt két ember is elfért volna benne és úgy még kedvezményesebben jött volna ki. A tengerparttól tíz perc gyalog, a vonatállomástól meg 5 perc és onnan sok érdekes hely elérhető volt. A költőpénz sem volt egetrengető, olcsóbb volt minden mint itthon.
2021. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Egy ilyen utat 100 ezer pénzből simán és kényelmesen ki lehet hozni fejenként, ha nem vagytok tök bénák. Repjegy max 15 oda-vissza, szállás 3 éjszakára 25, de lehet sokkal olcsóbb is, marad napi 15k költőpénz, ami elég 2 olcsóbb étteremre plusz 2 programra.


Nektek ennek a duplája a költségvetésetek, nevetségesen könnyen ki lehet belőle jönni. Nyilván lehet sokkal többért is, meg mindig vannak azok az arcok, akik csak tizenkétcsillagos helyre mennek akkor is, ha amúgy ilyen napi 25 km-t gyaloglós városnézős úton vannak.

2021. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Mennyibe kerül egy autó? Van 4 meg 40 millióért is, mindkettő új.


Én szeptemberben egyedül napi 180€-s kerettel mentem, ebben a repjegy nem volt benne. A szállás 2 főnek is uannyi lett volna, 60€, a másik 120 volt az aznapi költőpénz. Pont elég volt. Jó, de nem flancos éttermekben (Google-értékelésekben 4,5* körüli átlag és $$ árjelző) ettem naponta 1x, meg egy egyszerűbb street food bisztró vagy hasonló lazább, de leülős helyen a másik főétkezésre. Csak az simán 50 + 15-25€.


A 3-as hozzászólóval nagyon nem értek egyet, 15 ezer Ft = 40€, ember! Levezetnéd nekem, hogy ebből mégis hogy jön ki két étterem Róma központjában, és mellé még két látnivaló egy nap? Colosseum+FR 16€, de a kisebb, átlagos méretű múzeumok is 7-10 környékén. Maximum akkor, ha az egyik a Trevi-kút, a másik a Spanyol-lépcsők.

2021. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Ja, és még a 4-hez annyi: 1100€ 2 főre 5 napra elég, csak figyeljétek, esetleg írjátok a költéseket. Eseti luxuskiadások, mint pl. shopping vagy egy extrább étterem egy este ezen felül legyenek.


Nem írtad, hogy mikor mennétek. Főszezonban a Galleria Borghesebe 2 hétre, a Vatikába legalább 3-4 nappal előre vegyétek meg jegyet, mert létszámkorlátos és időablakos a belépés. Így télen azért jobb a helyzet.


Nagyon tetszett és nem annyira közismert látnivaló a Centrale Montemartini múzeum. 100 éves gőzgépek közt antik szobrok, nagyon jó kontraszttal kiállítva. Nem vagyok nagy híve a kőtáraknak, szoborparkoknak, de ezt nagyon élveztem.

2021. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell kétezer euró... Baromi olcsón vannak repjegyek, és lehet olcsó szállást is találni. Én két éve voltam Rómában, akkor olyan 11-15 euró között mozogtak a pizzák.

Ja és egy jó tanács: Rómába ne nyáron menjetek, mert baromi meleg van, és óriási a tömeg!


Voltam már Rómában, Nápolyban, Szardínián és Szicíliában is. Ha gondolod írj nyugodtan, és segítek.

2021. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én két éve voltam Rómában, akkor olyan 11-15 euró között mozogtak a pizzák."

Az mondjuk elég drága olasz viszonylatban.

2021. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

El lehet költeni 10 milliót is egy hét külföldi nyaralás során, de 200 ezerből is ki lehet hozni.

Minden az igényektől függ.

Én Olaszországban reggelente péksütit szoktam enni (teljesen más, mint itthon), ebédre olcsóbb étterem, vacsira a helyi boltokból kaja(főtt ételek is kaphatók jó áron)

Szállásból is felesleges szerintem luxust választani, repulojegyet is ki lehet hozni pár ezerből.

Szerintem simán elég az összeg, amit írtál.

Hasonló árak vannak, mint itthon.

2021. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként Róma tökre hozható belépőjegyek nélkül is, pl. Forum Romanum, Palatinus-domb a Campidoglio-ról is tök jól belátható. Azért nem egy Pompeii. Vatikáni Múzeum viszont megéri. Enni, inni mulatni pedig nem a "belvárosban" érdemes, hanem inkább a Trastevere-n, sokkal normálisabb árak vannak és nem annyira lekopasztós helyek mint, ami a Trevi-kút, Colosseum vagy a Navona közelében vannak.
2021. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!