Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsbe vonattal mi a legegysze...

Bécsbe vonattal mi a legegyszerűbb és legolcsóbb módja a kijutásnak?

Figyelt kérdés
Jó kora reggel szeretnénk indulni, majd aznap jó késő este hazajönni. Barátnőmnek van diákja, nekem már nincs. Állítólag létezik dec.13-tól valami 3-4000 Ft-os kategória. Egy utas? Retúr? Erről tudtok valamit? Vagy ki mit tud (ajánlani)? Amúgy néztem én a MÁV oldalát, de hát kutya legyek, ha azon kiigazodom :-S Köszönöm mindnekinek.
2008. dec. 13. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

igazad van, igen csak bonyorult a főoldalon kiválasztani a nemzetközi ajánlatok menüpontot (balra fenn), majd a jobb oldalról azt, hogy Ausztria...


nemis értem miként gondolják, hogy ez egyszerű halandónak sikerülhet.


[link]

2008. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De gúnyos vagy b*szódj megy :-(

Eddig én is eljuttam.

2008. dec. 13. 12:15
 3/7 anonim válasza:
86%

Igen , igaz. Lehetseges h., 4000-bol meguszod oda-vissza.

Menj el egy menetjegy irodaba vagy palyaudvarra es ott tudnak Neked pontosan segiteni, mert az "akcios" jegyek korlatozott szamban kaphatok. En majusban mentem vonattal Becsbe es 8eurot fizettem oda iranyba. Vissza hajoval jottem, az dragabb. Amugy vonattal 3 ora az ut.

Jo utat!

2008. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
88%

Szia!


Én háromhetente járok Bécsbe, és eddig a legolcsóbb megoldás az az volt, ha kb. 2 héttel az utazás előtt vettem meg a jegyet. Ez ilyen Fortuna jegy, kb. 10-et árulnak belőle vonatonként, ezért kell egy 2-3 héttel megenni, és akkor kell eldöntened azt is, hogy hány órás vonattal mész. Ez így oda-vissza 13 euró.


A másik még, ami olcsóbb az a turista jegy, az 4 napig érvényes, tehát az elmeneteltől számított négy napon belül tudsz vele visszajönni, viszont ez azért éri meg, mert ez elvileg feljogosít a bécsi tömegközlekedés használatára. Ez úgyemlékszem olyan 7500 forint körül van.


De egyébként ez máig volt így, mert ma megváltoztatják a menetrendet, ezért köszii, hogy feltetted ezt a kérdést, mert most megpróbálok utánanézni, és, ha sikerült írok még.


Remélem tudtam segíteni.


Szia!

2008. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az első válaszolótól is valami hasonlót vártam. Lehet, hogy én vagyok ügyefogyott, de nekem túl sok volt az info azon az oldalon. Köszönöm mégegyszer.
2008. dec. 13. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem ertem miert lett minden egyes valasz lepontozva. Szerintem mindegyik valaszado irt hasznosat, az elso egy jo linket kuldott, a 2. azt tanacsolta, hogy menjel a jegyirodaba (igaz, hogy a neten sokszor csak "villognak" a jo jegyarak, de amikor a kasszahoz ersz, az akcionak epp mar vege...stb. ez igy szokott lenni) a 3. valaszolo, hat o is irt valamit amit hasznositani tudsz. Kulonben kutass, es foglald le azonnal, amikor talaltal valami jot, fizess kartyaval.

Esetleg nemzetkozi jegypenztar is jo, ott minden kerdesedre valaszolnak (talan).

2008. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az a nyomi pontozott le mindenkit, aki elsőnek olyan készséggel válaszolt... :-(
2008. dec. 13. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!