Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angollal Dél-Európában ?

Angollal Dél-Európában ?

Figyelt kérdés
Szeretnék kiköltözni jövőre valami olyan országba ahol jobb a klíma mint itthon. Olaszország, Spanyolország, Portugália amin gondolkodtam. Vendéglátásban dolgoztam eddig mindig így célszerű ebben a szektorban elhelyezkedni szerintem. De az adott országok nyelveit nem beszélem. Tudom meg kell tanulni hosszú távon meg minden de kezdésnek el lehet boldogulni az angollal ?

2021. dec. 7. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Dolgozni nem fogsz tudni vendéglátásban, ha nem beszéled a nyelvet. Vagy hát nyilván mosogatni, takarítani lehet.
2021. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt arrafelé nem igazán beszélik az angolt, másrészt a helyi nyelv ismerete nélkül sehová nem vesznek fel.
2021. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Na most akkor mi az igazság. Pár hete a politika témában egy ember feltett egy kérdést,hogy csinálták egy felmérést a NATO országokban ,hogy a frissen végzett tisztek mennyire beszélnek jól angolul. Hát mi magyarok nem szerepeltünk jól rajta. Az volt az ember kérdése,hogy a többi országában miért beszélnek ilyen jól angolul. Akkor még mindenki azért volt oda,mert hogy a franciáknál meg a spanyoloknál milyen sok a turista és ott mivel sok a külföldi már az benne van az emberekben a nyelv használat. Mivel sok turista érkezik Spanyolországba és egyetlen világnyelv van az angol szerintem jó eséllyel lehet munkát találni. Nyilván van olyan ahol nem. Tehát egy falusi kocsmában tuti nem jó. De egy szállodában ahol mondjuk sok ráció náció megfordul szerintem sima ügy.
2021. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

3: Persze, és majd csak külföldiekkel kommunikál. Az adott ország vendégeit soha sem szolgálja ki. És persze az sem gond, hogy semmilyen leírást, szabályzatot, stb. nem ért. Meg a többi munkatárshoz is csak angolul szól hozzá.

Teljesen hihető és életszerű :D

2021. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Spanyolországot nem ismerem. Saját tapasztalatból mondom , hogy lehet angollal boldogulni külföldön csak lehet nem vendéglátásban. Én Hollandiában élek és itt vagyok CNC Gépbeállító. Nem beszéllek Hollandul. Ellenben a mérnök simán beszél angolul és elmagyarázza a dolgokat. Ahhoz meg, hogy mondjuk tudjak venni egy liter tejet a boltban ahhoz nem kell a holland de még az angol sem. Ajánlom, hogy első körben néz szét a munkák között, hogy hova milyen nyelvtudással keresnek embert. Unokatesóm például Németországban szállít az Amazonnak. Csomagokat ki vinni címre. Nem beszél semmilyen nyelvet. Nyilván nehezebb ha nem beszéled az ország nyelvét ahova szeretnél menni de nem lehetetlen és azzal, hogy legalább angolul tudsz beszélni azzal már valamit tudsz kezdeni
2021. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezekben az orszagokban anyanyelvi angollal, angol modorral, szuletett angolkent lehetne olyan helyeken, ahol rengeteg brit telepedett le, de magyarkent nem tudnad azt hozni.
2021. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Hollandiát és Németországot azért ne keverjük már ide. A fent említett három országban esélytelen (a helyiek is alig találnak munkát)
2021. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként ha Dél-Európa és angol, akkor egyértelműen Málta a befutó!
2021. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolországban, Olaszországban még inkább nem beszélnek idegen nyelveket, mint Magyarországon.

Vendéglátásban pedig így pláne nem tudsz elhelyezkedni.

2021. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!