Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bratislava mennyire tiszta,...

Bratislava mennyire tiszta, rendezett város, milyen a közbiztonság?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Pozsony átlagosnak mondható.
2021. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk magyaroknak Pozsony.
2021. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Utoljára 2017ben voltam ott és abszolút rendezett volt
2021. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem magyar vagy? Pozsony, ember, Pozsony... Bár a helyesírásodból kifolyólag lehet, hogy külföldi. Ha mégis magyar, akkor szomorú.
2021. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy külföldi, ne cseszegessük
2021. dec. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Olyan vicces, amikor emberek beleállnak ebbe a Bratislava vs. Pozsony vitába, de mondjuk a kérdésre băsznak válaszolni, holott nagyon is jól tudják, melyik városról van szó. Nyilván az én fülemnek is jobban esik a Pozsony, de ne màr, hogy valaki csak magyarkodásból megáll e tény rögzítésénél... atyaég.


Szóval teljesen átlagosnak mondható város rendezettség, tisztaság és közbiztonság tekintetében is, szóval turistáskodni és élni is nyugodtan lehet ott.

2021. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Amelyik városnak van magyar neve azt a nyelvtan szerint is magyarul szokás említeni


És háát Pozsony esetében még az is erösiti ezta szabályt, hogy nem a bratislava lett Pozsonyra lefordítva


Hanem egy 1000 éve Pozyonynak hívott magyar városnak adtak triaonon után egy kitalált szláv nevet..


Az én fülemet qwára zavarja ha valaki Bratiszlavázik, vagy bármely más ősi magyar várost a trianon utáni kitalált nevén hívja....


Amugy a kérdésre is válaszolva, Pozsonynak van egy szép óvárosi része ami még a "magyaridőkban" épült, ez rendben van szép


És van egy csupa panelből felhúzott szoccreál része ami kb olyan mint Miskolc avasi része.


Az óvárosban érdemes sétálgatni, a többi része feeljtős

2021. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

8. Én magam nem kötöttem bele a kérdezőbe, csak Pozsony nevet használtam.

De írásodra meg kell jegyeznem, hogy tévedés.

Mindkét név egyidős. A 900-as év elejéről származik.

Egyik sem magyar. Posson a vár első ispánjának a nevéből származik. Bratislava is hasonló eredetű. Tehát akkor élt emberek neve volt az eredet.

2021. dec. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!