Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vajdasági és kárpátaljai...

Vajdasági és kárpátaljai magyarok! Magyargyűlölet, v. "csak" nemtetszés éreztetés, kinyilvánítás van felétek, pl. a Palicsi-tó környékén (Szabadkán, stb), illetve Huszt környezetében, vagy Beregszász közelében, ha magyarul hallanak titeket beszélni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 4. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabadkának a 35%-a magyar, Beregszásznak pedig kb a 60%-a. Nem hinném, hogy bárki furán nézne azért, ha magyar szót hall egész egyszerűen mert ehhez vannak szokva az emberek. Ott, ahol szinte egyáltalán nincsenek magyarok, mint Huszton, előfordulhat.
2021. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezért írtam a "környékünkön"-t is.


A többit köszönöm szépen!

2021. júl. 4. 11:01
 3/13 A kérdező kommentje:
"Környékükön" - a mobilom indokolatlanul javította!
2021. júl. 4. 11:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vojvodinában 21 etnikum él együtt. Nem igazán tapasztalható semmiféle etnikai feszültség semmilyen irányba. Kárpátalja is hasonló. Ott mondjuk nem él olyan sok ismerősöm de ott is azt hallottam hogy nincsenek etnikai feszültségek.
2021. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy véled lehet nyugodtan az utcákon, parkokban, erdőkben magyarul az ottani magyarokhoz szólni eme két elszakított országrészben? Esetleg alkalmakkor népviseletben sétálni?
2021. júl. 4. 12:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5

Miért ne lehetne bárkihez is hozzászólni? Szerbekhez ukránokhoz is hozzászólhatsz max nehezen értitek meg egymást. Meg ha nem lehet magyarul megszólalni hogyan szólítanál meg egy magyart? Honnan tudnád hogy ő magyar, már persze ha átsiklunk afölött hogy minek akarnál te erdőkben parkok vadidegen embereket leszólítani. Ezért még lehet hogy a magyarok is megagyalnak.

2021. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon félreértetted! :))


Nem idegeneket szólítasz le, nem ezt írtam.


"Utcákon, parkokban, erdőkben magyarul az ottani magyarokhoz szólni."


Ott áll, hogy ottani magyarokhoz. :)


Ráadásul vadidehenekről nem is tudod, hogy magyar-e, vagy szerb, vagy rutén.


Ottani magyarokról írtam = ha már odautazott valaki, magyarul megismerkedett velük, AKKOR beszélgethet-e velük nyugodtan magyarul az utcán, vagy akárhol, nem éri-e a magyarokhoz magyarul történő folyamatos beszéd miatt akármi kis nemtetszés kinyilvánítás őt/őket?


Erre kérdeztem rá - szó sem volt másról.


Kerdeztem mindezt azért (vajdasági, kárpátaljai magyaroktól - bár nem tudom miért, de még nem válaszolt egy ottani magyar sem, kérlek írjatok nekem!), mert az utóbbi időben olvastam magyarellenes megnyilvánulásokról, illetve arról is lehet mostanában hallani, hogy ha már a boltokban magyarul szólal meg valaki, már nem tetszik néhány ukránnak.

2021. júl. 4. 18:48
 8/13 ReGina... ***** válasza:
84%

Én kárpátalján Beregszász közelében élek.

Néha azért előfordul a konfliktus mert magyar vagyok. Vagy magyarul beszélek.

Ukrajnaban nem igazan tolerálják a más nemzetiségűeket.

2021. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, ettől tartottam. :(
2021. júl. 4. 19:28
 10/13 A kérdező kommentje:

Regina! Akkor ha valaki Kárpátaljára utazik majd nyaralni két hónapra, és beszélne ugyan oroszul (igen, nem ukránul, orosz is csak folyamatban van, ugyanakkor sokkal praktikusabbnak tartom, egyrészt mert többen beszélik, mint azt a semmi ukránt, ráadásul Szerbiában is megértik, ezért duplán hasznosabb), de főként magyarul (értelemszerűen magyarul csak ottani magyarokkal), akkor ebből lehetne néha kisebb baja?


Vajdaságból valaki? Nálatok északon (Szerbia északi részén) mi a helyzet ezzel kapcsolatosan?

2021. júl. 4. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!