Kezdőoldal » Utazás » Európa » Marosvásárhelyen boltban,...

Marosvásárhelyen boltban, étteremben, vasútállomáson adódhat probléma abból, ha magyarul beszélünk az ott dolgozókhoz?

Figyelt kérdés
Ha esetleg román az eladó, pincér, jegypénztáros, mennyire nézik jó szemmel, ha először magyarul próbálkozunk?

2022. jan. 3. 17:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Milyen attitűdöt? Magyarul beszélni egy olyan városban, ahol majdnem minden második ember magyar? Akkor remélem a pénztáros néni fog tudni angolul a vasútállomáson :) Vagy nagyon gyorsan tanuljak meg középszinten románul, nehogy a románok érzéseit megsértsem?
2022. jan. 4. 12:35
 12/19 anonim ***** válasza:
12%
Vendeg vagy az orszagukban, makacsul ragaszkodni magyarhoz nagyon durva provokacio sokak szemeben. Ha bajba kevered magad, ne rinyalj. :P En szoltam.
2022. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát itt inkább te tűnsz nekem provokátornak.
2022. jan. 4. 12:55
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mar reg civilizalodtak.
2022. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12.!

Și mâncai cârnați de Csabay la Târgu Mureș?

2022. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
12-es remélem felháborodtál azon is, hogy Soós Zoltán bevezette a kétnyelvű feliratokat a városházán!
2022. jan. 4. 13:12
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Magyar vagyok es itt elek. Csak segiteni probaltam. Sok szerencset!
2022. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
2022. jan. 4. 16:58
 19/19 anonim ***** válasza:
Neked nem biztos, hogy lesz belőle bajod, de a dolgozónak lehet. Attól függ ki látja/hallja a jelenetet. Mi voltunk így, kb 10 éve Aradon billában értett mindent az eladó, amikor magunk között beszéltük, hogy mit kérjünk a felvágottas pultból… Még meg sem szólaltunk, mikor elkezdte a szalámit kivenni nekünk és hirtelen nem is értettük a helyzetet. Közben halkan mondta, hogy mindent értett és ő is beszél magyarul, de nem szólalhatnak meg. Azóta nem tudom mit változott a helyzet, de ne erőltess senkire semmit. Beszélj nyugodtan magyarul, de ne várd el, hogy ők is ezt tegyék, nehogy legyen nekik emiatt bántódásuk. Illetve te is kultúráltan viselkedj és beszelj, feleslegesen ne hívd fel magadra a figyelmet
2022. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!