Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nem pont utazós kérdés, mert...

Nem pont utazós kérdés, mert itt élek Németországban. Néha úgy el tudok szontyolodni, mert ahol lakok, rengeteg szabály van. A konkrét problémámat kifejtem lenn. Adtok tanácsot? Olyan is simán tud válaszolni, aki mondjuk sosem járt Németországban!

Figyelt kérdés

Előtte Budapesten éltem, itt meg egy faluban, 2-3 éve költöztem.


Szóval elég 2 élű dolog, mert alapvetően szeretem, ahol élek, nem fogom leszólni. Bajoroszágban lakok, ami azt jelenti, hogy vannak gyönyörű tájak, túrázhatok az Alpokban, jó a fizetés. Szóval alapvetően nem rossz, de...


Itt van ez a negatívum a rengeteg szabályról. Én személy szerint amúgy nem utálom a szabályokat, segítik a kellemes együttélést. De hogy itt MENNYI szabály van, az hihetetlen. Akarva akaratlan is megszegem, meg behatárolnak alap dolgokban. Olyan, mintha már vonzanám az újabb és újabb dolgokat. És az itteniek komolyan is veszik, rengetegszer jönnek, hogy hívják a hatásógokat, ha nem tartom be. De konkrétan már így jönnek, fenyegetőzve. Most, hogy ezt elírtam, arra gondoltam, lehet igazából nem is a sok szabállyal van bajom, hanem az emberekkel? Hogy ilyenek? Pedig sok a kedves német, de ez rettenet. Ha megszegek egy szabályt, nem lehetne előbb azzal kezdeni, hogy szól? Miért úgy kell elsőre szólni, hogy ha nem teszem, hívja a hatóságokat? Ilyenkor mindig úgy elszontyolodok, ha ilyen szituációba keveredek. Legszívesebbek megmondanám neki, hogy basszus, szólj, és majd cselekszem az ügy érdekében, nem kell fenyegetőzni. De nem mondom, nem akarom szítani ilyenkor a konfliktust.


Úgyis valaki kérdezné, szal megírom, kb. mikkel volt eddig ügy. Pl. a kerítés. Akármilyen nem lehet, csak alacsony és bla-bla... A Ruhezeite, vagyis amikor már nem lehet zajolni. (Itt ahol lakok, este 8 után egy pisszenés se lehet... De tényleg, nem vicc.) A kutyával kapcsolatban meg folyamatosan, bármi... Miért ugat? Miért van kinn a kertben ha meleg van? Miért dobjuk a kakiját a konténerbe, büdös lesz a kukakonténer? (Bezacskózva van oda dobva.) Elmegyünk strandra, ott is ezer minden, bár egy ideje nem voltam strandon, de emlékszem, voltak ügyek.


Budapesten soha, senki nem fenyegetett meg, hogy hívja a rendőrséget. Nem mintha félnék amúgy a rendőrségtől, csak maga a sok hülye konfliktus, meg fenyegetőzés, meg folyamatos szabályokba ütközés... Mit csináljak? Nem költözök vissza (egyelőre).


2021. jún. 26. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Beleásod magadat az előírásokba és megpróbálsz a szerint élni. Akik ottaniak, már abba nőttek fel, így nekik az a természetees. A német mentalitást meg ne hasonlítsd össze a magyarral.
2021. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Most néztem utána a törvényeknek, és pl. a kutya nem hogy este 8 után nem ugathat... A kutya már este 7 után se ugathat!! Reggel 8 előtt sem, és délután 1 és 3 óra közt se... Vasárnap és ünnepnapon meg se mukkanhat... Ha bármit megszegek, elvileg hívhatják a rendőrséget és megbüntethetnek pénzbírsággal. Tehát a kutya reggel nyolctól délután egyig ugathat, meg délután 3-tól este 7-ig, kivéve persze ünnepnapon és vasárnapokon. És egy nap összesen fél óránál nem ugathat többet, és abból egy ugatási alkalom sem tarthat 10 percnél tovább. Ezek a törvények...

Amúgy köszönöm az egyes választ.

2021. jún. 26. 21:14
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Jajjteszegény! Költözz vissza Magyarországra ha annyira rossz ott? Ki gátol meg? Itt aztán zajonghatnál este 10ig, nem lenne kerítésed, így azzal se lenne gondod, oda dobod a szemetet, ahova akarod - ahogyan azt a hozzád hasonlók Magyaro-n teszik. Szóval probléma megoldva, költözz vissza Budapestre.
2021. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt minden szabályozva van. A múltkor átvágtam gyalog egy ránézésre gazdátlan mezőn(derékig érő fű, gaz volt) hogy ne kelljen kerülnöm akkorát, erre odateker hozzám egy srác prospektussal a kezében, hogy ebben le van írva hogy ilyet itt nem lehet csinálni, csak az úton szabad menni. Dikk. Jól van, most már ezt is tudom. Amúgy mást nem tudsz csinálni mint betartani a helyi törvényeket ha itt akarsz élni.
2021. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Buta primitív népek, ez a szivárványos buszaikból is kiderül.
2021. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
21:48, te megértesz legalább.
2021. jún. 26. 23:29
 7/16 A kérdező kommentje:
"oda dobod a szemetet, ahova akarod - ahogyan azt a hozzád hasonlók Magyaro-n teszik." --> nem ismersz, és itt bunkózol... Mint a hozzád hasonlók teszik, szégyelld magad.
2021. jún. 26. 23:31
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Ugye csak trollkodsz. Egy proszto kulfoldi vagy, aki keptelen asszimilalodni, es te pofazol.
2021. jún. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
“Ha Rómában vagy, viselkedj úgy, mint a rómaiak!”
2021. jún. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

7 'nem ismersz" Leírtad, hogy milyen "komoly" problémáid vannak ott, ez alapján nem nehéz megismerni. Gondolom a saját sz*rodat se dobod a kukába, akkor a kutyáét miért?

Ha valamiről le van írva, hogy nem szabad, vagy valaki szül, hogy nem szabad és ezt te nem vagy képes betartani, akkor nem tudsz beilleszkedni, irány vissza Budapestre, ott viselkedhetsz úgy, ahogy akarsz a Hős utcában.

Ahogy a 9es írja. Ha ott élsz és ott is akarsz maradni, akkor tartsd be a közösség szabályait. Ha erre nem vagy képes, akkor neked egy cigánytelep való.

2021. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!