Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ajánlanátok olyan városokat...

Ajánlanátok olyan városokat Európában, ahova lehet 1 napos utazásokat szervezni (reggel megyünk,este jövünk)?

Figyelt kérdés
Eddig Milánót,Barit,Barcelonát néztem. Ezekben a vàrosokban vannak olyan látványosságok a repülőtértől viszonylag könnyen megközelíthető helyen, amiket érdemes megnézni egy 1 napos kiránduláson? Ha igen, mik ezek?

2022. jan. 12. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Én először a repülőjáratokat nézném meg, hogy egyáltalán hová találsz hajnali gépet és aznap estit meg vissza....és mindezt ráadásul olcsó áron?!

Nem lesz egyszerű.

2022. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
2-3000Ft-ért találtam ezekbe a városokba. Vannak hajnali,reggeli gépek is. És visszafele sem dràga. Fillérekért ki lehet jutni.
2022. jan. 12. 13:10
 3/19 A kérdező kommentje:
( A kérdésem arra vonatkozott, hogy milyen látványosságok vannak a repterek közelében és milyen városokat ajánlanátok még ilyen utazásra)..:)
2022. jan. 12. 13:15
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Covid óta nem csináltam ilyet, fogalmam sincs, hogy egyáltalán hová hány járat van most.


Barcelonán egyszer gondolkodtam, de az már nagyon necces, túl messze van egynaposhoz. Persze ha kellően olcsó a jegy és csak drága szállást találnék, talán bevállalnám.


Bariban nem tudom, van-e bármi.


Milánóban többször voltam, az optimális egynapos cél. Olcsó a jegy, kellően közel van, jó volt a menetrend, és mindig van mit nézni.

Milánó környéke is jó, Bergamo a kedvencem volt, amíg oda járt a wizz is, de a tavak is érdekesek, a Maggiore mellett többször is voltam így, korábban meg a Comoinál.


Régebben voltam Brüsszelben, de oda soha többet nem szeretnék visszamenni.


Egy időben Eindhovenbe is voltak jegyek, oda végül nem mentem.


Covid előtt Prágába is volt jó menetrend, oda valószínűleg elmentem volna, ha nem így alakul, az is kellően közel van, nincs messze a reptér és egy napra is érdemes kimenni, korábban 2 napig jártam ott.


Szintén Covid előtt Edinburgh-n is gondolkodtam, ami ugyan szintén nagyon messze van, de pont volt szokatlanul olcsó jegy jó menetrenddel, azt is bevállaltam volna.


Covid előtt Berlinen is nagyon gondolkodtam, kimaradtak egy-két dolog korábbi kirándulásról, amit egy nap alatt meg lehetett volna nézni.


Régebben átszállással voltam Cataniában, Velencében, Koppenhágában. Ezek viszont rohanósak voltak, egy napra három repülés sok. Nem bántam meg, de nem biztos, hogy még egyszer bevállalnám.

2022. jan. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem éri meg egy napra. Egy ilyen nagyvárosban, ha egész nap mész, akkor is sok mindenről lemaradsz. Barcelonába csak az utazás oda-vissza minimum 10-12 óra. Ha budapestiek vagytok és nem kell még a reptérrel is utazni.
2022. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Nyilván nem fér bele mindent végig járni,igen,de nem is ez a célom.
2022. jan. 12. 14:46
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

"2-3000Ft-ért találtam ezekbe a városokba. "


Azért ha hozzáadod a kb. 15.000 Ft-os PCR tesztet is alkalmanként, akkor mindjárt nem lesz annyira filléres.

2022. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy most rögtön utaznék:) de úgy tudom,hogy pl Spanyolba nem kell jelenleg (3 oltásom van),csak random tesztelhetnek. De persze jelenleg ez bármikor változhat.

A kérdésem : “ Ezekben a vàrosokban vannak olyan látványosságok a repülőtértől viszonylag könnyen megközelíthető helyen, amiket érdemes megnézni egy 1 napos kiránduláson? Ha igen, mik ezek?” Köszi annak, aki erre válaszolt eddig:)

2022. jan. 12. 16:11
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja, és 5-ös! Barcelonába 2,5 óra az út
2022. jan. 12. 16:34
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak pre-covid időszakról tudok sajnos nyilatkozni.


Plusz egy szavazat Milánóra, Berlinre, Brüsszelre.


Milánóba a Wizz ment ilyen 5.30/6 fele és 21.30 fele jött vissza, valami ilyesmi dereng. Pont elég megnézni a Dómot, pizzázni stb. Berlinbe is 6-kor repült a Wizz, visszafele meg 22.30 fele. Egy alapséta szerintem belefér, mert a Schönefeld-ről az Alexanderplatzra hoz az S-Bahn, ahonnan ugyan kiadós, de mégis sétatávra vannak a leghíresebb helyszínek (Fersehturm, Rotes Rathaus, Brnadembrugi kapu, Checkpoint Charlie, Dóm, Reichstag, Zsidó emlékmű). Én utoljára az adventi vásár idején voltam pár éve, és nagyon jó volt. Brüsszel is kb. pont egy napos program, ha a leghíresebbeket akarod csak látni - szerintem amúgy bőven elég, de ez a szubjektív véleményem.


Lehet nem leszek népszerű, de Prága nekem legalább 2 napos. Csak a vár elvitt nekem egy napot, szerintem jobban megérdemi, hogy alaposan felfedezzék, noha egy hosszúhétvége már megteszi.


Én Varsót is tudom ajánlani, mert az is egy napos mulatság, bár nem tudom hogy mennek-jönnek a gépek. Viszont elég Budapest formája van, csak nagyobban, de így is akadnak gyönyörű épületek, egy sétát mindenképp megér, még ha csak egy napra is. A reptérről meg vonat percek alatt bevisz.

2022. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!