Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországba utazott...

Franciaországba utazott mostanában valaki 2 szputnyik + 1 pfizerrel?

Figyelt kérdés
Rövidesen mennem kéne Franciaországba, de a konzuli szolgálat oldalán az van, hogy a 2 szputnyik + 1 pfizer annyi ér, mintha oltatlan lenne az utazó. Viszont több helyen olvastam síelőktől, hogy az Eeszt-ről letöltött Uniós covid-igazolványon csak a harmadik pfizer szerepel, és úgy hozza, mintha mindhárom az is lenne. Van valakinek tapasztalata?

2022. jan. 16. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Gyuszikám maradjál a popódon ebben a vírusos időszakban.

ne hurcibáljad a vírust, még oltottan se.

Ezért van ez a sok fertőzés, mert engedik az embereket utazgatni, bele a nagyvilágba.

2022. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Így van, sajnos oltatlannak számítasz.
2022. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez több okból sem működik. Először is, ettől a vírustól nem lehet elbújni, akár a lépcsőházi kilincstől, liftgombtól is beszophatod, nem feltétlenül egy 4 ezer méteres hegycsúcs a rizikófaktor. Vagyis meg kell tanulni együtt élni vele, betartasz bizonyos szabályokat amit eddig nem kellett, és akkor nem lesz gond. Vagy vedd fel az alufólia sapkád, zárkózz be otthon, és miután elfogyott az utolsó konzerv golyó a fejbe.

Másrészt, 3 oltás után annyi antitest van a véremben, hogy lassan már a hemoglobinnak sem jut benne hely, ami 3 ezer fölött gondot is jelenthet. A szputnyik, amit ezek az idióta francok nem fogadnak el, ráadásul az összes szmötyi közül a legerősebb immunválaszt adja, vagyis tojok az összes mutánsra, kétszer is.

Harmadszor, a tavalyi szezonban is voltam síelni az Alpokban, akkor amikor az összes nyüves pálya le volt zárva az olaszoknál, francoknál, labancoknál. Szóval, az életnek mennie kell tovább, egy klasszikussal élve, " az éjjel soha nem érhet véget"

2022. jan. 16. 14:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy oltatlannak számítok, ezért kérdeztem, hogy utazáskor mi a tapasztalat, mennyire ellenőriznek, mit néznek.
2022. jan. 16. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Rokonom most volt Nizzában, ott a reptéren semmilyen ellenőrzés nem volt. Azt nem tudom itthon indulaskor nézték-e.
2022. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megtörtént a dolog, és gyakorlatilag semmit sem néztek a határokon. Azért a biztonság kedvéért letöltöttem azt az applikációt, amivel a francok ellenőrzik a QR-kódot, és leellenőriztem vele a harmadik pfizeres oltási certifikációt az indulás előtt. Egyből valid-zöldnek hozta a kódot, valószínű a rendszerük nem tudja lekezelni azt a szitut, hogy valakinek nem unios vakcinája az első kettő, és a harmadik oltást automatikusan védettnek elfogadja. Próbaként beolvastam a sputnyik QR kódját, azt azonnal elutasította a rendszer. Különben elég lazán kezelik a maszkhordást kint, gyakorlatilag xarnak az egészbe, boltokban, zárt terekben hordják, de ennyi, még a liftekben sem veszik fel, pedig ott kéne. Pár turisták által frekventáltabb helyen a belépéshez kérték a QR kódot, de éttermekben, kocsmákban, simán bárki ki-be járhatott,tömegközlekedésre felszállhatott, nem néztek semmit, pedig oda beharangozták az ellenőrzést.
2022. febr. 6. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!