Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt Ukrajnában élő magyaru...

Van itt Ukrajnában élő magyarul beszélő ember?:)

Figyelt kérdés

Üdv!

Március kzöepéig bezárólag szeretnék Ukrajnába utazni, ha addig a rendkívüli állapot nem terjed ki a turista célú beutazásra (remélem, hogy nem).

Kárpátaljával indítanék, aztán onnan Kijev, majd Csernobil, végül ha a helyzet engedi, és nem lesz tilalom a luhanszki szakadár területet is megnézném (igen tudom, hogy nem vagyok normális, a barátaim is ezt gondlják). Lysychansk városáig mennék a Kijevből induló éjszakai vonattal, onnan meg vagy bejutok Luhanszkba vagy nem. Nem tervezem az utazást, hanem az ottani helyzethez igazodva improvizálok. Szállást foglalok, mert azt esetleg a hatrnál ellenőrizhetik. Kérdésem az lenne, hogy volna itt olyan Ukrajnbában élő ember, aki beszél magyarul, és szívesen beszélgetne velem, esetleg ellátna pár jótanáccsal? Nagyon boldog vagyok, hogy végre megyek, hisz Ukrajna mindig is vonzott, és biztos, hogy a kedvenc országom közé fog tartozni, ha élőben is látom.

Köszönöm előre is a válaszokat, esetleg a segítséget!



2022. febr. 24. 00:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
20%
Mennyél el Luhanszk, Donyeck és Odessza városokba is.
2022. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Utána pedig más emberek kockáztassák az életüket, hogy a gyogyós fejedet hazahozzák, igaz?
2022. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Már tegnap óta ne kell hazahozza senki. Tegnap óta hadiállapot van. Jó lenne, ha néha hallgatnád a jó öreg Kossuth-rádiót.
2022. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
32%
#3
2022. febr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Ukrajna mától háborús övezet, mostantól teljesen más szabályok vonatkoznak rá. Például az utasbiztosítások többségében kivétel alá esnek a háborús övezetek, így bármilyen baleset ér, a biztosításod jó eséllyel semmit nem fog érni. A nemzetközi utas forgalom is bármelyik pillanatban megváltozhat. A beutazást akár meg is tilthatják, különleges engedélyekhez köthetik, vagy akár indoklás nélkül is megtagadhatják.


Ha csak turistáskodni akarsz, akkor valószínűleg nem most kéne inkább menned.

2022. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat plane az utolsonak. Igen, azert mennek, azonban nagyon szeretek haborus ovezeteket latogatni. Egyelore nem tervezek semmit, hanem figyelemmel kovetem a helyzetet, es az alapjan fogom a dontesem meghozni.
2022. febr. 24. 15:22
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Iszonyatosan jo a humorod, es mint troll, hihetetlen, milyen hatter-kutatasokat vegzel a trefa kedveert.
2022. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Az ott élők tömegesen menekülnek a nagy városokból, de sokan az országot is próbálják inkább elhagyni. A főbb utak sorra dugulnak be a menekülők miatt. Semmi szükség nincs ott most katasztrófa turistákra.


[link]


[link]


[link]

2022. febr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Nem tudok azokra az emberekre jo szemmel nezni, akik ilyen helyzettel trollkodnak. Utazasi szandekom amugy egyelore Kijevre modosult max, a szakadar teruleteken tapasztalhato helyzet durvulas miatt. Utolso: koszonom, ezeket olvastam, hisz folyamataban kovetem a helyzetet.
2022. febr. 24. 19:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha marc kozepeig nem romlik a helyzet persze...
2022. febr. 24. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!