Kezdőoldal » Utazás » Európa » Üdv! Szeretnék Angliába,...

Üdv! Szeretnék Angliába, Britanniába, Illetve bármilyen angol nyelvet beszélő közösségű országba költözni, munkát vállalni. Szeretnék magam mellé embert keresni aki esetleg velem jönne, legyen ez lány fiú bárki. valaki?

Figyelt kérdés
Angol nyelvet beszélő országba szeretnék költözni, és szeretnék össze ismerkedni olyan emberrel akinek hasonlóan nagy inspirációja van kiköltözni külföldre.Nem vagyok meleg csak szeretném itthagyni az országot, és mivel nincs kivel kimenni,és a közlvetlen környezetemben sem találtam senkit, ezért keresek itt.

2012. máj. 31. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom,hogy nem jó megoldás idegen magyarokkal együtt elindulni szállást,munkát keresni.

Ha tudsz angolul akkor nincs semmi akadálya hogy egyedül is neki merj indulni.Nem olyan nehéz.Csak némi tőke és angol nyelvtudásra van szükség..

<angliai lakos>

2012. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Régebben összeismerkedtem egy sráccal, interneten aki Angliában élt. Egyik hazalátogatása alkalmával találkoztunk is. Azonban Ő végleg hazajött haláleset miatt. Ő lett volna az az ember aki az első 1-2 hónapban segített volna egy kicsit jó útra terelgetni. De mivel ő már nem aktuális ezért teljesen kilátástalan a helyzet mivel seni sincs kinnt külföldön az ismerőseim közül. Én ha magyar lennék és kinnt lennék szívesen segítenék ittthoni magyar társaimnak, legalább egy párnak szétnézni infot adni. De hát ez én vagyok. semmiképp nem szeretnék egyedül nekivágni, csak ha lenne ismerő kinnt angliában. Üdvözlettel:)
2012. máj. 31. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a volt főnököm -miután csődbement a cége, majd alig azután végleg összeomlott körülötte minden értsd: elhagyta a felesége, kitagadta a gyereke(valahogy így: nem tekintelek apámnak és pont!...)Szóval kiment Angliába,és ott összeismerkedett egy 50 év körüli, kint élő magyar nővel, bizonyos Ilonával.

Ő(mármint a volt főnököm, a férfi) közben nem bírta a kinti életet(előtte utazásszervezőként dolgozott, megszokta a jólétet, a luxust,azt,hogy gyakorlatilag a világ egyetlen pontján sincs olyan élvezeti cikk,amit ne engedhetne meg magának),szóval megszokta ezt a luxuséletet, hogy egyik nap Dubai-ban virradt rá a reggel,másnap meg Ausztráliában), csak bevágott a válság.


Az emberek, akik eddig multimilliomok voltak, most lesüllyedtek a tisztes jómódba élők közé értsd: már nem fért bele ez a duhajkodás.


Ekkor a cég összeomlott. A volt főnököm pedig itthonról elkezdett munkát nézni - mivel Anglia a legközelebbi angol anyanyelvű ország,ő pedig 50 évesen nem akart már nyelvet tanulni,ezért Angliába költözött.Már az Angliába költözését megelőzően megismert egy bizonyos Ilonát(aki azóta is kinn él, és akiről az elején beszéltem).Na ő szerintem sokat tudna neked segíteni.Kérdés, hogy akar-e.Ő már egy ideje kinn él.Esetleg privátban - és szigorúan ott- ha megkeresel, megadhatom az e-mail vagy a skype elérhetőségét.Más elérhetőségét én se tudok,de ha tudnék,se mernék megadni.


A főnököm öngyilkos lett.Nem bírta elviselni a kinti időjárást, hogy állandóan esik(előtte utazásszervezőként úgy járt napos tájakra, Hawaiira,Mallorcára, Dubaiba,stb. mint én Budapestre se)

2012. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja meg az egész kinti élet olyan kilátástalanná vált számára, nem volt miért élnie.
2012. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy miért pont Angliába akarsz?

Arról hangulatilag még jót nem hallottam.

Rengeteget esik, a konyhájuk ratyi, nem mintha persze spanyoloknál vagy Dél-Amerikában mindennap a helyi konyha jellegzetességeit kellene enni,de azért mégis.

2012. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Én lassan 6 éve élek Angliában.Mi akkor kijöttünk, senkink nem volt kint.Sem barát,sem rokon,senki.Sőt még információt sem tudtunk szerezni mert nem volt internetünk.Nehéz volt,de mára már révbe jutottunk.

Én is úgy gondolkodtam mint te.Alapjáratban egy jóindulatú,mindenkiben a jót látó ember vagyok.Én is azt mondtam,hogyha megtehetem akkor segítek olyan magyaroknak akik szintén ismeretlenül,egyedül vágnának neki Angliának.Mi 3 szobás lakást bérelünk,így örömmel töltött el,hogy egy szobát tudok bárkinek biztosítani(beleértve az internetet,tévét,ingyen telefont mindent)Örömmel segítettem munkakeresésben,és amiben még kellett.Jött egy nő akiben hiszékenyen megbíztam. Adtam szobát,mondtam hogy akkor fizet amikor már fizetést kap.3 hónapig élt velünk.Sokszor hívtuk vacsorázni,ebédelni a mi költségünkre.(hiszen csak 1 tányérral több,nem igaz??) Mégis úgy lépett le,hogy meglopott minket.Ez jobban fájt mint gondoltam.

Majd befogadtunk egy fiatal 20 éves srácot.Fiammal egyidős,gondoltam gond nem lehet. Egy darabig nem is volt.De 3 hónap után kifordult önmagából.Azt hitte,hogy külön él a családtól akkor már azt csinálhat amit akar.Voltak szabályok amiket kértem hogy mindenki tartson be.Ahogy mi is betartottuk,így elvártam hogy a srác is.Ne gondolj rosszra.Csak olyanok voltak,hogy pl:

- cipőt vedd le ha hazajössz.Van papucs

- ha eszel,iszol a mosatlant tedd a mosogatógépbe vagy mosogasd el

- ne dohányozz a lakásban.Ha dohányzol akkor menj ki a hátsó kertbe

Szerintem ezek nem voltak olyan dolgok amit nem lehetett teljesíteni.Mégis egy idő után kis híján ránk gyújtotta a lakást.Elaludt cigivel a kezében,és lángra kapott a paplan..(Még jó hogy volt poroltónk)

A párom,és fiam már ellenezte,hogy segítsünk másoknak,mert nem éri meg.Én még bíztam hogy van olyan ember aki nem olyan rossz.Jött megint egy férfi.Annyira panaszkodott az otthoni élet miatt,hogy nem talál melót, így megsajnáltam-Befogadtuk. 5 hónapig élt a nyakunkon,és rá kellett jönnöm,hogy nem is igazán akar dolgozni.Neki jó volt,hogy hiszékeny emberek eltartják,befogadják.

Nagy nehezen kidobtuk.Ez volt az a pont amikor azt mondtam,hogy mégiscsak igaz,hogy magyaroknak nem szabad segíteni,mert a kezedet nyújtod,és a karodat tépik le.


Én ma már nem csodálkozom,hogy sok magyar inkább nem is szólal meg ha magyar szót hall,mert nem akar egy számító magyarral összejönni.Sajnos nem összetartó nép,mert mindenki csak segítséget vár,de megköszönni, értékelni senki sem tudja..


Kedves kérdező.Ezért is írtam,hogy ha tudsz angolul egymagad indulj neki,nem nehéz..Információval ma is bárkit ellátok,de az önzetlen segítségemet már nem osztogatom..Már nem akarok csalódni..elég volt.

2012. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Elhiszem hogy nem akartok már segíteni másokon. ezek után már valószínűleg én sem akarnék, hiába magyarázkodnék hogy nem vagyok ilyen valószínűleg úgysem hinnétek nekem. Én azért szeretnék kimenni Angliába mert lehet te nemvagy tul tájékozott, az itteni magyar helyzetekről, de Itt msot hihetetlenül kilátástalan a helyzet... Nagyon. Nincs jövője a magyar népnek. És énis nagyon sokat olvastam arról, hogy a kinti magyar emberek nagyon mocskok, és ha kint élsz Angliában akkor megszokod az angol mentalitást, és nekik olyan ez hogy ha valaki összeesik az utcán akkor segítenek neki, nem belérugnak. A magyaré meg mindig irigy volt,és olyan hogy Ha megdöglött a tehenem akkor dögöljön meg a szomszédé is:(

Én nem ilyennek érzem magam. Tudok egysmást Angliáról de egy kezdő seggberúgás kellene...:(

2012. jún. 1. 12:34
 8/10 anonim válasza:
Én is tervezek Angliába menni a közeljövőben, de én közvetítőn keresztül gondoltam, egyedül csak úgy nem vágok bele, hogy majd lesz valami. Nem tudom, te hogy gondoltad ezt az egészet, de ha van kedved megbeszélhetjük, hátha kitalálunk valami okosat :D 24/L
2012. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
csak szólok, hogy ANglia nagy szarban van, munkanélküliség 30 éve legmagasabban, a fiataloknál pláne, létszámleépítések mindenhol. most ne gyertek.
2012. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

06-01 12:34

Kedves kérdező.

(én vagyok aki 6 éve él kint)

Mivel a testvéreim,barátok otthon élnek,és van magyar tévéadásunk így eléggé tájékozott vagyok az otthoni helyzetekről.

Viszont te egy kicsit (nem megbántani akarlak,távol áll tőlem) álom világban élsz.

Anglia már nem olyan mint régen.

Nagyon sok minden változott amióta Angliát megrohamozták a legális és illegális bevándorlók. Pár éve beütött válság is keményebbé tette az országot. Ma már itt is eltaposnak ha munkáról van szó. Ma már itt sem kedvesek az emberek,mert itt is megvan mindenkinek a maga baja. Elég magas lett a munkanélküliek száma. Itt is van gyűlölet,veszekedés.

Egy eset.

Én egy munkaközvetítő irodában dolgozom. Van egy kedves kolléganőm aki lengyel.

Egyik nap bejött egy nő,hogy munkát szeretne. A kolléganőm beszélt vele. Kiderült,hogy a nőnek bár angol, semmi végzettsége,semmi gyakorlata nincsen. A kolléganőm nem tudott vele mit kezdeni,így kérte hogy adja le a CV-t és ha van valami jelentkezik.

A nőnek nem tetszett. Elkezdett ordibálni,hogy totál ki van akadva,mert a mocskos bevándorlók elveszik a melót az angoloktól.Annyira vitázott,és köpködött,de rendőrt kellett hívni.

Szóval Anglia sem olyan mint ahogy sokan hiszik..

2012. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!