Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba való beutazáshoz...

Olaszországba való beutazáshoz hány oltás kell jelenleg?

Figyelt kérdés
Májusban utazom Rómába, jelenleg 1x oltottak Janssennel. Így beengednek az országba vagy kell tesztet csináltatni?

2022. ápr. 18. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a Konzuli Szolgálat honlapját olvasgatod ebben a témában?

[link]

Elfogadott oltások:

Comirnaty-Pfizer, Moderna-Spikevax, Vaxzevria-AstraZeneca, Janssen-Johnson&Johnson, Nuvaxovid-Novavax

Az oltási igazolványok Olaszországba történő beutazásra az alapoltási sorozat lezárultát követő 14. naptól az utolsó védőoltás beadását követő 9 hónapig (270 napig) használhatók föl.

2022. ápr. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt én is megtaláltam. Azért tettem fel a kérdést, mert nem értem, hogy az "alapoltási sorozat" hány oltást takar?
2022. ápr. 20. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a második mondatodban a fő tagmondat állítás, akkor a mondatvégi írásjel pont: Azért tettem fel a kérdést, mert nem értem, hogy az "alapoltási sorozat" hány oltást takar.

2. Mégis hányat takarna? Kettőt (kivéve az egydózisút, ugye). Ha tavaly az első félévben kaptad őket, akkor már lejárt a 270 nap, tehát szükséged lenne egy boosterre. Gondolom, erre ugyanúgy érvényes, hogy minimum 14 napnak el kell telnie a szuri és az utazás között, ill. max. 270 nap lehet.

Mondjuk, én utazás miatt (meg más miatt sem) oltatnék, de ez az én magánügyem. Tavaly is csak olyan országban voltam, ahova nem kellett semmi.

2022. ápr. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de tudja valaki, hol és hogy lehet mostanában boosterhez jutni? Én is utaznék, s bizony az olaszok kérik az oltási papírt.
2022. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

örülök, hogy itt mindenki nyelvtantanár.

4-es, itt:

[link]

2022. ápr. 23. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!