Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért ilyen rossz a híre...

Miért ilyen rossz a híre Nápolynak? Semmivel nem látni ott több rosszarcú embert, mint a Blahán vagy a Nyugatinál.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A Blahán nem szoktak lövöldözések lenni.
2022. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A rossz emberek nem az arcukról ismerszenek meg, a "rossz arcú" valakik nem tehetnek a kinézetükröl!
2022. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2:

Azért Blahán a rossz arc az gyakran tróger, lepukkadt, hőbörgő helyi alkeszokat jelent. A Nyugatinál meg adott esetben krvákat, striciket.


Csak mondjuk Nápoylban ezzel szemben ténylegesen maffia leszámolások fordulnak elő, akár fényes nappal az utcán.

2022. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi, amikor Nápolyban voltunk, egy nagyon forgalmas térből nyíló utcára mondta az idegenvezetőnk, hogy az ottani mellékutcákba ne nagyon menjünk be, mert nem biztonságos.
2022. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kb30évvel ezelőtt voltam Nápolyban,amikor még javában dúltak a maffia leszámolások,de tök biztonságban éreztem magam,nem is v semmi probléma senkivel.Ellenben a tengerpartról visszatérve feltörték a kocsinkat,pedig akkor Észak Olaszországban voltunk,de engem Indiában is megloptak,de ott én voltam a figyelmetlen.Soha sehol nem v veszély érzetem,se utazás előtt,se alatt.Most L.A.be készülök,és ezúttal azért picit parázok a napi szintű lövöldözések miatt-szerintem az USA a világ egyik legveszélyesebb helye a fegyverviselés miatt-,de a kíváncsiságom nagyobb,mint a félelmem,úgyh megyek!:)
2022. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5#: Én 1981-ben jártam először Nápolyban, de ott semmi gondunk sem volt. A kocsinkat egy héttel később Szicíliában törték fel. Arra akkoriban is minimális esély volt, hogy az ember egy lövöldözésbe keveredjen, arra sokkal nagyobb, hogy meglopják. Viszont az életszínvonal emelkedésével sokat változott a helyzet, Olaszországban (és általában a déli országokban) egyre kevesebb a turisták sérelmére elkövetett bűncselekmény, és mivel a turisták száma is többszörösére nőtt, szinte nulla esélye van annak, hogy pont velünk történjen valami :-)
2022. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sántacsiga válasza:
Régen voltunk családdal Nápolyban, miután Rómában ellopták a csomagunkat az utikönyvel együtt! Olyan részeken jártunk, ahova állitólag született nápolyi be nem teszi a lábát! Semmi kellemetlenségünk nem volt, de olyan volt, mint az olasz neorealista filekben. Egyes helyeken kábítószeres fecskendők szanaszét dobálva. Valamilye vadstrandra is keveredtünk, de azért egyszerre nem mertünk bemenni a vízbe! Szóval, nagyon izgi volt, magunk voltunk két gyerekkel, de nem mindegy hova megy az ember.
2022. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A napokban beszélgettem egy olasz születésű, de több éve Magyarországon lakó nővel. Kérdeztem, hogy mi az oka, hogy ide költözött? Az hittem, családi, rokoni háttér miatt. Erre azt mondta, hogy Olaszországban már olyan mélyre sűllyedt a közbiztonság, hogy nem akart ott élni tovább.

Teljesen meglepődtem.

2022. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi a nőmmel idén kétszer, tavaly egyszer voltunk Nápolyban, legutóbb egy elég lepusztult részen, szinte mindenhol csöves négerek voltak (közel a Garibaldi térhez), de az ott töltött idő alatt egyetlen alkalommal se volt semmi rossz tapasztalatunk, az olaszok ott álladndóan kint lófrálnak az utcákon, hangosan kiabálva beszélnek, de totál barátságosak. Budapesten ha éjjel megyek pár kört a 4-6 -os villamossal, tuti belémköt egy cigány, vagy lesz valami balhé, ott semmi nem volt.
2022. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!