Kezdőoldal » Utazás » Európa » Azoktól kérdezem, akik valamel...

Azoktól kérdezem, akik valamelyik úniós országban telepedtek le: hol lkasz és milyen az egészségügyi ellátás ott?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 23. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Finnország, az eü pedig nagyon jó és nagyon pocsék.. Ha sikerül kezelést kapni, akkor nagyon jó, de nagyon nehéz beutalót kapni. Eleve ha beteg vagy csörögsz az ápolónőnek aki eldönti, hogy kapsz vagy nem időpontot. Én jártam úgy, hogy mandulagyulladásosan nem kaptam időpontot, mehetem magámba.. De olyan is van, hogy felhívod nyáron, hogy fáj a hátad, erre meg mondják, hogy majd szeptemberben hívjam vissza.. Az orvos nem ingyenes, még az állami sem, nem drága, de pl egy orvosi vizit kb 16 Euró. A magán irdatlan drága. Nekem most ultrahangra kell mennem (pajzsmirigy) az állami nem adott beutalót, magánban pedig olyan 400 Euró lenne.
2022. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! és ha nem adnak beutalót, azt ezek szerint nem lehet megfellebezni? Ha elmész magánba, és kiderül, hogy indokolt lett volna, akkor sem fizetik ki utólag legalább?
2022. ápr. 23. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Hollandia és szinten a nagyon jó és a nagyon rossz között van. Alap, hogy első lépés a háziorvos, ő dönti el, hogy kell e szakorvos és ha igen, akkor kapsz beutalót. Ha nem kapsz, akkor vagy veszekszel vele egy sört, vagy kérsz masodvelemenyt. Magához a haziorvoshoz nehéz bejutni. Eleve telefonon kell időpontot kérni, olyan nincs, hogy csak úgy beesel. Az asszisztens millió kérdést tesz fel, hogy eldontse, kell e neked egyáltalán orvoshoz menni. Pl ha fáj valamit, vagy lázas vagy, akkor esélytelen bejutni, mert arra paracetamol kell 3 napig és ha még akkor se múlt el, akkor ad időpontot. Torokfájás, köhögés, hasonlokra ha veletenul be is jutsz, a terápia nulla, általában a hagyd abba a köhögést és pihenj sokat a megoldás. Ez covid előtt is így volt. Ez a xar oldal.

A jó oldal az, hogy a komolynak tűnő problémákat komolyan is veszik. Pl amikor a mellemben csomót találtam, az orvos maga hívta a kórházat és szervezte le az egy napos kivizsgálást pár napon belül.

A személyzet mindenütt kedves, segítőkész, mindent elmagyaraz, folyamatosan támogat, hogy kérdezz, ha valamit nem értesz.

2022. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: igen lehet fellebbezni, de semmi nem történik, hacsak nem valami komoly hiba történik. De olvastam a hírekben, hogy komoly hibáknál is minimális a kártérítés.
2022. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!