Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mernnyibe kerül hátizsákos...

Mernnyibe kerül hátizsákos turistaként 3-4 nap Európán belül?

Figyelt kérdés

Pl az alábbi városokat nézve: Párizs, Barcelona, Róma, Prága, Koppenhága, London.


Nyilván itt most csak a szállásra és a repülőjegyre gondolok.


Szerintetek mennyiből lehet kihozni, illetve célszerű úgy választani szállást, hogy olyan időszakban, mikor olcsóbb a repülőjegy?


Tudnátok tanácsokat adni?



2022. máj. 18. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon attól függ, hogy mire van igényed. Kell-e hotel vagy jó a hostel is, elélsz-e szendvicsen meg péksütiken, illetve miket szeretnél megnézni. Pl. tavaly nyáron 4 napra mentünk Rómába a barátaimmal, egyszerű, olcsó hotelben szálltunk meg, fejenként valami 30 ezer körül volt a 3 éjszaka + 25 körül volt a repülő oda-vissza. Szóval 55 körül költöttünk fejenként magára a kimenetelre, plusz még ugye ott kellett venni buszjegyet, egy-két múzeumba belépőt. Ha nagyon spórolósan meg akarod úszni akkor szerintem 100 ezer körül meg lehet, persze ha nem eszik az ember naponta 3x étteremben és tényleg talál olcsó hostelt, hotelt. Amiket felsoroltál, azok azért elég drága városok, Barcelonában és Rómában pl. egy közepes étteremben 10-15 eurótól kezdődnek a főételek, London és Párizs még durvább. 150 már jóval kényelmesebb keret szerintem, főleg a drágább városokban.
2022. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és most olvasom, hogy csak a szállás és repülő kombóra gondoltál. Ha oda-vissza ilyen 25-30 ezerért találsz repülőt az már jónak számít, előtte kb. másfél-két hónappal szokott a legolcsóbb lenni a jegy, de pár héttel előtte is vannak szuper áron last minute jegyek. A szállásoknál a hostelek a legolcsóbbak, ezek olyanok mint a kolik, ezért olcsóak is (egy szobában alszik vagy 10 ember), de némelyikük szuper színvonalas (nem átlag magyar koli szint) és szervez extra programokat is. Ha nem akarsz osztozkodni a szobán, akkor vannak vendégházak és hotelek, de ezeknek sokszor elég borsos az ára, a booking.com-on ajánlom a nézelődést: beütöd hány napra mennél és hova, majd kiválasztod hogy a legolcsóbbtól mutassa a szállásokat.
2022. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4 nap Prága akár 100-150 eurobol is kihozható. Ugyanennyi idő Koppenhágában minimum 2-3-szor annyi.
2022. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" Ha oda-vissza ilyen 25-30 ezerért találsz repülőt az már jónak számít'


Hát én Berlinbe 7 ezerért, Nápolyba 8 ezerért, Prágába 11 ezerért, Rigába 14 ezerért, Tallinba 15 ezerért, Palermoba 17 ezerért repültem. Természetesen oda-vissza.

2022. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a fent megjelölt városok esetében pont nem a repülőjegy és a szállás a probléma. Repjegy fillérekért, Prágában nagyon jó áron lehet szállásokat találni, Barcelonában is a hostelezés elég jól tervezhető megoldás. Rómában inkább az apartmanok, vagy a kis lakásapartmanok amik inkább mennek, Róma alapból picit drágább, de ki lehet fogni - ha nem július közepén mész - jó áron is, akkora szállásválaszték van. Londonban, Koppenhágában, Párizsban viszont hiába fogsz ki jó áron szállást, minden más irtózatosan drága - főleg Koppenhága és Párizs -nem is beszélve a belépőkről, közlekedésről.


Egyébként bookingon én szoktam szezonban és szezonon kívül is nézelődni, jelöld meg ami tetszik és figyeld az árak alakulását. Előbb-utóbb a repjeggyel szinkronba kerül és akkor foglald le.

2022. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A repjegy nagyon függ attól, hogy rugalmas vagy-e időben. Nekem a hónapnak csak a közepe a jó munka miatt, kb esélyem sincs 7-8 ezerért repülni.
2022. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!