Kezdőoldal » Utazás » Európa » Adriai vitorlázás?

Adriai vitorlázás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Céges vitorlázásra indulunk hamarosan Horvátországba, volt már valaki az Adrián vitorlázni? Sosem voltam még ilyenen és picit tanácstalan vagyok hogyan készüljek? A hajón lesz a szállás a kikötőben , napközben kint leszünk a hajón.

Minden érdekel :)


Köszönöm szépen a válaszokat!


2022. jún. 7. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy neked kell-e hálózsákot vinni, vagy hozzá tartozik a papln és a párna. Egy polifoam mindenképp legyen, tapasztalatom szerint nem valami kényelmes. Fehér szövetsapka vagy szalmakalap, naptej, jól szellőző pamut short (a fürdő szörfnadrág hosszútávon ki fogja dörzsölni a lábad), ha nem akarsz félmeztelen lenni akkor egy lenge ing. Estére hosszúnadrág és széldzseki, ha fázósabb vagy akkor egy jól szigetelő pulcsi, mert este hideg van, esőkabát vészhelyzet esetére.
2022. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen hajó, az nem derült ki? (Azon túl, hogy vitorlás:D). Vagy hogy hányan fogtok aludni egy hajón, illetve hogy lesz-e szobatársad vagy egyedül? És akkor abból már lehetne következtetni.


Azért lényeges, mert szerintem az hogy mennyire érzed jól magad, nagyban függ a hajótól. Vannak bár papíron 8-12 fő közötti, de irreálisan pici hajók, amik azt mondom hogy még 4-6 fővel sem kényelmesek, nem hogy ennek a duplájával. Meg vannak olyan hajók (általában az amerikai gyártmányok) amelyeken látszik hogy 130 kilós nagy seggű amerikaiakra lett tervezve, minden ülésben feküdni lehet és a létező összes komforttal el van látva.


Szintén nem mindegy hogy van-e a hajóban "robotpilóta" (az egyszerűség kedvéért hívjuk így), illetve a vitorlákat automatikusan felhúzó/lehúzó és menet közben a szélnek megfelelően beállító mechanizmus.


Szintén nem mindegy hogy olyan fogja-e vezetni a hajót aki érti mit csinál, vagy egymásnak adogatjátok majd folyamatosan a kormánykereket és össze-vissza kanyarogva dülöngélve fogtok haladni.


Ezek mind-mind hozzáadnak a komfortérzethez, vagy elvesznek belőle.


Az Adrián nagyon jó a szél (mondjuk egy Balatonhoz képest), a táj pedig gyönyörű, úgyhogy maga a hajózás biztos élvezetes lesz. A part közelében huszonpár fokos lesz a víz, nem úszomedence hőmérsékletű de kellemes. Kint a vizen, ahol már 100 méter körül van a vízmélység, ott azért hidegebb. Ha hajózás közben lehorgonyoztok a vizen, és olyan ambícióid vannak hogy több időt töltesz a vízben, esetleg búvárkodsz, akkor egy valami vékonyabb (max 3-4 mm-es) neoprén ruhát, vagy legalább felsőt, vigyél magaddal. Beugrálni a hajóról nagyon kellemes a víz, de hosszabb időt benne lenni hideg.


Alvás tekintetében, én személy szerint nem tudok ezeken a kisebb hajókon (értsd: 25-35 láb) a kabinokban aludni, egyrészt alapból utálom a kis zárt helyeket, másrészt egy ilyen pici hajót azért - hiába áll a kikötőben - mozgatnak a hullámok, ami nekem minden, csak nem kellemes. Úgyhogy én ilyen esetekben kint szoktam aludni a dekken, általában hátul a kipárnázott napozóteraszon, és ott a friss levegőn még jól is esik a ringatózás. De ez én vagyok, embere válogatja, tudom hogy van olyan, aki a kabinban is jól alszik. Ezt igazából csak azért mondom hogy tudd, van ilyen lehetőség is, ha a hajóra érve a szobádat meglátva az lesz az első gondolatod hogy "úristen, én itt biztosan nem tudok aludni", akkor nyugodtan fogd meg a hálózsákodat és csapasd ki a fedélzetre:)


Napszemüveget vigyél, mert meg fogsz vakulni nélküle. Naptej! Meleg ruhával szerintem nem nagyon kell készülni, sötétben úgysem hajóztok, nap közben meg meleg lesz, de este is jó idő van, ha fázós vagy akkor vigyél egy pulcsit meg egy hosszabb nadrágot, de nem hiszem hogy fog kelleni, 20-22 fok alá este se nagyon megy a hőmérségklet. A hajón egyébként minden bizonnyal lesz fűtés/légkondi.

2022. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen "céges buli" lesz egy hajón???

Sajnos egy adriai hajókázás csak annak leányálom, aki kimondottan kedveli ezt a hajóséletet.

Mert marhára nem mindegy ám, hogy visznek egy kört egy ilyen hajóval és tudod, hogy egy óra múlva már kint sétálsz a szárazföldön, avagy egész napra ki vagy téve a talpalatnyi helynek, a többiknek és az UV-nek.

(A többiek ha beisznak, nem nagyon tudsz kitérni előlük, ha lány vagy.)


Érdeklődd meg, hogy egyáltalán mekkora a hajó és hány napra mennétek?

2022. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat :)

4 napra megyünk, nem kell semmi rosszra gondolni, vegyes a korosztály is minden életkorból. :)

A tengeribetegség miatt kicsit aggódok, meg hogy hogy fogunk aludni a kikötőben a vízen.

2022. jún. 7. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy régi vers jutott az eszembe:

Volt egyszer egy hajadon,

Elindult egy nagy hajón.

Visszajött a nagy hajón,

De nem volt már hajadon.

2022. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!