Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mikor és hogyan utaznátok a...

Mikor és hogyan utaznátok a helyemben Crikvenicába?

Figyelt kérdés
Van egy foglalásom augusztus elején, vasárnap mennék és szerdán utaznék haza. Győr mellől indulnék, én amire gondoltam: oda felé éjfél-1 óra körül indulnék, hogy a dugókat elkerüljem. Vissza út a rizikósabb. Tanácsos ENC-t bérelni, vagy ilyen kieső időpontba megúszom a fizetőkapuk előtti dugózást? Főleg olyan vélemény érdekel, aki járt már párszor Horvátországban. Esetleg alternatíva lehet hazafelé az autópálya elkerülése, még többletidővel is?
2022. jún. 27. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsit túlgondolod. Vasárnap ha meg akarod úszni indulj mondjuk 4-kor. hazafele meg szerdán igazából mindegy, lehet hogy lesz egy kis sor de nem vállalhatatlan. Az autópályát elkerülni felesleges. Ha extrém szar a helyzet, akkor mondjuk az összesen vesztesz egy órát kb, annyi azért egy ilyen hosszú úton belefér szerintem.
2022. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
Én a helyedben sehogy nem utaznék az egyik legjellegtelebb horvát turistagettóba ,főleg nem 2 nap miatt.Ha van a bolygónak segglyuka azt valahol itt kell keresni.
2022. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Brasco meg az ENC teljesen hanyagolható!

Éjjel nincsen forgalom, jó döntés éjfél körül elindulni.

Visszafelé meg nem számítanod szerdán különösebb dugóra. Viszont a Zagrab környéki csúcsforgalmat úgy tudod elkerülni ha hajnalban mész, bár így vesztesz egy napot. Jobban jársz ha este indulsz haza, a munkaidő vége után.

Amúgy Crikvenica nem volt rossz döntés.

2022. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*Visszafelé meg nem kell számítanod...
2022. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ENC felesleges, de érdemes hajnalban indulni hogy legyen időd fürdeni még délelőtt. A forgalom sosem volt vészes, mi reggel 6 körül szoktuk átlépni a határt.

A múltkor jöttünk haza lentről, megálltunk egy éjszakára Crikvenicán, a szálloda előtti partszakasz a lenti nyugalom után olyan volt mint egy balatoni strand, csak a lángos hiányzott.

Hazafelé hétköznap nem nagyon lesz forgalom, csak a munkaidő végét érdemes elkerülni.

2022. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha valakit esetleg érdekel a tapasztalatom 2023-ban:

-hajnal 2kor indultam, semmi fennakadást nem tapasztaltam, egyedül 2 cseh rendszámos autó előzte végig a fizetőkapura várakozókat az enc sávban, majd tolakodott be a sor elejére. Amúgy a pálya minősége és a közlekedési kultúra jobb, mint a magyar

-óra szerint 145-150re álltam be, mindenki időben jobbra tartott, senki nem villogott mögöttem ész nélkül

-Crikvenicát sokan lehúzták, mi viszont 3 csodás éjszakát tudtunk eltölteni. A vendéglátósok kedvesek, és a két héttel előtte lévő gyenesdiási nyaralásunkon tapasztalt árakhoz képest a legrosszabb esetben is egálban, de 90%ban alatta voltunk

-több helyen angolul beszélnek, én inkább németes vagyok, de mindenhol beszélik legalább az egyiket. Hunglish nyelvvel (magyarul beszélek hangosan, max yes no) nincs tapasztalat.

-szerintem 3 éjszakára, első tengerparti élménykényt, egy hajózással Krk és/vagy Rab szigetre hibátlan úticél.

2023. febr. 19. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Senkit, hogy minek örültél tavaly nyáron.
2023. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, nézd tovább M1-et. Szia!
2023. febr. 19. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!