Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénzt vigyünk öt...

Mennyi költőpénzt vigyünk öt napra Rómába?

Figyelt kérdés

Édesanyám még sosem ült repülőn, így megleptem egy úttal, augusztus közepén megyünk. A repjegyeket és a szállást már lefoglaltam, kifizettem, de sajnos én sem vagyok túl gyakorlott utazó, így nem igazán tudom, mennyi pénzt vigyek.


Két emberre, öt napra kéne számolni. Étkezések, belépők, tömegközlekedés. Nagy luxust nem akarunk, mert anyukám ápoló én meg óvónő minimálbéren, úgyhogy jó lenne nem teljesen csődbe menni 😃



2022. júl. 31. 12:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Bankkártyat vigyel. Mindenhol tudsz vele fizrtni, es olcsóbb mint a kp váltas.
2022. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
40%
Amennyit rá tudtok szánni, és azt osszátok be.
2022. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%

Bankkártya fog kelleni.


És ha megfogadsz egy tippet, egy Olaszországot ismerő embertől. Augusztus közepén gondolj a tengerpartra is. Ámde tök mindegy mert Ferragosto - aug 15. - lesz és tömeg van mindenhol. Mégis iktassatok be tengerparti kiruccanást, mert ilyenkor állandó hőség van ott. Vannak kollégáim akik rómaiak és ők ajánlják mindig a lenti helyeket:


Anzio, Nettuno 50 perc vasúttal Terminiből és sok szabadstrand van itt. Gaeta szintén ajánlott, kb. másfél óra vonat Rómától de szép.


Ha Róma környékén akartok maradni akkor marad Ostia és Fiumicino. Ostia sajnos zsúfolt ilyenkor és nincs szabadstrand, Fiumicinón viszont van. Igen, ezutóbbi a reptér mellett van.


Ladispolin is van szabadstrand, félóra vonattal.


A strandok nem olyan szépek, feketés, barnás homok, de ez van legközelebb.

2022. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Értem, hogy bankkártya, de mennyi pénzt kéne tartanom rajta, hogy elég legyen?


Jelenleg kb. negyvenezrem van rajta, de valamivel több van itthon kereszteződésben készpénzben is, csak jó lenne tudni, hogy kb. mire számíthatok. Nyolc éve nem voltam külföldön, tényleg fogalmam sincs semmiről.

2022. júl. 31. 15:31
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
4: hát attól is függ, hogy mire akartok költekezni... Negyvenezer ft. az 100 EUR. Kb. egy napra elég....
2022. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Öt napra ez sajnos még nem sok mindenre elég. Ha összesen 80 ezer forintod van a nyaralásra öt napra, akkor nem érdemes elindulni sem, mert ez napi 20 euró/fő ha ketten vagytok, sajnos kajára is több kell. Numbeo oldalon ellenőrizheted a római árakat.
2022. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

[link]


24 EUR-ért tudsz venni egy hetes közlekedési bérletet.

A múzeumok, egyéb belépők árát meg tudod nézni a neten, sok infó magyarul is elérhető.


Pl. itt a VAtikáni:

[link]


És itt is van felsorolva pár 2022-es jegyár:


[link]

2022. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
15%

Én még soha nem voltam Olaszországban, és ezekből a tanácsokból nekem annyi jött le, hogy legyen egy valag pénz a kártyán, 'oszt jónapot!

A kérdező nem mondta hogy melyik városba mennek, ez tény.

Azért lenne fontos, mert egyes városokban (szerte a világon) vannak kedvezményes tömegközlekedési jegyek belépőkkel kombinálva, és azon rengeteget spórolni. És vannak olcsó kajalehetőségek is - ebben aki volt kint az segíthetne a kérdezőnek!

A kérdezőnek: sajnos nagyon rosszkor mentek, a forint a vicc kategóriája szerte a világon, minden iszonyú drága lesz nektek!! (Adjatok hálát Orbán mesternek a semmit sem érő nemzethy WC papírért!)

2022. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%
#8 de igen, azzal kezdte a kérdést, hogy Rómába...
2022. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, azért nem lehet válaszolni a kérdésedre, mert nem tudjuk milyen belépőjegyeket akartok venni, vagyis hová mennétek be ami fizetős , étkezésben milyen igényeitek vannak , tömegközlekedésre mennyit kell költenetek. ( hol van a szállás, kell e minden nap tömegközlekedni, vagy a legtöbb helyre tudtok e gyalog menni ).

De tény, 40 ezer Ft sajnos kevés lesz ennyi időre.

Nézd meg a látnivalók weboldalát, ahol belépő van, megtalálod az árakat.

2022. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!