Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómával kapcsolatban tapasztal...

Rómával kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, első sorban szállás, tömegközlekedés az ami érdekel. nézem az airbnb-t de nem merem lefoglalni az adott szállást, hostelba ami 4-6 ágyas szoba, elég riasztó. Először megyek ki külföldre, kicsit félek, mert nincs tapasztalatom. Néhány észrevétel, tanács jól esne. Köszi
2022. szept. 4. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
b&b hotelt keress
2022. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedés: a metro most módosított menetrend szerint jár esténként. Talán este 9-től buszokkal pótolják. Ha repülsz, Fiumicinoról busszal és vonattal is be lehet jutni a Terminire, melynek környékén sok szállás van és ott van mindkét metronak megállója is. Egyébként a busz elég népszerű eszköz Rómában, de metroval is eljutsz a legtöbb nevezetességhez. Egész korrekt a tömegközlekedés, viszont a busznak nincsen menetrendje igazán, jön amikor jön és nem frekventált megállóban inteni kell, ha fel akarsz szállni, mert hajlamosak ott hagyni a megállóban.


Bérletből van napi, 48h és 72h és heti. Ha mész nevezetességekbe, érdemes megfontolni a turistakártyát. A vonaljegy 1,50 euro, 100 percig érvényes, de a metroba nem lehet visszamenni vele.


Ha vonattal mész, nemcsak a kapunál, hanem a vágány/peron előtt is érvényesíteni kell a jegyet.



A metro beengedő kapus, de más eszközön sem érdemes bliccelni, mert vannak ellenőrök és vastag a bünti.


A taxi mocskos drága.


Szállás: igénytől függ. Én úgy szoktam foglalni, hogy egyedül legyek inkább, saját fürdővel, ezt tartom higiénikusnak. :) Reggeli sok helyen szar, inkább érdemes kimenni a városba kajálni egy jót, mert sok olyan hely van, ahol klasszikus olasz reggeli van (kb. csak édességek). Valóban érdemes nemzetközi franchise-ba menni amúgy, azzal nehéz mellélőni. Én az Ibist szeretem a legjobban, de azt Rómában csak külvárosban találtam eddig.

2022. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ha nem zavar a szakrális környezet, nézd meg a Szent István Házat, a magyar Katolikus Egyház tartja fent. Nem éppen a központban van, de állítólag jó a közlekedés onnan is.
2022. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha először mész külföldre, akkor hotelt keressél, mert ott nem vagy kiszolgáltatva sem a házigazdának (airbnb), sem a vadidegen hálótársaknak (hostel). Egy hotelben senki nem bűzlik vagy horkol melletted stb... és a wc-t és a fürdőt is egyedül te használod.

Nekem pl. ez alapvető.


A maszk az kötelező a tömegközlekedésnél és sok olyan "beengedős helyen" ahol tömeg van.

2022. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. airbnb-t néztem, nekem kicsit olyan lutri, az egyiknek írtam egy levelet, full komolytalan választ adott. Nem sok kedvem van hozzá.

A Szent István ház tetszik, az pozitívum hogy magyar, legalább nyelv területén nem leszek kétségbe esve. Az a baj csak kicsit beszélek angolul.

Olcsó szállást keresek első sorban közel Rómához és a tengerhez.

Anzio szállásról van valakinek tapasztalata?

2022. szept. 5. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
A Szent István ház nagyon kint van. Busszal jó sok idő elérni bármilyen nevezetességhez. Drága is egyébkènt.
2022. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Termini pályaudvar környékén rengeteg olcsó ***hotelt találsz.

Ne add lejjebb.

2022. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Termini környékén melyiket lenne érdemes? Vagy ott nincsenek jók?
2022. szept. 5. 18:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat, a termini nem jo kornyek, de en pl anno a hotel tourig-ban szalltam meg, ami a terminitol 5 perc seta, csak az opera utcajabol nyilik. Az mar normalis kornyek volt, mert az opera miatt rendorok is. Orkodtek kint ejjel. Es ott mar sok a hotel es az etterem, ami ejszaka is uzemel. Szval vhol ott van a vizvalaszto. De amit a termini oldalan latsz terkepen dzsumbujt, az durvabb mint a nyolcker. Olasz ismeroseim is mondtak h a Termini es kornyeket keruljem. Feher embert ott nem latsz mar nappal sem. Chicago tenyleg, a terminit hanyagold ha kedves az eleted. :)
2022. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem tűnt vészesnek a termini. Nápoly rosszabbul nézett ki.
2022. nov. 10. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!