Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zökkenőmentes utazás Ukrajnába?

Zökkenőmentes utazás Ukrajnába?

Figyelt kérdés
A hétvégén elutaznánk sírlátogatás céljából Ukrajnába, aznap haza is utaznánk. Szükséges hozzá ukrán útlevél? Vagy mire kell számítani, mit kérnek?
2022. okt. 12. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Onnan most kifele jönnek az emberek, naponta 10-20 ezren menekülnek.

Itthon is megemlékezhetsz a szeretteidről. Lehet, hogy történik valami és nem tudsz visszatérni.

2022. okt. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Maradj itthon. Nehogy aztán a rokonaidnak majd a te sírodat kelljen látogatniuk.
2022. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehogy leírd, milyen állampolgár vagy.


A magyar állampolgárokra vonatkozó előírásokról a Konzuli Szolgálat oldalán tudsz tájékozódni. Oltási igazolványt (COVID), Covid esetén is érvényes biztosítást kérhetnek, bár az a megérzésem, hogy ezzel ma már legfeljebb szívatásból foglalkozhatnak. Regisztraljatok konzuli védelemre. Ha többes állampolgár vagy, az ukrán útlevelet kell használni. Az utazás célját igazolni kell, ezt komolyabban veszik a háború miatt bizonyára. (Ha él kint rokon, egy meghívó üzenet jól jöhet.) 1700 hrivnya vagy egyenértékű valuta legyen igazolható (kp vagy bankszámlakivonat). Autós utazás esetén a zöldkártya legyen érvényes és vámárunyilatkozat kell a kocsiról (ideiglenes behozatal miatt). Mindenképp kerüljétek a hatóságok , sorban álló, tömörülő emberek, katonai egységek és objektumok fotózását, illetve úgy általában minden stratégiai jelentőségű helyet és járműveket. Ismerjétek a légoltalmi szabályokat és keressetek ki, kérdezzétek meg, hol vannak óvóhelyek az útvonal mentén. Belépéshez útlevél kell, legyen nálatok!

2022. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan útlevél kell hozzá amilyen állampolgár vagy. Mást nem nagyon kérnek.
2022. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Amilyen határállapotok vannak, szinte kizárt hogy egy nap oda vissza megjárjatok..... nézd meg a rendőrseg honlapján a várakozasi időket..
2022. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Most akkor ukrán vagy? Vagy hogyan lenne ukrán útlevél egy magyarnak?
2022. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Eszembe nem jutna. Ukrajna a háború előtt is egy végletekig korrupt szarfészek volt, alja határőrőkkel és rendőrökkel. Most meg végképp menne oda a halál...
2022. okt. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem kell ukrán útlevél, én kárpátaljai vagyok, de már 8 éve csak magyar van nekem is, azzal járok.

Legyen nálatok euró vagy dollár, ha esetleg nem akarnak át/haza engedni, akkor lefizeted őket és mehetsz. Így működik ez a tetves ukrajna:)

De nem hiszem, hogy bármi gond lenne.


(Szeptember elején jöttem vissza M.o.- ra, akkor sok magyar útlevéllel utazó kárpátaljait nem engedtek ki az országból, de nekem pl nem volt semmi problémám, mert születési helyhez Magyarország van írva nekem. De akkor is csak a kárpátaljai magyarokat basztatták, szóval nektek nem lesz gond:D)

2022. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!