Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban szeretnék jövő...

Párizsban szeretnék jövő nyáron eltölteni 3 napot a férjemmel. Konkrét időpont nem fontos, de az igen, hogy Air France-szal menjünk, illetve egy bizonyos szállodába, ahol én már voltam. Mikor érdemes foglalnom, hogy a legjobban jöjjek ki anyagilag?

Figyelt kérdés
Konkrétan a házassági évfordulónk napját néztem meg most, az egy hétfői nap és csütörtöki hazajövetel(ami amúgy ideális, mert gondolom a hétvége mindig drágább). A 2 retúr repjegy sacperkábé 170 lenne, a szállás meg olyan 340 reggelivel. Azt itt olvastam, hogy ha repjegyet nézegetek, érdemes incognito ablakban nézni, illetve inkább a szálláshely oldalán foglaljak szállást, ne szállásfoglaló oldalon. Már ha fontosak az anyagiak. Van még valami trükk? Mennyivel előtte érdemes, hogy később ne verjem a fejem a falba? Azt persze látom, hogy vannak olcsóbb napok, de sokszor a visszafelé út meg 2x olyan drága. Vagy azért olcsóbb, mert késő este száll le a gép, az sem ideális.

2022. nov. 14. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Így működik a piac. A szimpibb időpont a többségnek is szimpatikus, így drágább. Aztán : minél előbb veszel/foglalsz, annál nagyobb valószínűséggel (!!!) kapsz jó árat. De lehet, hogy lesz akció , ezt meg nem tudhatod. A kiszámíthatóság is pénzbe kerül, ezt is tudnod kell. Ja igen: a menetrend sokat változhat , minél korábban foglalsz, annál többször. Itt szintén ugyanez a szabály: a kiszámíthatóság drágább .
2022. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Az inkognitóban való nezegetes egy mítosz.

Az árak egyedul a datumtol, és a napszaktól függenek. Főszezonban magasabbak az árak, reggel és a délelőtti órákban szintén. Ha az ár lényeges, akkor nem az AirFrance-al kell utazni, hanem valami fapadossal. Ha lényeges a légitársaság, akkor meg rá kell szánni az árát.

2022. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

"hogy a legjobban jöjjek ki anyagilag"


Bocs, de én úgy látom, hogy nem nagyon akarsz te spórolni, ha egy 3 napos útra -ami a valóságban csupán kettő nap- félmilliót elszórsz.

Ha meg ragaszkodsz a mániádhoz, akkor meg fizess mint 1 katonatiszt!

2022. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

A Wizznél jövőre is található 8-9ezer Ft/jegy/fő/út azaz jóval 20ezer Ft alatt is kihozható -megfelelő dátumválasztással- egy párizsi retúrjegy.

Persze ha neked ezzel szemben megér 170ezret, hogy az alatt a rövid út alatt az Air France neve legyen a repülőre írva kívülről, akkor meg miért garasoskodsz?!

2022. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Ennyire konkrét paraméterekkel ki kell fizetni, amit kérnek, oszt' kész. A flexibilitás minimális előfeltétel az olcsóbb megoldásokhoz. Vagy azt mondod, hogy évforduló és tök mindegy, vagy engedsz valamiből. Ennyi pénzből egy hétig is simán lehetnétek Párizsban inkluzíve költőpénz az élmény meg ugyanaz, de mindig is rossz voltam olyanok megértésében, hogy miért fizetne valaki 5-15x annyit egy legacy légitársaságnak meg minek 100k+/éjszakás szoba egy olyan városban, ahol ha 16 órában várost nézel is 7-10 nap kell.
2022. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

3 napra sohasem azok mennek akiket érdekel valamennyire is Párizs, hiszen ennyi idő alatt még a Louvre-t sem lehet végig nézni, nem, hogy a várost.

De vannak akiknek megér ennyit az a pár szelfi a fészre, meg az ismerősök kábítása a képek mellé írt hantával.

2022. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát én meg konkrétan egy napra akarok menni, pontosabban pár órára, a szuletesnapomon. Felszállás a Thalys-ra Amszterdamban 9korul, leszállított Párizsban, iszok egy cappuccinot egy Eiffel toronyra nezo kavezoban, sétálok egyet, aztán felülök megint a vonatra és hazamegyek. Nekem ez a vágyam. Nem, nem szelfi miatt. Es? A kérdező meg 3 napra akar menni. Es?
2022. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

7

...és ezzel most mit szeretnél bizonyítani???

(Ha csak a csóróságodat nem, meg a kultúráltságod teljes hiányát?!)

2022. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8!


Konkrétan azt, hogy az emberek nem egyformák és nem ugyanarra vágynak. Na és te az idiotizmusoddal és a bunkosagoddal? Áruld már el, hogy honnan szeded, hogy csóró lennék és hiányos lenne a kultúráltságom?

2022. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7-es! Én teljesen megértelek és pontosan erről van szó. Annyi félék vagyunk emberek és annyi féle ok lehet az, ami az utazásunk mozgatórugója.

Sajnos elfelejtettem, hogy ezen az oldalon zömében mégis ugyanazok a típusú emberek jönnek és azt hiszik, mindenki úgy gondolkodik, mint ők. "Ha meg ragaszkodsz a mániádhoz", "De vannak akiknek megér ennyit az a pár szelfi a fészre". Nem kellene egy ismeretlen emberről véleményt alkotni, mert erre senki nem kért meg titeket.

Ahogy írtam, én már voltam Párizsban és a Louvre-t is végigjártuk és rengeteg csodát láttunk, méghozzá a fiammal. Akit azóta elveszítettünk. És szeretném egy kicsit visszaidézni azokat a napokat, amit ebben a csodaszép városban töltöttünk és ezért ragaszkodnék a légitársasághoz és a szállodához. Nekem ez fontos. Annyira, hogy gyűjtök rá már egy ideje és ha nem lesz olcsóbb ennél, akkor is ki fogom fizetni, de azért keresem a lehetőségeket. Hátha.

2022. nov. 14. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!