Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a különbség az EasyJet,...

Mi a különbség az EasyJet, Wizz Air, Air France, Malév között? Nem csak nagy vonalakban érdekel, hanem hogy mik a tényleges különbségek. És mit jelent pontosan az, hogy fapados?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok alapján mindent egybevetve melyiket ajánljátok és melyiket semmiképp?
2009. jún. 8. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Mindegyiket különböző társaság.

A Malév a magyar társaság, bár a részvények tulajdonosa főként külföldi.

A Malév 2008-ban a második legpontosabb társaság volt.


A fapados azt jelenti, hogy az utazás alatt nem kapsz enni.

Sokan azt gondolják, hogy a szék, amint ül az ember fából van, de ez aranyos tévhit. :)


Mást sajnos nem tudok mondani.


Az Air France gépeken állítólag most ellenőrzik/cserélik a sebesség mérő eszközöket a múltkori katasztrófa miatt. Szóval én azt most hanyagolnám.

2009. jún. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok.

Javítom: első szó = mindegyik

2009. jún. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Elsőnek: Airbus típusú gépeket nem csak az Air France használ, és ők legalább tutira kicserélik a sebességmérőket ezek után.
2009. jún. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Az EasyJet és Wizz Air fapadosak, az Air France meg a Malév meg nemzeti légitársaságok. A fapados azt jelenti, hogy elvileg olcsóbban utazol, mint a nem fapados járatokon, de ott szolgáltatást nem kapsz csak max. ha még fizetsz extrát. Tehát nem adnak ételt, nem olyan színvonalas semmi sem (van fapadosokban is különbség, de ez inkább gépenként változó, mint társaságonként). Azt nem mondanám, hogy a fentiek közül van olyan, amivel semmiképp sem mennék. Vannak zsúfoltabb járatok. Ezek általában a fapadosok, de úticéltól és napszaktól is függ (pl. Wizz Airrel ált. többen utaznak). A fapados gépek ált. kisebb repülőtereken szállnak le, nem pedig a nagy városok közelében, így a te úticélodtól függ, hogy az megfelel-e neked, mert lehet, hogy olyan helyen száll le, ahonnan rengeteget kell menned a városig...ez is mind repterenként változó azért. A fapados gépek általában kisebbek és nem mennek messzire. Nagyon kevés a fapados "távolsági" járat. Van olyan, ami visz utasokat pl. a tengeren túlra (AirBerlin meg pár másik, nem sok ilyen fapados van), de ez elenyésző ahhoz képest, amennyit a nagy társaságok visznek. Mindegyik légitársaságnak ugyanúgy meg kell felelnie a biztonsági szabályoknak, tehát elvileg a biztonság egyiknél sem kérdéses. Árban meg nem mindig a fapados a jobb. Attól függ, hogy hová utazol és mikor. Volt már, hogy fapadossal nagyon olcsón utaztam, de olyan is volt, hogy a fapados ajánlat jóval drágább volt, mint egy nem fapadosé, szóval nem azt kellene nézni, hogy fapados vagy sem, hanem, hogy melyik reptéren száll le és konkrétan mennyibe kerül az út. Én pl. nagyon szeretem a Malévet. Magas színvonalú a kiszolgálás, persze az ár is magasabb (általában, nem mindig!), mint a fapadosok esetében. Lehet vele Magyarországról közvetlenül, átszállás nélkül sok helyre repülni és nagy repülőterekre, ahonnan könnyű a közlekedés. A Malévnek ami az előnye egyben az a hátránya is. Kényelmes vele utazni, mert kevés ember megy vele (a fapadosok miatt főként), így nincs zsúfoltság, viszont a társaságnak meg nagy a bevételkiesése. Az Air France is jó. Nemrég utaztam vele az USA-ba. Meg voltam elégedve mindegyikkel. Szerintem ár alapján dönts, ne az alapján, hogy fapados-e vagy sem.
2009. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Azt azért meg kell jegyezni, hogy a fapados légitársaságok repülőgépein az ülésszámot a lehető legnagyobb mértékben maximalizálják. Az adott repülőgéptípusból azt veszik meg, amelyikben a legtöbb ülés található, ez viszont a "kényelmes hely" rovására megy. Míg egy nem fapados kb. 160 fős géppel repül, addig a fapados ugyanabból a gépből 190 főset használ, amit úgy érnek el, hogy kevesebb a mellékhelyiség, és sokkal kisebb az ülések sortávolsága.
2009. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó kettőt.:) Igen, mindenképpen ár szerint keresek, és az EasyJet ajánlja most a legolcsóbbat a nekem megfelelő időpontban. Csak mivel még sosem utaztam repülővel, fogalmam sem volt, a fapados mitől fapados, de azok alapján amit írtatok, nem tűnik vészesnek.:) Még ha kényelmetlenebb is, 2 és fél órát féllábon is kibírok!:) Egyéb szolgáltatásra meg nincs szükségem. Lényeg, hogy amíg kell az is a levegőben maradjon.:))
2009. jún. 9. 09:52
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

09:41-nek:

Utaztam én már Malévvel is Thaiföldre 10 órán keresztül úgy, hogy még a 165 cm-mel sem fért el tisztességesen a lábam. Ez a zsúfoljunk be minél több ülést a gépbe sajnos már az összes gépre érvényes, hacsak nem business class-ra veszel jegyet.

2009. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Én eddig csak fapadossal utaztam, igaz csak 2-3 órákat, de én ezzel is teljesen megvagyok elégedve. Ezt a pár órát igazán ki lehet kaja nélkül bírni, a légikísérők nagyon kedvesek, és oda ülsz, ahol helyet találsz. Ha gyors vagy, akkor ablak mellett! :)
2009. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ki lehet bírni, igazad van. Nincs nekem arra szükségem... Csak nem tudtam milyen különbségek vannak.


Valahol azt olvastam, azt hiszem itt gyakorikérdéseken amikor rákerestem hasonló kérdésekre, hogy vannak A B C kategóriás jegyek (vagy lehet, hogy nem így), és akkor az A-t pl előbb engedik be helyet foglalni. Az mitől függ, hogy ki A B C? Ráfizetéstől? Csak mert ha tényleg így működik, inkább ráfizetnék amennyiben nem vészes, hogy legyen esélyem ablak közelben ülni. Ki tudja mikor kerülök gépre megint, így is csak kis szerencsével van lehetőségem messzebbre utazni.:)

2009. jún. 9. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Némelyik fapadosnál már a foglaláskor vehetsz magadnak egy-kétezer forintért helyjegyet. A repülőgép belsejének rajzán rá kell kattintanod a még szabadok közül arra az ülésre, ahol ülni akarsz.
2009. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!