Kezdőoldal » Utazás » Európa » Málta. Pihenésre tapasztalatok...

Málta. Pihenésre tapasztalatok? Milyenek az árak, repülőtérről bejutás a szállásra, ételek? Érdemes-e előfizetni félpanziós ellátásra? Mediterrán vagy keleti konyha hangsúlyosabb-e?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi szeptemberben voltunk először, imádtuk.

Árak: kb mint magyarországon (a strandkaja kb annyi mint a balatonon), bolti árak hasonlók voltak, a tömegközlekedés volt nagyon drága arányaiban, de ki lehet bírni.

Közlekedés: a reptérről többfele is mennek buszok. Én speciel direkt olyan településen foglaltam szállást ahova láttam hogy megy közvetlen busz, így kényelmes volt.

A kajákat én inkább mediterránnak éreztem, arab/angol beütéssel. De mindenféle kaját lehet kapni.

2022. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1: drága a tömegközlekedés? Szerintem a két órán át (bármennyi átszállással) érvényes 2 EUR-os jegy egyáltalán nem drága. EGy csomó távoli helyre is eljutsz két órán belül...
2022. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2

A heti buszbérlet alig olcsóbb mint a havi bkv bérletem, ezért írtam hogy aránylag drága, de kibírható.

2022. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3: az lehet, de előre ki lehet sasszerolni, hogy mennyi időt akarsz utazgatással tölteni....

Amúgy pedig totál értelmetlen dolog budapesti bérletárakhoz hasonlítgatni.

2022. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Igen, előre kigondoltuk, azért vettük a heti bérletet.

Nem tudom miért lenne értelmetlen, ha a kérdező az árak összehasonlítására is kíváncsi...

2022. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt/válaszol :)
2022. nov. 30. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt van a sziget tömegközlekedési információi, benne a buszvonalak és indulási időpontjai is:

[link]

A covid előtt voltak direkt gyorsjáratok, majd az alatt szüneteltették. Tavaly még nem voltak, de az idén már visszaüzemeltették. Ez is egy válaszható opció a bejutásra a reptérről.


Melyik városban lenne a szállásod?

2022. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még nem foglaltam le a szállást, csak tervezgetek. Mindenképp olyan lenne jó, ahol késői bejelentkezés is lehetséges( éjfél utáni, mert a repülő menetrend szerint 23:50, vagy 00:50, járatfüggő érkezik). Tehát taxi vagy busz (még nem néztem a buszmenetrendet, télen is sűrűn járnak-e). Eddig amilyen szállásokat néztem, többnyire 14:00-00:00 közötti a bejelentkezés-remélem ettől el lehet térni külön kérésre. Az étkezés azért érdekelne, mert pár napot tervezek csak, és nem biztos,hogy célszerű lenne az eleve kevés rendelkezésre álló időt még azzal is tölteni,hogy keresgélek,mit és hol érdemes :)

Olyan szállás lenne ideális, ahol éjszakai recepció is van, és busszal is megközelíthető.

2022. nov. 30. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kaját illetően: A félpanziós ellátásnál a szállodákban általában olyan kajákat adnak, ami viszonylag elfogadott, nemzetközi vendégsereg esetén. Tehát lesz benne némi helyi jellegzetesség (pl. nyúlhús), de igazi helyi specialitás nem annyira...


Mi Sliema-ban voltunk, ami nem túl nagy hely, mégis tele volt a tengerpart jobbnál jobb éttermekkel. Nem kellett "keresgélni".

2022. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!