Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik európai országba...

Melyik európai országba érdemes költözni?

Figyelt kérdés

Férjemmel erősen gondolkodunk a külföldre költözésen 1-2 éven belül. Én folyékonyan beszélek angolul, ő még elég kezdő szinten van, de mivel nem azonnal akarunk menni, lenne időnk elkezdeni a helyi nyelvet tanulni. Ő villanyszerelő, illetve technikusi képesítése van, én vendéglátásban dolgozom vezető pozícióban.

Alapvetően inkább az északi országok szimpatikusak számunkra (Hollandia, Svédország, Finnország, Norvégia), de Ausztria sincs kizárva a közelsége miatt.

Ezek alapján ti melyik országot javasolnátok?



2022. dec. 30. 01:18
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
55%
Mik alapján?Ez alapján a 2 infó alapján,hogy az angol éppen megy,meg hogy mik a szakmátok?!Hát anyukám ez így elég karcsú,főleg hogy az emlitett orszagokban egyikben sem hivatalos nyelv az angol.....lehet hogy beszelik páran de ezzel azert hosszu távon nem lesztek el.....most az hogy neki álltok nyelvet tanulni....hát sok sikert.De szerintem kár nektek ezt túlságosan is komolyan venni,mert tapasztalatok alapján aki itt a gyakorin érdeklődik hogy majd 1-2év múlva hova menjen.....nos az nem fog menni sehova.
2022. dec. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Sok tanácsot nem tudok adni, csak annyit hogy az elsőre ne hallgass😆. Vagy egy fideszes fanatikus aki azon van hogy véletlen se menjetek ki, mert itt olyan fasza minden, vagy pedig egy olyan aki már kint van és a magyarba meg bele van kódolva hogy nehogy másnak is meglegyen már az ami neki. Vagy egy pancser akinek nem sikerült és szálka lenne a szemében más sikere.


Egyébként az angolt Hollandiában és Svédországban eléggé sokan beszélik. Fejlett országokról van szó, akiknek szükség van a munkaerőre, de nyilván nem azt fogják elvárni hogy a holland vagy svéd nyelvet beszéljétek (mivel akkor nem sok munkaerő menne az országba).

Finnországról nem sokat tudok.

Norvégia pedig problémásabb lehet tekintve hogy nem EU-s állam (bár ennek érdemes jobban utána nézni, mert hülyeséget se akarok mondani). Ausztriában viszont inkább a német nyelvet várják el.

Sok sikert kívánok!

2022. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ausztria. Itt van mellettünk és semmivel nem rosszabb ,mint a messzebb lévők.
2022. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Norvégiáról tudok beszámolni (valszeg a többi skandináv országra is érvényes). A férjed Norvégiában akkor kaphat munkát, ha norvég nyelvű szakvizsgát tesz le sikeresen + 6 hónap gyakornoki munkát végez. Te pedig a vendéglátói vezető poziciódat mosogatónőire fogod felcserélni. Felszolgálónő, pultos, szakácsnő csak akkor lehetsz, ha a megfelelő norvég nyelvű szakmai továbbképzéseket elvégzed. Kivételek: ha ferde szemű vagy, akkor esélyed lehet a kínai vengéglőben, vagy ha volna annyi pénzetek, hogy saját (pl. magyar) vendéglőt nyissatok.
2022. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Furcsa, hogy egy villanyszerelő Magyarországon nem milliomos...
2022. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ausztria, Németország, esetleg Svájc, de oda nehéz bejutni. Én Németországban lakom, ha Nyugatra akarsz menni akkor én a német nyelvű országokat javaslom, már csak azért is mert a magyar és német kultúra közelebb állnak egymáshoz mint pl a magyar-norvég.
2022. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Európába nem érdemes, elmaradott, csóró hely ahol a diplomának alig van értéke. Matematikusként németországban kerestem évi 43 000 €-t, ezzel szemben USA-ban 130 000$-t keresek egy évben és sokkal haladottabb szellemiségű emberek vesznek körbe és jóval modernebb az ország. Kanada szintén sokkal élhetőbb ország akármelyik nyugat-európai "fejlett" országtól ami csak kelet-európához képest fejlett, fényévekre le van maradva Amerikától, Szingapúrtól, Egyesült Arab Emírségektől.


Ha már költözöl akkor ne egy pöcegödörgbe tedd.

2022. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Norvégiát felejtsétek el!

Az biztos, hogy Európa legjobb országa - én imádom - de új magyar bevándorlóknak nem ajánlott!

Hogy szépen fogalmazzak: nem a magyarok vezetik a népszerűségi listát Norvégiában!

Hihetetlen jólét, gazdagság, tisztaság, rend - de a munkához kell legalább egy skandináv nyelv ismerete - miközben szinte mindenki jól beszél angolul!

Amúgy Európában még Románia is jobb mint Orbanisztán!!!

2022. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
#5 elég furcsa, most fizettem ki a villanyszerelőnek 6 napos munkájára (7-15ig jött minden nap, irodai munkarendben) 600 ezer forintot.. (ez a munkadíja, anyag nincs benne) és elvileg még olcsón is dolgozik.. napi 100 ezres kereset..
2023. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
70%
Ausztria. Közel van, a hozzátartozóitokhoz haza tudtok jönni, sokkal tisztább, jobb ország, gazdaságilag, és emberileg is. De az angol nyelvvel sehol nem boldogultok, csak angliában és Amerikában. Németet még kéne tudni!
2023. jan. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!