Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországi munkavállalás...

Németországi munkavállalás esetén mennyi időn belül kell bejelentkezni lakcímre?

Figyelt kérdés
Üdv. 2 Hónapja dolgozom Németországban, egy német közvetítő cég által jöttem ki, ők szállásoltak el egy apartmanba és adtak munkát intézték a betegkártyát stb. Tegnap viszont igazoltattak a rendőrök és kértek egy igazoló papírt ami igazolja, hogy melyik lakcimre vagyok bejelentve, mondtam, hogy ilyenem nincs, de a közvetítő biztos bejelentett valahova hisz úgytudom anélkül nem álhatok munkába mire azt mondták, hogy sehova nem vagyok bejelentve utánna néztek és mihamarabb rendezze, ezt mert legközelebb megbüntethetnek, ez hogy lehet? Nem a közvetítő cég feladata lenne, hogy bejelentsen egy lakcímre?

2023. jan. 7. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakcímedet bejelenteni csak te magad tudod; beköltözés után 2 heted van rá. Ha sokat késel vele, figyelmeztetést kapsz (ami 10 €-ba kerül neked).
2023. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mennyi az a sok? És honnan tudják, hogy mikor jöttem ki?
2023. jan. 7. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hónap után már sanszos, hogy jön a 10€. Honnan tudják, mióta laksz ott? Bejelentkezéskor meg kell mondani ;-) Ugye onnantól lehet TB jogviszonyod, adóilletőséged, ha be vagy jelentkezve. 10 € nem hiszem, hogy földhöz fog vágni.
2023. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig a betegbiztosításom megvan, azt a közvetítő elintézte, akkor csak kellett lakcímet is adjon, dolgozok is meg már 2 havi fizu megjöt. Erdekes mert valahol azt olvastam, ahhoz, hogy dolgozzak kell lakcím is
2023. jan. 7. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizetéses papíron mi van?
2023. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
E-mailben kapom az elszámoló papírt, Amennyit értek belőle, hogy KKH biztosítónál vagyok 1 es adókategoria, pár adat még és a Magyarországi címem, nekem az ott nem állandó csak ideiglenes.
2023. jan. 7. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá a közvetítőnél. De az biztos, hogy lakcímre bejelentkezni neked kell. Ehhez a szállásadótól kell egy papír.
2023. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
értem. Köszi a segítséget. üdv
2023. jan. 7. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Helyi Rathausba bemész és ott eligazítást.

Magadnak kell elindítani a bejejelntkezést.

2023. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!