Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországi egészségbiztosítá...

Németországi egészségbiztosítás esetén magyarországon is biztosítva vagyok?

Figyelt kérdés
Üdv. Tavaly kint dolgoztam Németországban és kaptam egy levelet a kormányhivatalból, hogy nem jelentettem a magyar egészségügy felé, hogy én kint bisztosítva vagyok/voltam, igazából nem is tudtam, hogy kell. Most újra kint vagyok, dolgozom és jólenne tudni, hogy van e valami hasonló kötelességem magyarország felé? Az itteni biztosításon otthon is érvényes? Otthon nincs állandó lakcímem csak ideiglenes.

2023. jan. 11. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Kezdjük az alapoknál, ha nem mondtad le a magyarországi "tb"-t akkor itt is fizetned kéne, persze ha kint volt biztosításod, akkor azzal elvileg eltekintenek az elmaradt egészségbiztosítási járulék kifizetésétől, de ennek ellenére tisztább ha kijelentkezel. Ha Németországban van biztosításod és ott kiváltod az EU-s tb kártyát akkor itthon alapellátásra vagy jogosult, tehát nem rohangászhatsz kedvedre orvoshoz meg nem igen fognak ellátni csak ha súlyos/életveszélyes dologról van szó. A szürke megoldás, hogy ha itthon is mindenképpen biztosítást szeretnél, hogy bejelented magad önkéntes fizetésre akkor havi 8 ezer forint befizetésével lesz biztosításod, de azt is folyamatosan fizetni kell nem csak néha néha mert nem lesz érvényes.
2023. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kijelentkezéshez: menj be személyesen!


Én postai úton "jelentkeztem ki" megfelelő nyomtatvány, apám fsza beküldésével, erre kaptam egy szép csekket, mert "nem érkezett semmiféle levél".


WTF?! :D

2023. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!