Kezdőoldal » Utazás » Európa » Auschwitzba megéri elmenni?

Auschwitzba megéri elmenni?

Figyelt kérdés

Tavasszal tervezek Lengyelországba utazni, fő céljaim Krakkó és Katowice.


Mindig is érdekelt a történelem, de nem tudom, hogy mennyire lenne megrázó, illetve mennyire "érdemes" oda menni. Van ott valami távlatvezetés, vagy tudhatnék meg még több dolgot, mint a könyvekből/filmekből?



2023. jan. 21. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire érdemes bárhova elmenni, amikor interneten is megnézheted képről, videóról?


Természetesen "érdemes", megrázó és emlékezetes. Kicsit más élőben látni a szobányi hajat meg szemüvegeket, mint egy könyv 5x8 centis fotóján. A nap nagy részét érdemes rászánni, mert a legtöbben utána nincsenek olyan állapotban, hogy valami teljesen másik múzeumot, látnivalót még be tudjanak fogadni.

2023. jan. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
30%
Nem.
2023. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
50%

Nekem sokkal megrázóbb volt egy film Auschwitzról, mint odamenni, mert túl nagy volt a tömeg. Szinte futószalagon terelték a turistákat. Hozták a buszok az apácákat fürtökben. Nem volt ott idő elgondolkodni, a hajak is már rég ki voltak fakulva, mintha nem is hajak lettek volna. Mindazt ami történt, már lefedte a "turistaipar". De nekem eleve nem tetszik a mai tömegturizmus. Már akárhová mész, mindenütt ugyanazok a jellegtelen szállodák, az arcukat elveszített helyek, ugyanaz a lehúzás, és az áramló tömeg, ami sodor magával.


Krakkó szép hely, az még őrzi az eredeti arcát.

2023. jan. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem odamenni is megrázó. Nekem az volt. Ha inkább egy jókedvű városnézős dolgot tervezel, és az ilyen dolgok lehúzzák a hangulatod, akkor nem biztos, hogy most iktatnám be a programba.
2023. jan. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon tanulságos és úgy tűnik, a mai napig fontos emlékeztető az emberiségnek. Valóban nem leszel utána vidám, de segít irányban tartani az erkölcsi iránytűdet.
2023. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem megéri.
2023. jan. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezek pont olyan dolgok, amiket érdemes személyesen megtapasztalni.
2023. jan. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
A könyvek már szinte mindent leírtak, amit erről tudni lehet. Ennek ellenére javaslom, ki ne hagyd. Az olvasottakat ekkor tudod belehelyezni az ottani környezetbe. Önmagad ekkor tudod elhelyezni - szerencsére csak gondolatban - az eredeti helyszínekbe. Próbálj érdeklődni, mikor tudod úgy bejárni, hogy kevesebb a csoport.
2023. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
A Terror Házába sem megyek pont a témája miatt. Az említett helyre se akarok elmenni. Ettől még menjen aki akar. Tisztában vagyok a történelemmel és nem dugom homokba a fejem. Fájdalmas dolgok ezek az emberiség történetében.
2023. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. jan. 23. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!