Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban melyik...

Franciaországban melyik várost vagy környéket érdemes megnéznem Párizst leszámítva?

Figyelt kérdés

Ami fontos:

-Nem vagyok nagy természetjáró. Városnézés jobban érdekel, természetjárás legfeljebb kisvasúttal vagy libegővel, de túrázni nem szoktam. Ezen kívül mindenre vevő vagyok, legyen az kulturprogram vagy szórakozás.

-Nem szeretem azt a fajta tömegturizmust, ami Párizsban, Velencében, stb. található, hogy hacsak nem nyitásra mész, órákat kell sorban állni, hogy bejuss a nagy látványosságokhoz.

-Több napot el lehessen tölteni. Tehát ne olyan legyen, mint Pozsony, aminek nagyon szép a belvárosa, de egy délután alatt meg lehet nézni.

-A turistás helyeken a közbiztonság ne legyen sokkal rosszabb a magyarnál.

-Angolul jól beszélek, franciát tanultam iskolában (annyira még emlékszem, hogy étteremben tudok rendelni, útbaigazítást tudok kérni, feliratokat nagyjából megértem), de Google fordítót is sikeresen használtam már több országban. A lényeg, hogy az emberek hozzáállása ne az legyen, hogy fujj külföldi, fujj turista.


2023. jan. 25. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Ez a kérdés így elég bugyután hangzik.

Arra rákérdezni, hogy kinek mi a kedvenc országrésze, mit ajánl és miért; több értelme lenne.

Sztem neked bárhol remek lenne, hiszen megvan minden készséged, technikai felszerelésed, Pozsonyban is jártál már. Tökéletes felkészültség.

2023. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Arra rákérdezni, hogy kinek mi a kedvenc országrésze, mit ajánl és miért; több értelme lenne."

Akkor kérlek válaszolj erre!

2023. jan. 25. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
2023. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Languedoc, Lorraine, Bretagne, Corse, Martinique, Réunion


De nem tudom megindokolni, inkább ösztönös.

2023. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elzász (Strasbourg, Colmar, meg a kis német falvak, pl Eguisheim, Kaysersberg, Riquewihr, Ribeauville, stb).
2023. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van itt néhány félreértés.

Az olyan lényegtelen kérdések, mint közbiztonság (lesz probléma, ha kiprovokálod viselkedéssel) emberek hozzáállása (egy magabiztos, öntudatos ember ellenérzése pökhendiséggel, lenézéssel gyorsan kiváltható, elegáns viselkedéssel, elfogadással soha) több napos program (nagyváros, sok ipari résszel, köznapi beépítettséggel) egy országban teendő körűt esetén nem szempontok.

Kiváló látnivalók jellemzően régi kisvárosok középkori negyedeiben találhatók. Itt is el lehet tölteni sok napot az alapos végigböngészéssel (múzeumok).

A körutazás jellemzője a sokféleség, ami megfontolást, körültekintést igényel, cserébe rengeteg és változatos élményt nyújt. Érdemes törődni olyasmikkel, hogy változatos néznivalók, hol erősebb hol gyengébb igénybevétel, kiegyensúlyozott létezés, ha kell, pihenés. Konkrétan, egy jó kis körutazási lehetőség autóval:


Metz (kisváros, gyönyörű katedrális, parkok)

Reims (katedrális, múzeum, házak, terek, parkok)

Fontainebleau (kastély, hatalmas)

Orleans (székesegyház, középkori negyed)

Bourges (komplett középkori városrész)

Blois (várkastély sokféle korból, város, építészet, eégi híd! katedrális)

Angers (hatalmas várkastély)

La Baule (pihenésül kis tengerpart, hatalmas árapály különbség, szép halászfalu)

Loire völgye (akár önálló útként ezer változatos kastély a francia királyság dőzsölése korából: Chateaudun, Beaugency, Sully sur Loire, Gien, Chambord, Cheverny, Beauregard, Chaumont, Chenonceaux, Amboise, Villandry, Azay le Rideau, Fontevraud (apátság), Saumur stb. jó sok van még)

Carcassone (egy középkori vár és város a mai nagyváros közepén egy dombon)

Nimes, Tarascon, Arles, Les Beaux, Saint Rémy, Avignon, Pont du Gard - egy kupacban, van itt ókor, középkori pápaság, művészet, festők, meg szimpla gyönyörkodés a természetben. Ja és ki ne hagyjam, Arlestől délre a Camargue természetvéfdelmi terület lápvidékét. Könnyű séta, flamingókból pár ezer egykupacban, olyan madarak, amit több napos megfigyeléssel találhatsz, továbbá egy jó kis hajókirándulás a Rhone-on. Hazafelé érdemes leruccanni Monte Carloba.


Ez egy vázlat, de ezen felül még úgy két hónapnyi izgalmas időtöltés, aztán jönnek a hegyek azoknak, akik azt szeretik. Meg azoknak, akik nem szeretnek mászni. A francia Pireneusok mondjuk Lourdes központtal igen kevés mászással, sétálva két hét, ha háromezresekre akarsz menni (mászótudás nélkül) akad jó néhány. Némi internetezéssel még további helyek is találhatók, egy év időtartamot el tudhat az ember lenni.

2023. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Provance
2023. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!