Kezdőoldal » Utazás » Európa » Athénba utazással kapcsolatban...

Athénba utazással kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Májusban utazunk Athénba, aki volt már tudna mesélni? Milyenek ott az emberek általában, kedvesek? Milyen a hangulata?

Vannak esetleg olyan éttermek, kajáldák, amit ajánlanátok?

Olyan látványosságok, amik nem annyira felkapottak/ismertek, mégis nagyon érdemes megnézni?

Akropoliszba előre meg kell venni jegyet vagy elég a helyszínen?


Ez most csak pár kérdés, de minden egyéb ötletre, véleményre, beszámolóra kíváncsi lennék Athénnal kapcsolatban:) köszi!



2023. febr. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel a szezon előtt mentek, nagyobb tömegre nem kell számítanotok.
2023. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szeretném elvenni a kedved, de nekem nagyon nem tetszett Athén.

Az airbnbnk mellett fényes nappal lőtték magukat tűvel a drogosok. Voltak olyan városrészek, amik úgy néztek ki, mintha Pakisztánban lennél.


Az Akropoliszra a haverom helyben vette meg a jegyet, gond nélkül. Nekem hálistennek ingyen volt, mert 4 nap volt még a 25. szülinapomig. 20 eurót szerintem semmiképp sem ér meg. A kedvencem a rozsdás daru volt a közepén.


Zeusz temploma sem túl látványos (a haverom oda már be sem jött újabb 8 euróért..)


Mi júliusban voltunk, elmentünk a tengerhez fürdeni. Na az az egy megérte, mert gyönyörű volt.

2023. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
óóó, ne mondj ilyet:(( mikben volt még számodra csalódás?
2023. febr. 7. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy nagyon szemetes, és az építészettől sem voltam elájulva.


De hogy azért pozitívumokat is említsek:

A Monastiraki tér nagyon szép.

Az Akropolisz ha közelről nem is, de messziről nagyon impozáns.

Jókat lehet enni. Tök jó élmény igazi görög gyrostálat enni.

2023. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most voltam pár napja, csak két éjszakát aludtunk ott, tehát csak felszínes benyomásaim vannak... ilyenkor is túl turistás nekem az Akropolis környéke.

A városnak nagyon jó a hangulata, nekem olcsónak tűnt, jók a borok, rakijának hívják a pálinkát, legalább is mindenki megérti a balkán szerte használt kifejezést, és hozták is a minőséget. Kaják is jók voltak, az emberek kedvesek. Nekem a nők nagyon tetszettek abból a szemponból, hogy lazák voltak, de nem rbancosak... ebből a szempontból más volt, mint a Balkán nagy része, illetve többször láttam férfiakat csókolozni, ami Horvátországban mondjuk előfordul, de a Balkán nagy részén nem.

2023. febr. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A negatívabb véleményekhez jöjjön akkor egy kis ellenpont :)


Eddig háromszor jártam Athénban, én nagyon szeretem, eszméletlen hangulatos és szerintem jó hely. A 17:39-es válaszoló szerintem túlzott vagy fals elvárásokkal ment oda, és ezért okozott neki csalódást. Mondjuk én jártam Ázsiában is meg Latin-Amerikában is többször, talán kevesebb dolog lep meg, de akkor is.



Igen, vannak elhanyagolt részei a városnak.

Igen, az Omonia tér környékén vannak fura emberek este és éjszaka.

De nem is érdemes úgy odamenni, hogy itt nyugat-európai tisztaságot fogsz találni.


Éttermek közül tudom ajánlani egyrészt a Monasztiráki mellett a "Bayraktaris" nevű régi (1870-es évek óta létező) éttermet. Itt viszonylag kisebb talán a választék, de ezt készítik másfél évszázada, a minősége kiváló. A zöld metróvonal "Petralona" állomása mellett van egy "Pezodromosz" nevű étterem, elképesztően jók a hal- és tenger gyümölcsei ételek. A tengerparti villamos "Marína Alímou" megállójához közel van egy "To Nisi Fish tavern", ahol befizetsz egy fix összeget (tavaly ez 17 euró volt), viszont all you can eat rendszerű. Nem ki van rakva, hanem rendelni kell, tehát csak annyi készül, ami el is fogy :)


Látványosságok: a kötelezőkön kívül érdemes "elveszni" a Likavíttosz alatti utcákon, nagyon hangulatos, valamint szerintem az Exarchía-negyed is egyedi a maga hippis ellenkultúrájával, sok a művészies falgraffiti. Érdemes kibumlizni a Vouliagméni-tóhoz is, az nekem egy nagyon pozitív csalódás volt.


A görögök amúgy lazák és aranyosak, Athén pedig egy igazi élő nagyváros, nem egy turistagettó :)

2023. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!