Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vannak-e itt Hollandiában élő...

Vannak-e itt Hollandiában élő Magyarok ??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szívesen ismerkednék Hollandiában élő normális magyarokkal.

Napokban költöztem ki a nővéremhez, gondoltam megpróbálok itt egy új életet kezdeni.

Tudom nagy fejszébe vágtam a fejem, de szeretném megpróbálni.

Szeretnék kapcsolatokat kialakítani.

(Mielőtt még valaki azt hinné hogy….. Nem segítséget akarok kérni, egyszerűen barátkozni szeretnék).

Magamról pár szóban ! 37 éves Fiú/ Férfi kinek hogy tetszik 😄.

Normális értékrendel rendelkezem.

Nem szoktam ítélkezni más felett, de a véleményen nem rejtem béka alá 😅

Szókimondó, őszinte vagyok. (Ez fog a sírba vinni 🙄).

Akinek van kedve ismerkedni, beszélgetni kortól nemtől függetlenül, várom szerettél privátban. Köszönöm hogy szántál időt hogy elolvasd !



#Hollandia #hollandiai magyar #Külföldi Ismerkedés #Hollandiai magyarok ismerkedés #Magyarok Hollandiában ismerkedés
2023. febr. 6. 10:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9 Hollandia megy a klímaharcos multikulti kukába, lennullázzák magukat. Gondolom ezért is ideges, aki odaalapozta az életét.

Svájcban meg ott a sváb (bocs nekem az összes alemann sváb Koblenztől Zugig) fifika, életképesség, kibekkeltek eddig is mindent.

2023. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#10


Azért az elég durva, hogy szerinted az amikor valaki beházasodik egy hollandhoz az ugyanolyan, mint amikor valaki a nulláról indulva saját maga keresi meg a pénzt minden egyes olyan dologra amit megvesz.


De nem lepődöm meg. Hisz Magyarországon amikor a nők azt mondják "önerőből" vettek házat az szinte mindig öröklést jelent vagy a volt férjük házának legális módon való ellopását.


Az a helyzet, hogy én nemigen találkoztam senkivel sem aki saját maga a nulláról fel tudta volna építeni az életét Hollandiában. Azok maradnak a legtovább ott, akik mint írtam magyar nők és összejönnek valami holland incellel. A tipikus forgatókönyv, hogy kimegy a csóri magyar pár szerencsét próbálni külföldre, dolgoznak mindketten, a pasi túlórákat is bevállal dolgozik keményen, majd a magyar csaj talál maganak valami holland incelt (akinek van saját lakása) és ekkor dobja a pasiját és beköltözik a hollandhoz. Tipikusan ezek szokták mondogatni mindig, hogy "fúj magyar férfiak, bezzeg itt kint még a sz*ruk is aranyból van a férfiaknak" stb szövegek. A férfi összeomlik és csöves lesz (vagy megerősödik). Egy rakás csövessel találkoztam Budapesten, aki a volt nője miatt került az utcára.

Ha megnézzük pl a fb csoportokat is, akkor azt látjuk, hogy a legrégebb óta stabilan Hollandiában élő magyarok nagy része holland vezetéknevű magyar nő.

Mielőtt bárki leincelezne, hangsúlyozom, hogy nem vagyok az, mert sosem azt írom "a nők..." hanen mindig azt "a magyarországi nők...", mert higgyétek el nekem, hogy akárhol máshol csak jobb a helyzet. Csak a magyarok többsége alig makog más idegen nyelven, ezért nem tud más nemzetiségű nőknél bepróbálkozni. Jelenleg én is köszönöm megvagyok a nem-magyar párommal. Egyébként itt Svájcban a prostik nagy része magyar, egy csomó olyan bordély van ahol csak magyarok dolgoznak. De az "Örömlányként Svájcban" videó ami fent van a youtube-on ott is az interjúalany elmondja a több éves bordély üzemeltető tapasztalata alapján, hogy tényleg a magyar nők a legrosszabbak (fent van, utána lehet nézni).

Viszont a jó hír, hogy senkinek nem tartanak puskát a fejéhez, hogy kizárólag magyar nőkkel ismerkedjen. Csak mint írtam ehhez tanulni kell, idegen nyelveket. Egyébként én is az exem miatt tanultam meg németül (mert neki az volt az anyanyelve). De erről a témáról elég most ennyi, mert nem ez a lényeg most.


##################


Visszatérve Hollandiára.


Először is nem árt megjegyezni, hogy a legtöbb Hollandiába frissen kiköltözött magyar nem semlegesen nézi a dolgokat. Hanem arra az egyetlenegy axiómára fűzi fel az egész világot, hogy van a csúnya gonosz Óóbán meg a rózsaszín szép és jó liberálizmus. Sokan eleve csak emiatt is mentek ki. Így igazából teljesen mindegy mi történik velük, nekik mindig is "fúj Magyarország, fúj Óbán! Juppi Nyugat! Juhé Hollandia!" elv fog érvényesülni.

Egyébként nem vagyok egyik pártnak a szimpatizánsa sem, de ezt mint kívülálló figyeltem meg.

Viszont beszéltem rengeteg emberrel, köztük olyanokkal is, akik már régebb óta élnek kint. Olyan 4-5 év után általában lehullik ez a rózsaszín szemüveg. És ha megnézed látod, hogy a többség haza is megy, nem marad tovább kint. Szóval ez azért elég árulkodó.

Csak egyetlenegy magyarral talalkoztam, aki Hollandiában vett házat, egy zzp-s asztalos/gipszkartonos vállalkozó. Senki más. Még a hollandok nagy része is csak 30 éves hitelekkel bír házat venni.

Illetve Hollandiában sosem látsz te olyat, hogy egyedülálló anya megy ki. Viszont Svájcban rengeteg egyedülálló anya van, ez is önmagában sokat elmond. Hogy az egyik helyre ki sem bírja vinni a gyerekét, míg a másikon simán megkeres kettejükre + albérletre eleget.


Alapból Hollandiában fél évnél előbb nem is találni albérletet, meg mint írtam annyiba kerülnek, mint Svájcban. Egy studio €1500 körül, egy szoba €600-€800. Ez Svájcban is ennyi. Viszont Hollandiában átlagosan fele annyi a fizetés, mint Svájcban. Olyat is láttam, hogy valaki holland zsákfaluban egy 3 szobás lakást közel €2000 adtak ki. Ennyiért Németországban ennyiért egy villát lehetne kivenni.

Vannak, akik egyébként egy év után sem találnak albérletet Hollandiában. A szociális lakásokra meg 8-10 éves várólistak vannak. Svájcban, akik Zürichben keresnek albérletet, azok is max 3 hónap alatt találnak, de az a legrosszabb. Máshol csak jobb. Nekem pl pár nap keresés után sikerült olcsó szobát találnom. Hollandiában fél év után sem találtam semmit, utána meg fel ia adtam már. És ami a legszörnyűbb, hogy annyi papírt kérnek Hollandiában mintha a brezsnyevi Szovjetunióban szeretnél vízumkérelmet benyújtani. Bankszámla kivonatok, bankszámla történetek, fizetési papírok hónapokra visszamenőleg, meg egy rakás más minden, plusz a kutyákat sem szeretik annyira. Itt Svájcban a legtöbb helyen csak az érdekli őket, hogy fizess. Hollandiában mondtam sokszor, hogy kifizetem én fél évre is előre, de nem volt jó, mert csakazértis kérték ezeket a papírokat, amiket nem bírtam kikérni, mert nem volt jó hollandiai bankszámlám. Svájcban semmit nem kértek, kifizettem és békén hagytak. Svájcban ha fizetsz akkor nem piszkálnak, nem nyúznak mint Hollandiában.


És gondolom nem nehéz eldönteni, hogy a holland €1600 minimálbérből vagy a svájci 3000 frankból könnyebb-e fizetni az ugyanannyi árú albérletet. De ha valaki 2000-2500 keres Hollandiában, ugyanazért a munkáért Svajcban 4-5000 is megkapna.

Szóval Hollandiában a fizu 50-60%-a minimum elmegy albérletre. Ismerek egy másik országot is, ahol hasonlóak az arányok, úgy nevezik: Magyarország. Csak ezt nem veszik tudomásul, mert az szembemenni a "fúj Óbán, juhé nyugat" szemüveggel.

Egyébként Németországban is sokkal jobb a helyzet, ott 500-600 euróért simán találni albérletet, fele annyiért is mint Hollandiában.


Sokan persze uitzendbureau (munkaközvetítő) lakásokban laknak. Viszont itt nem regisztrálják őket. A több száz kelet-európai munkás közül, akikkel találkoztam szinte senki sem tudta, hogy mi is az a BRP (Basis Regitratie Personel), 99% az kb akkor hallott erről először, amikor én mondtam nekik. Holott a holland törvények szerint 3 hónap után kötelező regisztrálni, ezek az emberek még jóval több, sokszor éveket is kint dolgoztak és mégis 95%+ sosincs regisztrálva. Tehát a hollandok tulajdonképpen mind illegálisan dolgoztatják a kelet-európaiak nagy részét.


Olyan súlyos a helyzet, hogy sokan sátrakban meg konténerekben laknak. Emlékszem egyszer engem is beraktak egy szétrohadt penészes konténerbe. Konkrétan konténer városok voltak, ezekbe mind vendégmunkások laknak, litvánok, lengyelek, románok stb. Miközben a hollandok csak hatalmas kertes házakba hajlandóak beköltözni, addig a külföldieket előszeretettel zsúfoljak konténerekbe lakni. Mi hárman voltunk egyben. A saját kabinom kb 1.5x2.5m volt.

Ezekről vannak fényképeim is (akit érdekel pm elküldhetem).


////////////////////


#11


Itt neked is reagálnom kell.


Abban igazad van, hogy a klímaharcoskodás teljesen tönkreteszi Hollandiát. Ugyanis a holland kormány be akarja tiltani a tehéntartást, mert szerintük a holland gazdák tehetnek a globális felmelegedésről. Így azokat a családokat, farmereket, akik évszázadok óta készítik a világ legjobb sajtjait (el kell ismerni, nagyon jók voltak a sajtok kint) teljesen tönkreteszik. Amikor pedig azok traktorokkal kimennek tüntetni, akkor éles lőszerrel rájuk lövetnek.


Tehát szerintem a holland kormany a kelet-európaiaknak való beszólogatás és a farmerekre való lövöldözés helyett, inkább próbálja meg a lakhatási horrort megoldani. Mert tavaly is több mint 25 ezer hallgató nem bírta megkezdeni a tanulmányait, mert nem talált szállást (de persze a tandíjat ki kellett jó előre fizetniük).


Viszont a multikultiban nincs igazad. Mert a hollandok messzemenően idegengyűlölőbbek, mint a svajciak. Svájc lakosságának eleve kb fele külföldi.

Nekem erről a személyes élményem, hogy amikor legelőször jelentkeztem Hollandiában, akkor hiába voltak meg a német hegesztő minősítéseim a legelső kérdésük az volt, hogy hol vagyok, melyik országban, mondtam Szerbia (vajdasági vagyok), erre azt mondták, hogy sajnos nem tudnak segíteni, mondtam, hogy magyar állampolgár vagyok és röntgen biztos varratokat tudok hegeszteni, amire mondták, hogy sajnos nem. Svájcban meg senkit nem érdekel honnan jössz, az érdekli őket mihez értesz. Svájc sokkal szakmaibb, a hollandok baromi szakmaiatlanok, a portugál ismerősöm sokat élt az UK-ban és ő is azt mondta, hogy "the Dutch are really improfessional". De én is olyanokat láttam, hogy bem hittem el, pl nekünk ezerszer elmondták, hogy sosem hegesztünk fentről lefelé, mert nincs megfelelő beolvadás. Hollandiában, meg maga a holland főnök szólt rám, hogy fentről lefelé hegesszek. A másik eset, meg amikor beleszorult a volfrám elektróda a porcelánba és megkértem a holland főnököt, hogy segítsen, akkor rácsapott a hegesztőpisztollyal az asztalra és összetört az egész, majd megvonta a vállát és tovább ment. A villanyszerelő haverok is mondta, hogy itt minden lebutítva van, kb bemégy bekamuzol valamit és felvesznek, olyan szinten nem értenek hozzá.

Ahol dolgoztam ott volt egy román cigánygyerek, aki életében nem tartott TIG hegesztőpisztolyt a kezében, én mutattam meg neki hogyan kell használni, így nem csoda, hogy csúnyán hegesztett (senki sem született tökéletesnek). Viszont a főnök engem bocsátott el egy hét után és őt tartotta meg, mert nem feleltem meg, ami furcsa, mert egyszer nem csináltam azt, ami a munkaszerződésemben volt, mindig más munkát adott nekem (pl mázoljam ki az állványt meg ilyesmik). Így végül az lett a hegesztő, aki előtte életében nem hegesztett.

De volt másik hasonló eset is, direkt TIG (magyarul awi) hegesztőnek jelentkeztem és ez is állt a munkaszerződésemben, majd legelső nap amikor odamentem MAG (magyarul co) munkát adtak és egy hónapig csak ez ment. Majd mondták, hogy le kellene csökkenteni a fizetésem, mert nem vagyok gyors, konkrétan minimálbért akartak adni minősített hegesztőként. Ekkor leszidtam őket, hogy hogy képzelik, hogy az alapján akarjak levonni a fizetésem, ami nincs is benne a munkaszerződésemben. Már másnap beraktak TIG hegesztő munkára és nem bántották a fizum. Tehát nyugodtan meg kell mondani a hollandoknak a problémát, mert különben ott fognak kicseszni veled, ahol csak bírnak. És itt fontos megcáfolnom, azt a gyakori mítoszt miszerint a hollandok direktek. A túrót direktek, csak addig direktek amíg keménykedni kell a másikkal, amint az a másik visszaszól egyből vérigsértődnek. Egy csomószor szólogattak be nekem is hollandok meg más kelet-európaiak migráns senkiknek is, viszont amint visszaszóltam nekik látszott, hogy megsértődnek, mert nem ehhez vannak szokva. Egy átlagos holland alapból abból indul ki, hogy ő mindig mindenkinél okosabb, és ha ez a világképe meginog akkor látszódik, hogy nyugtalan lesz.

A portugál ismerő is mondta, hogy olyan dolgokat is látott Hollandiában, amiket az UK-ban el sem tudna képzelni, "in UK they take your rights really seriously, your rights as an employee. But here sometimes I don't even believe what I see".


De visszatérve a témára, szokj hozzá, hogy Hollandiában az, hogy mi van a munkaszerződésben meg mit kell csinálnod sokszor két külön dolog.


A hollandok iszonyú felületesek. A részletekre sokszor konkrétan vakok, vagy inkább mondom úgy, hogy figyelmetlenek. Pl egyik helyen a szünetekben magyaráztam részletesen, hogy az előző munkahelyemen, mit hegesztettünk TIG-el, hogyan, mutattak fényképeket is napokig ezt ecseteltem. Majd pár héttel később, amikor szóba került, hogy valahova keresnek TIG hegesztőket és én tervezek jelebtkezni, akkor annyit mondott "But you should know TIG welding, do you know?" 🤦

Kinek beszéltem én az elmúlt hetekben gondoltam magamban.


Itt meg amikor megkérdőjeleztem, hogy fentről lefelé hegesztünk akkor a főnöknek csak annyi volt a reakciója, hogy "I am the boss here, so you have to follow my orders, and don't think that you are a smart guy here".

Ezt a helyet azért kellett otthagynom, mert semmilyen légelszívás nem volt, tehát konkrétan láttad bent az alumínium és acél port szállni és konkrétan köd volt a füsttől. Műszakok után több centi vastag fekete darabkákat öklendeztem ki. Sokaig azt hittem tényleg egyáltalán nincs légelszívás, viszont amikor a fönök holland ügyfelei jöttek, akkor pár percekkel előtte bekapcsolta és végig be volt kapcsolva míg ott voltak (ekkor kellemes friss levegő volt). De elvégre minek is bekapcsolni, hisz csak holmi románok melóznak ott - kb ez a hozzáállásuk. Azok a románok felé viszont minden tiszteletem. Szemüveg nélkül flexeltek szinte mindig (nem is volt szemüvegük) cigivel a szájukba. Most képzeljük el ezt egy pillanatig, hogy bemászik a nagy darab vas alá a román és cigivel a szajában szemüveg nélkül flexek. Igazi macsók ezek a románok! Egyébként a románokról nagyrészt pozitív élményeim voltak, csak egy valaki volt, aki nem, ő ugyanis amikor megtudta, hogy magyar vagyok Szerbiából akkor elmesélte nekem, hogy Románia mindig is ősi román föld volt és ott soha nem is éltek magyarok, csak a gonosz Óóbán elutazott a hegyekbe és néhány hazaáruló románt megtanított magyarul beszélni és azt mondta nekik, hogy kapni fogják a milliókat tőle ha rá fognak szavazni, és amiatt van, hogy a romaniai magyarok limuzinokkal járnak mindenféle és a legelitebb helyeket kapjak Romániában. Komolyan ezeket mondta. Ha Budapesten született volna, akkor akár még komoly karriert is befutott volna a DK-ban.

De ezt az esetet leszámítva a románok segítőkészek és vendégszeretőek voltak, sokkal barátságosabbak mint pl a hollandok (sokszor még a lengyeleknél is).


De visszatérve a témára, a hollandok olyan szinten nem multikultisok, hogy nem-EUs eleve nem is vállalhat munkát. Svajcban pl én mindenféle látok a Föld bármely pontjáról embereket. Négerek, latinók, ázsiaiak mindenhonnak. Itt csak az érdekli őket, hogy mihez értesz. Hollandiában meg ahogy megtapasztaltam előbb azt kérdezik meg, hogy honnan jössz, és ha nem vagy EUs akkor kutyába sem vesznek. Lehetsz akármilyen iszákos részeg lengyel román stb, de előbb fognak felvenni, csak mert EUs vagy.


Egy holland volt kollégám is egyszer azt mondta, hogy mindenki aki Hollandián kívülről jön az fekete. Erre megkérdeztem, hogy "But what's about the Turkish people? Once I've met a Turkish guy who was blonde and had blue eyes.". Erre ő "It doesn't matter, they are still black. Everyone outside the Netherlands are black."

Szóval kb ugyanaz mint a Diktátor filmben a biztonsági őr 🤣, csak az USA- helyettesísd be Hollandiára, az arabokat meg feketékre.

Rengetegszer taoasztaltam meg Orbán-fanatizmust is kint. Pl amikor két holland térköves megkérdezte, hogy honnan jövök és mondtam, hogy Hongarij, akkor az öklükkel a levegőbe csapkodni kezdtek és éljenezve mondták "Orban! Orban!" és a két holland ott éljenezte Orbánt. A másik eset amikor odajött a holland főnők (ez másik cég, nem az előző) és kb hátbaveregetett és gratulált és mondja, hogy a Holdról is látta Orbán győzelmét.

2023. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Folytatva:


Volt olyan eset is amikor egy holland villanyszerelő azt ecsetelte nekem, hogy ő mennyire gyűlöli a bevándorlókat és, hogy az összes niggert meg arabot kiutasítaná az országból.

De az, hogy a Hollandok meggátolták szinte egyedüliként a románok csatlakozását a Schengenhez, az is bizonyítja, hogy mennyire nem szeretik a bevándorlókat meg lenézik a keletieket. Egy másik holland kolléga meg nem is tudta ki az Orban, amikor csak annyit hallott, amikor mondtam, hogy kerítést épített a határra, akkor egyből rámondta, hogy "I support this guy. He did it right.

A hollandok alap műveltsége jellemzően borzasztó alacsony, de ettől függetlenül mégis okosabbnak tartják magukat minkenkinél. Pl a portugál ismerő magyarázza, hogyan ejtik portugálul Lisszabont, de a holland beszól neki, hogy, nem mert ő jobban tudja. Tehát a holland aki nem is tud portugálul és nem is járt Portugáliában soha szólogat be annak akinek ez az anyanyelve és onnan jött. Velem is volt hasonló, amikor horvát kamionsofőrökkel beszélgettem (mivel tudok szerbül, ebből kifolyólag horvátul is, mert ez a két nyelv kölcsönösen érthető) és mondja a holland később, hogy látom jól elbeszélgettél a többi magyarral. Mondom, hogy nem magyarok hanen horvátok, erre ő kezdi el magyarázni nekem, hogy a HR rendszám az Hungary, amire mondom, hogy nem, az Horvátország, és akarta megmondani nekem, hogy én tudom rosszul, mert a HR az a magyar 🤣🤣🤣

Ezért nem is igazán lehet összebarátkozni hollandokkal, mert egyszerűen nincs miről beszélgetni velük, mert a legtöbbnek olyan szegény az alapműveltsége. A legtöbb hollanddal akikkel találkoztam csak az időjárás, sör és futbalról lehet beszélgetni. Míg itt Svájcban még a kocsmában is sakkozókat láttam és amikor beszédbe elegyedtem velük és mondtam, hogy magyar vagyok akkor egyből tudományosan elkezdtek beszélni a magyar nyelv lingvisztikai besorolásáról. Szóval óriási különbség van műveltség terén a hollandok és a svájciak közt.


Csak, mint írtam ezekről azért nem vesznek tudomást mások, mert ez nem fér bele világképükbe, a "gonosz Óóbán, jóságos nyugat" elvbe, holott én kint is Magyarországra erősen emlékeztető dolgokat láttam. Svájcban sokkal kevésbé néznek le.


Viszont egy fideszes, az megtalálná számításait Hollandiában. Kiülne a gezellig kertbe Gert meg Glenn bácsival, nézni a szélmalmokat és a lepindakaasozott trikóban sörrel a kezükben jókat niggereznének meg mondogatnák, hogy "Orban do it right!"

2023. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12!


Nem olvasom el az öntömjénező katyvasz regényedet, csupán két dolgot írnék neked:


1. "Igaz, én csak egy egyszerű dolgozó szakmunkás voltam. Nem hollandhoz beházasodott magyar nő. Tehát én a munkámmal kellett megálljam a helyem, nem pedig csak a p*uncimmal."


Ezek szerint édesanyád, nagyanyád, a barátnőd-vagy te magad, ha nő vagy, bár ennyi ésszel nyilván faxi vagy - szintén a puncijaval ért el mindent.


2.Hala a jó égnek hogy eltakarodtál innen, pont ilyen idiotakra nincs szüksége egy országnak sem, sajnálom a jelenlegi országod lakóit.

2023. febr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14


Tehát úgy reagáltál, hogy azt sem tudod miről van szó. F*sza.


Ez is jellemző volt Hollandiában. Akármit írsz nekik a legtöbbször pár szavas "top" vagy "ok, it's cool" választ adnak. Nincs kétoldalú kommunikáció, ahol a mindkét fél hozzátesz valamit a kommunikációhoz, kb mintha falhoz beszélnék.

Pont mint itt is.

2023. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!