Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova költöznétek Európán...

Hova költöznétek Európán belül hosszú távra, ha a helyi munkalehetőségek kevésbé számítanak?

Figyelt kérdés

Teljesen online dolgozom, így megtehetem, hogy fizikailag máshonnan dolgozzak.


Viszont azt a "digitális nomád" életmódot, ami abból áll, hogy emberek egzotikus helyekről dolgoznak, de mindenhol csak pár hónapot maradnak, nem szeretném, mert szeretnék valamilyen gyökeret verni. Az is lehet, hogy gyereket vállalnék ott. Ezért is fontos Európa, részben a vízum miatt, részben hogy ne legyek túl messze, ha haza szeretnék látogatni.


Jó a nyelvérzékem, hosszú távon szeretném megtanulni a helyi nyelvet. De mivel a munkámhoz nem kell, így erre bőven lenne időm.


Tapasztalatokat várnék másoktól, akik külföldre költöztek, különböző európai városokba. Melyiket ajánlanátok, melyiket nem?


ui.: Ha mégis meg kellene élnem a helyi munkaerőpiacról, az sem lehetetlen, mivel a szakmám hiányszakma. Szinten mindenhol tudnék találni állást, olyat is, ahol angol a munkanyelv.



2023. febr. 7. 20:43
A kérdező szavazást indított:
Egyesült Királyság (Anglia, Skócia, Wales) vagy Írország
Franciaország
Olaszország
Spanyolország
Portugália
Németország, Ausztria vagy Svájc
Benelux államok (Hollandia, Belgium, Luxemburg)
Skandinávia
Közép-Európán belül maradnék (pl. Csehország vagy Horvátország)
Görögország vagy Ciprus
28 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A szavazásnál csak országokat írtam, de kíváncsi lennék konkrét városokra is.
2023. febr. 7. 20:45
 2/13 anonim válasza:
100%
Málta...lett volna, de sok a migirács.
2023. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Portugália: olcsó, jó kaja, jó idő, helyi kultúra

Lengyelország: nincs messze, kulturális hasonlóság, olyan amilyen Mo. lehetne.

2023. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Mi München mellett lakunk. A hátrány a drága lakhatás. De amúgy imádjuk: élhető környezet, jó, nagyvárosi infrastruktúra, közel vannak az Alpok, tele van minden tavakkal.
2023. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ezen a kérdésen évek óta sokat gondolkozom én is.


Londonban laktam, és egy holland nagyváros közelében. Meg más helyeken is, Európán kívül. A két európai tapasztalat jobbnak tűnt, mint Magyarországon bármelyik város... de azért vannak vélhetőleg jobb helyek. Én északnak az időjárás miatt semennyit nem mennék, és túl messze se szeretnék élni.


Ljubljanában költöznék legszívesebben, sokat voltam, de még nem laktam.

Semmiből nem áll odaköltözni, kb félmilliós méretével mindent megad, ami város, mégsincsen nyomor, átgyalogolható. Pécs a négyzeten, more freedom, több kultúra, több lové.


Athénban voltam pár napot, nem tudok róla sokat, de nagyon tetszett. Algeziras-ban, Dél-Spanyolországban egy hetet voltam, ott is el tudnám képzelni magamat... de nagyon messze van, ha nincs repülő. Szerintem még Athén is jóval közelebb van.


Albániában laktam, és nagyon szeretem. Közel van, jó emberek, de mégis nagyon más és érdekes. Gyönyörű a táj, jó kaják, zöldségek, minden kistermelői, "bio"... egészségügy retek, csajozás is para... Tiranában talán nem, de szerintem Tiranának nincsen vibe-ja. Szóval sok hátránya ellenére Dél-Albániában is inkább laknék, mint Magyarország, Londonban vagy Hollandiában, de ez esetben a következő évtizedben az egészségügyet inkább Magyarországon vagy Görögországban venném igénybe :)

2023. febr. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország. Kedves, barátságos emberek, nagy az ország, rengetegféle vidékre költözhetsz országon belül is, jó az idő, szép tájak, jó a közlekedés.
2023. febr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
24%
Ha hosszútávban gondolkodsz, akkor érdemes figyelembe venni a felmelegedést, vagyis érdemes mondjuk skandináv országot választani.
2023. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
100%
Svájc, Liechtenstein.
2023. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Auszzria vagy Svájc. Tele vannak természeti kincsekkel, még a kis falvak környezete is gyönyörű, nem putris hangulatú. És feljett az állattartási kultúra, nem kell rettegve kutyát sétáltatni.
2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem franciaország déli része, ott meleg van és nagyon szép vidék :)
2023. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!